Nasa'nın sakladığı gizemli delik

 • 22 Nisan 2011
 • 4839 Okunma
 • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 16. yüzyıldan kalma Piri Reis’in ünlü haritasında, kutupların buzlarla kaplı olması gereken bölgelerini niye göstermediği bugüne kadar açıklanamayan bir olgudur.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Maxicep.com - Kutuptaki buzsuz bölge,kutuplardaki bu delik ne?uzaylılar mı? NASA'nın itirafları Amerikan Hava Kuvvetleri tarafından 1960 yılında yürütülen topografik bir çalışma sırasında, Piri Reis haritasının araştırılan kısmının yani Queen-Maud bölgesinin ve Palmer yardımadasının sahil şeridinin tam bir uygunlukla haritaya işlendiği tespit edilmiştir. Ayrıca Piri Reis haritasının jeolojik verileri, İsveç-İngiliz ortak keşfi gezisi sırasında (1949) yapılan Antarktika&#8217;nın yapısı ile ilgili bu kadar hassas belgelere nasıl ulaştığı bugüne kadar ortaya çıkartılamamıştır. (Yarbay Harold Z. Ohlenmeyer, 8. Teknik Keşif Filosundan, SAC, USAF, Westover AFB, MA)
  Nazi Almanyası&#8217;nın 1938/39 yılları arasında yaptırdığı &#8220;Neuschwabenland&#8221; keşif gezisi sırasında da buzsuz bölgeleri rastlandığı rapor edilmişti. Amiral Byrd&#8217;le yapılan &#8220;High Jump&#8221; askeri operasyonunda, nakliye uçakları komutanı yarbay David Bunger de buzsuz bölgelere rastlandığını rapor etmişti. Queen-Mary bölgesi ve Knox-Land arasındaki bu bölge, o zamandan beri &#8220;Bunger&#8217;s Qase&#8221; diye adlandırılır.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Rus Güneykutbu araştırmacıları, bu buzsuz bölgeye &#8220;Polyana&#8221; adını vermişlerdi. Bu buzsuz göller bazen 300.000 km büyüklüğünde olabiliyor ve kutbu çevreleyen denizin her yerinde bulunuyordu. Ayrıca bu gölleri besleyen bilinmeyen &#8211;muhtemel yer altı kaynak suları- sıcak su kaynakları vardır. Bunlar içinde Weddel denizinde 3 yıl açık kalan Polyana&#8217;lar en bilinenidir. (Science New, 1982, 122, s. 183)
  Son olarak 1996&#8217;da uydu verileri, kutup platosu yakınlarında eski bir Rus ileri karakolu olan Vostok çevresindeki buzun üç kilometre altında gömülü devasa bir gölü ortaya çıkardı. Sismik aletlerle göl ölçüldü ve bu sıcak su gölünde milyonlarca yıllık mikroorganizmaların yaşadığı öne sürüldü.< Resmi açmak için tıklayın >

  Bilim adamları Antarktika buzullarının dört kilometre altında esrarengiz bir dünya keşfettiler. Yaşlı buzul kütlelerinin dibinde gizlenmiş Vostok Gölünde milyonlarca yıldır burayı mesken edinmiş mikroskobik canlılar bulundu.
  Geçtiğimiz hafta sonu, St. Petersburg&#8217;da yapılan bilimsel toplantı, aslında iki yıldır bilim camiasının gündeminde olan bir konuyu birdenbire dünya kamuoyunun dikkatini çekti.
  Bu projeyi NASA ile Rusya Bilimler Akademisi ortaklaşa yürütüyor. Güney Kutbu&#8217;na yaklaşık 1000 km. uzaklıkta Ruslara ait Vostok araştırma merkezinde sürdürülen çalışmalar, tam bir macera filmi gibi.
  Ruslar buzu delerek saklı göle çok yakınlaşmışlar, ama birden kazı durdurulmuş. Keşfedilen göldeki doğal ortamı, dışarı gelecek etkilerden koruya-ak incelemek gerekiyor.
  Kazının bundan sonraki bölümü &#8220;sıcak su testeresi&#8221; diyebileceğimiz bir yöntemle yapılacak; termal bir sonda, sıcak suyun açtığı yoldan derine indikçe kendi kendini sterilize ederek göle ulaşırken, tekrar ondan buzlar arkasından kapanacak.
  Bilim adamlarının bu esrarengiz gölde çeşitli canlılar olduğundan şüpheleri yok; çünkü gölün üzerini örten buz kademelerinde hapsolmuş mikropları ve diğer mikroskobik canlıları uzun süredir inceliyorlar.
  &#8220;Garip şeyler bulduk, bazıları daha önce hiç görmediğimiz şeyler!&#8221; diyor NASA yetkilisi Richard Hoover.
  Mantar, sünger, bakteri ve yosun türlerine benzetme yolyula matrak isimler takmışlar. Miki Fare, Klingon, kirpi yahut hindi artığı adını verdikleri mikroorganizmalar, gelecekte, saklı gölde bulunabilecek diğer canlılar hakkında ipucu sağlıyor. İnceledikleri buz kalıpları en az 400.000 yıllık. Saklı gölün sularındaki yaşamın ise, birkaç milyon yıldır dış dünya ile temas olmadan sürdüğü tahmin ediliyor. Göldeki canlı zaman kapsülünün otuz milyon yıl önceki dünyada bağlantısı olması işten bile değil.
  Bilim adamları Antarktika&#8217;daki saklı gölde kullanılacak sondaj yöntemlerinin, uzayda da uygulanabileceğini umuyorlar. Çünkü Jüpiter gezegenin uydusu Eropa&#8217;dan keşfedilen okyanus da kilometrelerce buzun altında duruyor.
  Antartika&#8217;daki saklı göl, 25 yıldan fazla bir zaman önce keşfedilmiş; CIA&#8217;nın casus uydularından çekilen fotoğraflar sayesinde.&#8221;
  Yukardaki açıklamalar bana 1982 yılında Amerika&#8217;da &#8220;Globe Mail&#8221; adlı bir dergide yayınlanan ilginç bir açıklamayı çağrıştırdı.
  Dergi, &#8220;NASA bilim adamları, Güney Kutbu&#8217;ndan sıcak su ihtiva eden bir gölü, aynı zamanda büyük bir UFO üssünü keşfettiler!&#8221; diye yazmaktaydı. Yüzlerce mil buzlarla kaplı bir alanın ortasında Kaliforniya eyaletinin yüzölçümünden daha büyük bir göl keşfedilmişti.
  Kaliforniya Üniversitesi emekli öğretim üyesi fizikçi Lane Childress&#8217;e göre, uzay gemilerinin üssü bu gölün dibinde idi. Bilim adamları bu gölü, Nimbus 5 uydusunun çektiği fotoğraf vasıtası ile keşfetmişlerdi. Childerss&#8217;in iddiasına göre, göldeki sıcaklığın nedeni uzaylıların gölün dibinde inşa ettikleri devasa şehirlerdi.
  Bu ısı bütün yıl boyunca buzların erimesini sağlıyor ve uzaylılar da oradaki üsten faaliyete geçiyorlardı.
   


  Yazan: Tuncay.erol
  Phobersus bunu beğendi.
 2. Çok Garip. :allalla:
   
 3. Garip olaylar ya :)
   
 4. Bunu Okumuştum Biyerde Daha :oke:
   
 5. ilginç :)
   
 6. aynen
   
 7. Daha Gizlenen Bir Çok Şey Var.
   
 8. kim bilir daha neleri gizli tutuyorlar...
   
 9. gizli tuttukları o kadar çok şey vardır kii..... yoksa bir kaosa neden olabilirler...
   
 10. Nasa'nın sakladığı gizemli delik. Kutuplar neden eriyor? Uzaylılar mı? Bu çok saçma bir soru. Uzaylıların küresel ısınma ile doğrudan ilgisi yoktur. Bu sorunun cevabına bakacak olursak "Global Warming" diye bir doğa olayı vardır. Yani küresel ısınma yüzünden kutuplarda ki buzullar eridiğinden dolayı böyle bir görüntü ortaya çıkar. Ayrıca NASA Canada "Head Quarters'ın" haberleri saklamasına gerek yoktur. NASA sitesine abone olduğunuz zaman zaten yeni buluşlar, olaylar size E-Mail olarak bildiriliyor. Onun için kaynak belirterek yazıları kopyalayıp, yapıştırın.

  Buna benzer bir delik Guatemalada'da mevcuttur. Fakat bu delik karadadır. Adı Sinkhole'dur. Görüntüsü de hayliyle insanı ürkütüyor.

  [video=youtube;8sUZzC0ghO0]http://www.youtube.com/watch?v=8sUZzC0ghO0&feature=related[/video]
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 21:31