nafaka ödemeden çocukların velayetini alma

Sponsorlu Bağlantılar

kubi_20

Üye
    Konu Sahibi
nafaka ödemeden çocukların velayetini alma
8 yıldır evliyim ve biri 5 biri 7 yaşında iki kızım var. 6 ay kadar önce eşimin beni aldattığını öğrendim, ben yıkılmalar depresyona girmeler, eşim ağlamalar zırlamalar falan filan bir şekilde çocukların ayrılıktan psikolojik sıkıntı yaşayacağını düşünerek evliliğimi devam ettirme kararı aldım.
fakat düşündüğümün aksine evlilik devam ettiği için psikolojisi darmaduman olan taraf ben oldum. artık evliliği devam ettiremeyeceğim den eminim. anlaşmalı bir şekilde boşanmayı bırak boşanmaya bile ikna edebileceğimi sanmıyorum. bu boşanma davasını tek taraflı açarsam ve altı ay önce aldatıldığımı ispat edemezsem, eşimde bunu reddederse ne olur. aldatıldığıma dair ikinci celsede şahit bulursam (eşimin eski patronu ilişkinin sonlarına doğru bu işten haberdar olmuş, onu bana şahitlik yapması için ikna edebilirim) bir şekilde nafaka ödemeden çocukların velayetini alabilir miyim (çocukları annesiyle görüştürmemek gibi bir niyetim yok o da istese çocuklardan biri de istese hemen görüştürürüm istediği kadar kalabilir de)
not: benim için önemli olan nafaka ödememek ve resmi olarak çocukların bende kalması

Son düzenleme:

Üst Alt