N9'da Android Uygulamaları Çalıştırılabilecek

Sponsorlu Bağlantılar

ultrayer6

ultrayer6

Üye
pRime valla sen de elinden gelse adamı tehtid edecen "android alacaksın ulen" diye :ehe

Pc-ForEver

Pc-ForEver

Üye

Dostum android uygulamalarına bu kadar meraklıysan androidli al bence.

Doğru söylüyorsun ama n8 donanımsal olarak n9 gerisinde kalacak ondan dolayı n9 diyorum ...

----------Eklendi @ 11:02:39 ---------- Yazıldı @ 11:02:13 ----------

pRime valla sen de elinden gelse adamı tehtid edecen "android alacaksın ulen" diye :ehe

aslında en iyisi İ OS ama oyunlarını indirmekte ayrı bir eziyet ...

ultrayer6

ultrayer6

Üye
doğru, ios uğraştırır, üstüne üstük bunun kamerası, web tarayıcısı falan daha üstün. nfc, fm verici, 1gb ram, usb on the go gibi özellikler de cabası.

Pc-ForEver

Pc-ForEver

Üye
doğru, ios uğraştırır, üstüne üstük bunun kamerası, web tarayıcısı falan daha üstün. nfc, fm verici, 1gb ram, usb on the go gibi özellikler de cabası.

Sadece oyun olsa birde Jailbreak falan var ... En azından Androidlerde oyunlar signed olunca hack lemeye gerek kalmaz :D

ultrayer6

ultrayer6

Üye
androidde signed unsigned olayı yok zaten dostum.

mert_1047

mert_1047

Üye
Androidde cihaza tam erişim için root gerekiyor (overclock çeşitli sistem araçları bazı prolar vs... root olmadan devreye geçmiyor) o da zaten direk garanti dışı bırakıyor cihazı markette bulunan prolar bile root gerektiriyor ama garanti dışı bırakıyor :):) sistemin kendi gerektirdiği bi olay cihazı garantiden men ediyor akıl alır iş değil firmaların işine geliyor

Uruloki

Uruloki

Üye
işte emre son noktayı koyuyor çünkü adam biliyor böyle olduğunu ki sırf ben bu durumlardan dolayı sgs2 almıyorum ya

Hurriyet49

Üye
arkadaslar konuda neden bilmiyorum ama herkes n900 ü konusmus.bu n900 ün n97 den bir farkı varmı.

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
arkadaslar konuda neden bilmiyorum ama herkes n900 ü konusmus.bu n900 ün n97 den bir farkı varmı.

Evet Maemo işletim sistemi kullanıyor ve n97'den kat be kat üstün. Yeni çıkacak olan N9'da N900'ün devamı niteliğinde olacak.

mert_1047

mert_1047

Üye

N97 mi:) n900 ün yanında esamesi bile anılmaz n900 ün şekli kutusu yeter n97 ye:) herşeyiyle siyah bi cihaz kutusundan kulaklığına şarz aletinden dönüştürücü adaptörüne kadar linux tabanlı open source (açık kaynak kodlu) maemo işletim sistemiyle bir başkadır n900 ile n97 arasıunda uçurum var kısaca

Forever N900 Veliahtıdır N9

nonamex

Üye
Androidde cihaza tam erişim için root gerekiyor (overclock çeşitli sistem araçları bazı prolar vs... root olmadan devreye geçmiyor) o da zaten direk garanti dışı bırakıyor cihazı markette bulunan prolar bile root gerektiriyor ama garanti dışı bırakıyor :):) sistemin kendi gerektirdiği bi olay cihazı garantiden men ediyor akıl alır iş değil firmaların işine geliyor

Bir program kurup(gingerbreak), root tusuna basiyorum o kadar.. Kaldirmak icinse unroot bu kadar basit bir islem.

Pc-ForEver

Pc-ForEver

Üye
Açıkçası bu Meego işletim sistemi konusunda çekincelerim var N9 da aynı Nokia N900 gibi yüz üstü kalacak diye korkuyorum ...

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Nokia N900'ün yüz üstü kaldığını nerden çıkardınız. Geliştiriciler bireysel olarak ilgileniyorlar ? Ayrıca Meego'nun arkadsında sadece Nokia yok. Intel, LG var. hatta Samsung Meegolu netbook çıkarıyor.

pRime.

pRime.

Üye
Nokia N900'ün yüz üstü kaldığını nerden çıkardınız. Geliştiriciler bireysel olarak ilgileniyorlar ? Ayrıca Meego'nun arkadsında sadece Nokia yok. Intel, LG var. hatta Samsung Meegolu netbook çıkarıyor.

Katılıyorum arkadaşa.

pRime.

pRime.

Üye
Yani N9 ile yüz üstü kalmayız :D :oke:

Hayır dostum kalmayız. ;) nokia bıraksa bile diğer şirketler var özellikle de intel.

----------Eklendi @ 11:25:21 ---------- Yazıldı @ 11:25:03 ----------

Birde geliştiriciler.

Pc-ForEver

Pc-ForEver

Üye

Hayır dostum kalmayız. ;) nokia bıraksa bile diğer şirketler var özellikle de intel.

----------Eklendi @ 11:25:21 ---------- Yazıldı @ 11:25:03 ----------

Birde geliştiriciler.

İçime su serptin hacı :tşk: . Zaten Nokia yalan söylemiyorsa Android uygulamaları idare eder bizi zaten :D

Üst Alt