n95 8gb batarya sorunu bi türlü çözemedim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ertane78

Üye
    Konu Sahibi
n95 8gb batarya sorunu bi türlü çözemedim
arkadaşlar bi kaç hafta önce 2.el n95 8gb aldım içinde bl-5f batarya ile geldi biliyorum bu düz n95 bataryası . Neyse ben 8gb için olan bl-6f bataryalardan 2 tane aldım yedek amaçlı . içinde gelen bl-5f batarya normal bi kullanımla ( günde 1.5 - 2 saat kulaklıkla müzik dinleme vs... ) 1.5 gün falan gidiyor gel gelelim bl-6f bataryayı takınca 1 gün dahi gitmiyor bi kaç saat gittiği oluyor 7 diş olan batarya yavaş yavaş değil birden bitip batarya zayıf diyor . şarj la 10 dakika gps kullanılamıyor . Yine şarjla 15 dakika wi-fi kullansam batarya zayıf diyor . Film atıyım öyle deniyim dedim 10 dakika izleyemedim . ( bl 5f de 45 dakika civarı film izledim ) . Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
ayrıca şebeke gsm modunda , ekran parlaklığı yarıda , ilk şarj 12 saat yaptım ( kimi insan gereksiz der ama ne olur ne olmaz dedim ) versiyon 20.0.016
bir de bl 5f bataryanın şarj olma süresi 1.5 saat gibiyken bl 6f 1 saatten daha az sürede batarya dolu diyor . Acaba batarya tam dolmoyur olabilir mi ?

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
Kardeş kesinlikle sahte batarya o yüzden. Orjinal batarya bulmak da mesele artıki KVK, Genpa gibi yerlerden bulabilirsen orjinal olur ancak! Ben de N95 kullanırken araştırdım 35TL ye vodafone dan aldım orjinal diye, o da sahte çıktı :) Bi yerde de orjinali 100TL civarı dedi hönk dedim :) Sonra telefonu sattım :D

ertane78

Üye
    Konu Sahibi
hocam çok sağol da zaten 350 ye almışım bi de 100 lira bataryaya mı para verecez ya :hmmm neyse bakalım başka çare kalmazsa onu yapacaz artık :D . Başka görüşü olan varsa çok makbule geçer

nfsnihat

nfsnihat

Üye
Ben N95 8GB telefonum için Ebay'den BL-5F satın aldım 1600 Mah değerinde. Yoğun mesajlaşma+5 saat müzik dinleme+10 dakika konuşma+yarım saat gps, ortalama 2 gün dayanıyor. BL-5F, BL-6F den biraz ince. İnce olması daha avantajlı telefonda minimal bir hafifleme katıyor. Pil üstüne 2. sim kart sığdırabiliyorsunuz :evet: Mah değeri yüksek pil tercih edin.(çakma çin mallarından bahsetmiyorum pek tabiki) Benim aldığım pilin markası KB-TEL. Türkiye'de hiç görmedim, ama görürseniz mutlaka alın şiddetle tavsiye ederim. HongKong'dan satın aldım ve fiyatı $4.99 du. Çin üretimi ama 4 aydır sorunsuzca kullanıyorum.

*Resimdeki batarya ürünün markasını ve rengini göstermek amacıyla temsilen eklenmiştir. BL-5F bataryası değildir.

the_jolly

the_jolly

Üye
eta marka tavsiye ederim 10 tl ye aldım kullanımda 24 saat gidiyor aralıkllı kullanımlarda(müzik çalar 1 saat gprs 1 saat vb)48 saat e yakın gidiyor

waycell

waycell

Üye
nette 1400 ve 1700 mah lik bataryalar var onlardan satin al ve telefoncu bir arkadasin demesine gore en az 2 en fazla 4 saat sarj edilmeliymis.arka planda calisan prolarada dikkat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt