N9 sailfish os kurulum

Sponsorlu Bağlantılar

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Hayır

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Telefona özel

frankendream

Üye
ben bu videodakine göre yapabildim şuan çok mutluyum "kuruyor"
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
kurdum hevesimi aldım sonra yine tamamen sildim :D biraz daha bekleyeceğim sanırım. mobil veri kullanamamak sinirimi bozdu. ama sonunda şunun deneyimini yaşamak çok zevkliydi.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Hocam Bunu Android telefona Kurma Şansımız Varmı samsung galaxy serisine
size farklı olarak gelecek ama nasıl?
sizin iş birazdaha zor
ikinci bir işletim sistemi zor gibi fakat uğraşıyorlardı ne oldu hicbir fikrim yok
ben bu videodakine göre yapabildim şuan çok mutluyum "kuruyor"
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
kurdum hevesimi aldım sonra yine tamamen sildim :D biraz daha bekleyeceğim sanırım. mobil veri kullanamamak sinirimi bozdu. ama sonunda şunun deneyimini yaşamak çok zevkliydi.
zaten burdaki amacımız insanların n9 ile neler yapabilecegi ;)
bu heyecanı tatdıysan anladın sanırım ;)sorunlar ilerde bitmiş olur

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
size farklı olarak gelecek ama nasıl?
sizin iş birazdaha zor
ikinci bir işletim sistemi zor gibi fakat uğraşıyorlardı ne oldu hicbir fikrim yok

zaten burdaki amacımız insanların n9 ile neler yapabilecegi ;)
bu heyecanı tatdıysan anladın sanırım ;)sorunlar ilerde bitmiş olur
Yok androidli her cihaza uyduruluyorda yapacak adam lazım

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Yokya hiç dert değil :)

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
port şu anda ne durumda dostlar? yani port etmek istiyorum ancak değer mi değmez mi kendi adıma emin olmam lazım...

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
port şu anda ne durumda dostlar? yani port etmek istiyorum ancak değer mi değmez mi kendi adıma emin olmam lazım...
Daha eksigi bitmedi gelen sürümlere
göre acıklama ekliyoruz ;)
jolla sailfish icin yeni yazılım gelecegini duyurdu
Bu yazılımla beraber N9 Sailfish icin sondurum belli olur sanırım kamera, mobil veri, uygulama sorunu tamamen
Cözülmüş olur
şayet bu dediklerimiz olursa eksik kalmaz

gardi

gardi

Üye
çalışmayan özellikler hakkında varmı yeni bi gelişme arkadaslar. arastırdığım kadarıyla .kamera,mobil veri,gps,android app,bunlardan başka çalışmayan neler var? eksileri yani ? vede stabil sürüm ne zaman gelir

Seglopsi

Seglopsi

Üye
kaptan konu için teşekkürler. uzun zamandır aktif olamıyordum forumda. birkaç önerim olacak kurulumu adım adım yapsan detaylı şekilde daha iyi olur. Örneğin; 1. Adım Fu ll flash, 2. Adım Gerekli dosyalar gibi. Birde fontu sabit tutup renklerle de fazla oynamazsan daha hoş görünür kanaatimce.

emeğine sağlık orası ayrı ;)birde ubiboot kurulu nemo için bişeyler yazmamışsın. Onu da eklersen daha iyi olur. Şu da var sanırım sailfish den sonra artık nemo için geliştirme olmayacak.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
çalışmayan özellikler hakkında varmı yeni bi gelişme arkadaslar. arastırdığım kadarıyla .kamera,mobil veri,gps,android app,bunlardan başka çalışmayan neler var? eksileri yani ? vede stabil sürüm ne zaman gelir

zaten bu saydıkların önemli bunların dışında göze batan bir eksik yok
bende sizin gibi gelecek olan sürümü bekliyorum ;)
kaptan konu için teşekkürler. uzun zamandır aktif olamıyordum forumda. birkaç önerim olacak kurulumu adım adım yapsan detaylı şekilde daha iyi olur. Örneğin; 1. Adım Fu ll flash, 2. Adım Gerekli dosyalar gibi. Birde fontu sabit tutup renklerle de fazla oynamazsan daha hoş görünür kanaatimce.
emeğine sağlık orası ayrı ;)
birde ubiboot kurulu nemo için bişeyler yazmamışsın. Onu da eklersen daha iyi olur. Şu da var sanırım sailfish den sonra artık nemo için geliştirme olmayacak.

adım adım öneriyi cok kişi teklif etti fakat konu şuan bu şekilde gayet iyi :)
daha basit veya daha kolay olması icin halen calışmalar devam ediyor
özellikle 'ubiboot' icin
şuan bir kac karnel gecici saf dışı bırakıldı karnel 3.4 ile sorunların tamamı hatta daha basit olması icin
qt5 ile birlikte gelebilir
şayet karnel 3.4 kurulumu ile birlikte konular düzenlenirse bu iş cok cok basit olacaktır
biz konuları takip ediyoruz
bekledigimiz sadece temiz ve basit olması :)

• Beğen
Tepkiler: gardi
yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
son yorumlarda da yazdığı gibi anlatımda kullandığın yazı tipleri ve renkleri vs çok karışık duruyo sırf bu yüzden yanlış anlayıp yanlış yapmaktan korktuğum için uğraşmıyorum. Bu konuyu tek tip yazı tipi ve tek renkle ve daha sıralı bir düzenle yapsan bence hem göze çok daha hoş görünecek hemde daha basit görüneceğinden deneyen daha çok olacaktır kanaatimce. Tabi sen bilirsin arkadaşım.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
konuyu tekrar düzenledim
sınıflar halinde numaralandırdık
kurulum icin tereddüt etmeyin heran gibi bir sorun ile karşılaşmazsınız

belki konunun uzun olması biraz kafa karıştırabilir konu uzunlugu sadece herkesin ne yaptıgını bilmesi acısından detaya indim
sonuc itibari ile bu konular türkiye icin biraz fazla oldugunu düşünüyorum

konu hakkında sözümüzü tutduk
bundan sonrası tamamen sizlere aittir
gelen hertürlü sürümü güncelleme kısmından yani konu anlatımın son satırından yapabilirsiniz
ben veda ediyorum herkese selam kendinize iyi bakın
iyi forumlar

Son düzenleme:
myusdat42

myusdat42

Üye
hayirdir dostum ne vedasi bu

sekajmer

sekajmer

Üye
Video Lumia 1020 ile çekilmiş :D

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
nokia bizim cihazlardaki kilidi kaldırsada denesek :D

frankendream

Üye
Son durum nedir ?

palpolisi

palpolisi

Üye
bu ne ya nasıl Bir işletim sistemi e7 var Bende tarayıcısından nefret ettiğim hergün küfür ettiğim bu merete de olurmu bu işletim sistemiArkadaşlar kesinlikle nokia almayın Android varken cihazlar artık 5 para etmiyor Eskiden çok kızardım nokia yı kötüleyenlere meğer ne haklılarmiş :(