n900 format atmak

Sponsorlu Bağlantılar

karel23

karel23

Üye
    Konu Sahibi
n900 format atmak
bizlere n900 format la ilgili yardım cı olcaka kimse yokmu nasıl yapıldıgı konusunda vede resimlerle şimdiden tşkl

Méc~

Méc~

Üye
Hard formatmı Soft formatmı?? İkisi çok farklı şeyler...

karel23

karel23

Üye
    Konu Sahibi
hard format yani ilk gün ki gibi

vvalentinoo

vvalentinoo

Üye
Hard format hakkinda bilgi verebilecek olan varmi? Cihaz hakkinda kapanma sorunu yasiyorum ve fabrika ayarlarina döndügümde gecmedi. Hard format hakkinda bilgi verebilirmisiniz?

cursed_stranger

Üye
soft format nasıl atılıyor acaba?
symbyanlardaki *7370 olayı yani?

majestybatu

Üye
nasıl oluyor?

laylay1

Üye
arkadaşlar ben gecen sene bu zamanlarda irandan n900 getirttim ve uzun bi süre kullandım.Ancak telefonum yüksek bir dolabın üstünden yere düştü ve ekranı açılmadı.bir kere tamire gitti ekranı açıldı ve dokunmatiği çalıştı ancak bir sorun var sim kartımı ve hafıza kartımı okumuyor. Ve tamire gittiği yerde bunu yapamaycağını belirtti.Bunu düzeltebilecek bir yer ya da bir yöntem var mı?

disconnect4141

disconnect4141

Üye
Vanillayı kullanarak 32 gb hafıza herşeyi 0 hale getirebilirsin.

haydar006

Üye

kernel ile ilgili birşeyler sildikten sonra telefonu bir türlü açamadım. formatlamaya çalışıyorum olmuyor. win7 64 bit bilgisayarla denedim olmadı. xp yüklü bilgisayarla denedim yine de olmadı... çözüm bilen varmı

haydar006

Üye
bugün kötü haberi aldım. nokia care servisine götürdüm telefonu açamadılar bir türlü. başka bir servise götürdüm, room u silmişim dediler... telefon oldu boş bir kutu....

mavi_krimzi

Üye
şimdi arkadaşım ben sorunu şöyle açıklayım ilk önce bu işlemi ya xp sp3 de yada win 7 de yap yapacaklarını sıralıyorum

burdan şunları indir sonra RX-51_2009SE_10.2010.13-2.VANILLA_PR_EMMC_MR0_ARM.bin

N900'ü kapatın, klavyesini açın, "
U" tuşuna basılı tutun ve micro USB bağlantı kablosunu "U" tuşuna basılı tutarak takın, ufak bir titreşim hissedeceksiniz ve ekranda NOKIA yazısı belirecek, ekranın sağ üst köşesinde USB işaretini göreceksiniz.
indir sonrada flasher i felan kurmuşsun şimdi can alıcı nokta şu bu iki dosyanın ismini değiştir mesela ilk olanı
bunun adını iboo.bin yap ikincisinide değiştir şimdi sırayla anlatıyorum ben şöyle değiştirdim flasher-3.5.exe -F iboo.bin -f bunu aynen kopyalayıp yapıştırısan flasher e başlayacaktır şimdi ilk yaptığımı yapınca ful yazacak ekranda ikincisini yazıyosun bu sefer RX-51_2009SE_10.2010.13-2.VANILLA_PR_EMMC_MR0_ARM.bin yani bunu ismini değiştirirsen artık ben bunun ismini de ibu.bin yapmıştım ne olursa ama mutlaka ismini değiştir ve sonra flasher-3.5.exe -F ibu.bin -f yazıyosun flasher e Suitable USB device not found, waiting yazısını gördüğünüzde "U" tuşuna basılı tutarak bekleyin, ekrandaki NOKIA yazısı silinecek, açılış ekranındaki noktalar görünecektir. Ms-Dos ekranında hareketlenme başlayınca elinizi "U" tuşundan kaldırın. İşlem tamamlanana kadar bekle ve buda bitince kardeş tekrardan ilk yaptığını yaz yani flasher-3.5.exe -F iboo.bin -f enter e bas bitmiştir bu ekranı görünce bitmitir cihazı çıkar usb den sonra bataryayı bir kere tak çıakrt biraz geç açılır hayırlı olsun

----------Eklendi @ 01:25:41 ---------- Yazıldı @ 01:16:07 ----------

biraz karışık olmuş idare et kardeş yardım olsun diye en acilinden telefondan yaptım bunları maksat işin görülsün inşalah yardımcı olabilimişimdir ii günler.

haydar006

Üye
ilginize çok teşekkürler...
telefon malesef u tuşu da dahil açılmıyordu. başka bir yerde yaptırdım bugün.
telefon yazılımlar vs. hepsi gitmiş tabiki... şimdilik bir sorun yok gibi. programları tekrar yüklüyorum.
mesajların olduğu widget ortada yok. program kısa yolu küçük olarak çalışıyor. widget olarak mesaj ortada nedense yok.

conversion inbox desktop widget..
bende mesajları toplu olarak gösteren (Görüşmeler) kutucuk mamemonun kendi programı sanıyordum, değilmiş. geçen depolarda programlara bakarken farkettim ve kurdum...

mavi_krimzi

Üye
telefon kapalıyken usb kablosunu takmadan önce u ya bas tlf nin sağ üst köşede usb işareti çıkarsa yukardaki dediklerimi yap çözülür bende de oldu kardeş

haydar006

Üye
bütün hepsini denemiştim... şimdilik yaptırdık artık. bi dahaki sefere bakarız..slm

EMRE_BAB

Üye
Arkadaşlar dediğiniz tüm yolları uyguladım ilk defa bu işlemi yapıyorum u tuşuna basarak ms dos penceresini attığımda ilk olarak vanillayı yüklemeye çalıştım ancak telefonda beliren usb işareti yükleme %20 ye geldiğinde kapanıyor defalarca denedim olmadı aynı şekilde sorun veriyo yardımcı olursanız çok sevinirim

ahmethan046

ahmethan046

Üye
Arkadaşlar dediğiniz tüm yolları uyguladım ilk defa bu işlemi yapıyorum u tuşuna basarak ms dos penceresini attığımda ilk olarak vanillayı yüklemeye çalıştım ancak telefonda beliren usb işareti yükleme ye geldiğinde kapanıyor defalarca denedim olmadı aynı şekilde sorun veriyo yardımcı olursanız çok sevinirim

kardeş
aşağıdaki linkte tanımama soruna karşılık işe yarayacağını umduğum yazımı oku ve buna göre formatlayıp sonucunu buraya

yaz.
selametle

http://www.maxicep.com/nokia-maemo/n900-format-sirasinda-usb-baglantisi-kesiliyor-583515.html

serserim1905

serserim1905

Üye

kernel ile ilgili birşeyler sildikten sonra telefonu bir türlü açamadım. formatlamaya çalışıyorum olmuyor. win7 64 bit bilgisayarla denedim olmadı. xp yüklü bilgisayarla denedim yine de olmadı... çözüm bilen varmı

kardeş waiting demeye başladıgında n900 ü kapat ve u tuşuna basılı tutarak usb yi tak zaten taktıgında pc bi tepki verir sen yinede masa üstünde sag alt tarafı kontrol et ordan cihaz hakkında bilgi çıkması lazım ve format işini xp ile yap yada win7 32 bit sistemle yap çünkü maemo flasher 64 desteklemiyo eger win7 64 bit üzerinde xp mod ile yapıyorsan orda üstte usb bagla bırak gibi seçenekler oluyo oraya tıkla bagla de görür cihazı baglandı otomatik kesildiginde tekrar bagla de tamamdır

emre-4444

emre-4444

Üye
slm arkadaşlar benim n900 var program yükledim telefonu kapattım açıyorum açılıyor tam pinkodu sorarken kendisine reset atıyor tekrar açılıyor pin kodu sorarken reset atıyor yardım edermisiniz lütfen:( tşkr simdiden

----------Eklendi @ 16:29:48 ---------- Yazıldı @ 16:28:07 ----------

format felan atmayı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

muhammed-4444

muhammed-4444

Üye
slm arkadaşlar bnim n900 var program yükledim kapattım acıyorum açılırken tam pin kodunu sorarken reset atıyor tekrar açılıyor tekrar reset atıyor yardım edermisiniz:(

Üst Alt