n900 e yeni bi kapsamlı güncelleme gelme imkanı var mı nokia tarafından

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
serserim1905

serserim1905

Üye
    Konu Sahibi
n900 e yeni bi kapsamlı güncelleme gelme imkanı var mı nokia tarafından
arkadaşlar belki biraz zor bi ihtimal ama n900 e kapsamlı bir güncelleme gelebilir mi megoo türü bi şey degişik arayüz falan ne dersiniz

osmanayman

osmanayman

Üye
Çok zor... Destek sadece geliştiricilerden gelir bence...

kaan dean

kaan dean

Üye
nokia n900 arsive atti coktan bu saatten sonra belki cssu guncellemesi gelir ki o da cok zor millet haril haril N9 a yogunlasti...

osmanayman

osmanayman

Üye
N900'e gelmesini istediğim ve beklediğim en büyük yenilikler,

1-İçinde şunları barındıran Kernel V50+CSSU,
-720p video çekim/oynatım,
-Sorunsuz dikey kullanım(force rotation değil)
2-Tüm özellikleri (kamera, arama) aktif nitdroid,
3-Ve çok beklenilen Alien-Dalvik emülatör...

mert_1047

mert_1047

Üye
N900'e gelmesini istediğim ve beklediğim en büyük yenilikler,

1-İçinde şunları barındıran Kernel V50+CSSU,
-720p video çekim/oynatım,
-Sorunsuz dikey kullanım(force rotation değil)
2-Tüm özellikleri (kamera, arama) aktif nitdroid,
3-Ve çok beklenilen Alien-Dalvik emülatör...

Osman kardes bu maemo ile ilgili isteklerini yaparsa cssu ekibi yapar pr 1.3.1 i onlar yaptilar dalvik isinin olmasi icin once n9 a filan gelmesi lazim.

• Beğen
Tepkiler: osmanayman

enolaguy

Üye
ortada buyuk bir acik kapi var o da su....
ornegin maemo ve meego bunlarin her ikiside windows mobile ve ios5 ten ustun olan isletim sistemleri olmakla birlikte android ile ise kapisacak ve kadar iddiali sistemler...bunun yanisira bir isletim sistemi olusturabilme ve bunu mikemmellestirebilmenin ne kadar zor oldugunu hepimiz goruyoruz ornegin dev cihaz ureticisi samsung bada adinda bir isletim sistemi uzerinde yillardir ugrasiyor ama sistem hala symbiandan daha alt seviyede
diger tarafatan nokia ve intel gibi iki dev meego icin uc yil ugrastilar ve buyuk olcude maemo altyapisi kullandilar yani aslinda tamamen sifirdan bir isletim sistemi yaratmis dahi sayilmazlar....

bunlari yazmamin nedeni kullanisli bir isletim sistemi yaratmanin ne kadar zor oldugunun anlasilmasi icindir..

simdi boyle bir durumda, nokia tarafindan ortaya cikarilmis ve mukemmele ulastirilmis iki isletim sistemi ortada duruyor buna cihaz uretmek kolay, isletim sisteminin kendini olusturmak zorken bunlar ne kadar copte bekletilebilir bilmiyorum...
Nokianin winphone ile tutmayacagi cunku winmobile in ne android ne ios ile basedemedigi ortadayken bunlarin her ikisiyle basedebilecek durumda olan maemo veya meego nun ne kadar copte bekletilecegi hakikaten hayret verici bir durum....
Nokia hakikkaten ne yaptigini biliyormu anlamak guc

• Beğen
Tepkiler: saruman_me
serserim1905

serserim1905

Üye
    Konu Sahibi
yorumlarınız için saolun arkadaşlar anlaşılan bi ilerleme olursa bunu anca developer ekibi yapar biraz uzak bi ihtimal olsada

saruman_me

saruman_me

Üye
şu an elimdeki n900 3. n900 10 çekirdekli tlf da çıksa inatla şu cihazı kulanmaya devam edicem sanırım beklentiler içerisinde olan bi kulanıcı sıkılmak yerine o beklentilerin peyter pey verilmesi ve verilenlerin o kişiye bi nebzede olsa tat vermesi cihazı kulanıcısı açısından değişilmez bi hale sokuyor bende onlardan biriyim umarım nokia bu cihaza hak ettiği değeri verir de şu ana kadar akıllı cihazlara yapmış olduğu haksızlığı bu cihazda bi nebze olsun telafi eder bari son bi güncelleme versin de ses getirsin..

osmanayman

osmanayman

Üye
Ben de o kanıdayım... N900'ü başka tel alsam bile asla bırakmam...:oke:

kaan dean

kaan dean

Üye
bende kesinlikle satmayi dusunmuyorum canim SIKILDIKCA kurcalamaktan keyif aliyorum android yuklemekle ugrasip cokertiyorum tekrar kodlarla ayaga kaldiriyorum falan filan .. n900 en buyuk oyuncagim:)

serserim1905

serserim1905

Üye
    Konu Sahibi
cihazdan sıkılmak mümkün degil zaten ama android ve iphon nun uygulama fazlalıgı ve popüleritesi altında bu harika cihaz eziliyor biraz can verseler hiç fena olmaz dogru düzgün bi flash player bile güncellemsi yapmıyolar ya

enolaguy

Üye
Cleven ile 15 dakikada wep sifrelerini kiriyorum hatta bir cafede sirf bu yuzden kiz bile ayarladim :)
Millet bluetooth modem uzerinden turkcell tanimlama ile ugrasip yinede bilgisayarini dusuk hizda internete baglayacagina ben n900 hotspot uzerinden milletin istedigi kadar bilgisayarini baglamasi icin wifi vericisi gorevi goruyorum.
istersem wifi aktaricisi gorevi ustlenip cleven ile kirdigim bir sifrenin evde sinyali en iyi cektigi yere n900 u yerlestirip bilgisayarima wifi uzerinden aktarici gorevi gordurup oyle internete giriyorum
Mcloud ile istedigim sarkiyi internetten bulup indirebiliyorum bunun aynisini music gear ilede yapabiliyorum
youtube tarayici ve download islerini super bir sekilde Nvideo ile yapabiliyorum.
gittigim bir mekanda calan muzigi instinctiv e dinletip kimin soyledigini album bilgisine kadar bulup civardakilere resmen sov yapiyorum (buna her defasinda cok sasirdilar)
flash destegim bile yok ama tweak flash ile 2 yildir sorunsuz idare ediyorum
her siteye bilgisayar gibi giriyorum siteler bile beni mobil cihaz degilde linux isletim sistemli bilgisayar olarak algiliyor ve gorunumlu site olarak aciliyorlar
facebook ta bilgisayar gibi chat yapabiliyorum
Yapmadim ama yapabilecegimi bildigim seylerde var mesela ekran goruntusunu kaydete basabilir ve n900 den facebooka giren kiz arkadasimin facebook sifresini aninda ogrenebilirim
istedigimde bir ekran goruntusunun fotogafini cekebilirim
on tane farkli browser kullanarak internete girebilirim ve istersem kendimi sitelere macuco ile iphone bile zannettirebilirim
rezistif ekranim sayesinde stylus pen ile en ince serbest el cizimleri dahi yapabilirim
Herkeste onlarca megapixel kamera var ama yilbasinda ne 12 mp lik n8 ne 1750 tl lik blackberry benim gibi video cekimi yapamadi aldim night mod a bastim dugmeye sonuc apaydinlik bomba gibi bir kayit ama buna karsilik digerleri yilbasi eglencesini birakip kendi telefonlari neden oyle cekim yapamiyor zifiri karanlik cikiyor diye iki saat ugrastilar desem abarti olmayacak
tabii bunun pesinden calan yabanci muzikleride birbir okuyunca bizim n900 denen seytan milletin saraptanda anlarmi bu diye kadehi onune uzatmasida cabasi oldu.. iphonelar tellerini ceplerinde tuttular sanirim o gece hic yoktu nedense iphone :)

kisacasi satsan limitli bir edere sahip olan su cihaz ile yaptiklari kiyas bile edilemez o yuzden guncelleme cikmis cikmamis umrumda degil galaxy nin son modelinin bile ruyasinda gormeyecegi seyler saydim burada size mesela uzaktan kumanda ile tekne pasarellasini kumanda edebiliyorum cunku kiziloteside var otomobilde muzik dinlemek icin fm vericide var
hepsini gectim cepte linux debian tasiyoruz bundan otesimi var

cikmasin kardesim guncelleme gerek yok cokta umurumda degil acikcasi benim :) cunku bunlarin cogunu hala hicbirisi ile yapamazsiniz

osmanayman

osmanayman

Üye
Ben de memnunum zaten; istediğim şeyler olan şeyler... Sadece bu olan şeylerin sorunsuz olmasını istiyorum yoksa bir sıkıntı yok yani... Forever N900...:oke:

----------Eklendi @ 12:42:30 ---------- Yazıldı @ 12:40:32 ----------

Şu cleven olayına gelecek olursak; bunun için ekstra driver (wl1251-maemo) indirmeye gerek var mı? Yoksa sadece programın kendisi yeterli mi? Selametle...

serserim1905

serserim1905

Üye
    Konu Sahibi
enolaguy arkadaşım çok güzel anlatmış zaten cihazdan bi şikayetimiz yok ama su flash olayı geriyo beni facede video açamıyorum normal sitelerde sorun yok ama sadece face de açılmıyo güncelleme istiyor tweak flsh denedim baska bi kaç yol daha denedim ama nafile bi de su wep kırma olayını beceremedim :D yardım edecek yok mu

enolaguy

Üye
once n900 un wifi driverlarini wep sifrelerini kirmak icin gerekli olanlarla degistiriyoruz bunu yapmak icin n900 power users 49 kernelini yukluyoruz sonra cleven i indirip kuruyoruz hepsi bu kadar.....
facebook videolarinin tamami aciliyor bende ve bunun icin sadece tweak flash versiyonunun dogru tanitilmasi gerekiyor o kadar...

osmanayman

osmanayman

Üye
N900'ün wi-fi driverları nerde ve neyle değiştirecez? Gerisi zaten tamam...:oke:

serserim1905

serserim1905

Üye
    Konu Sahibi
bende var uplood ederim birazdan

----------Eklendi @ 19:49:11 ---------- Yazıldı @ 19:45:15 ----------

bu linke tıkla indir kardes mydocs a at yani ana hafızaya sonra xterm i aç
sudo gainroot
cd MyDocs
dpkg -i iw-0.9.19_armel.deb
her satırdan sonra enter a basmayı unutma bu kadar

osmanayman

osmanayman

Üye
Teşekkürler kardeşim... :oke:

serserim1905

serserim1905

Üye
    Konu Sahibi
afiyet olsun kardeş ne demek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt