N9 da masaüstü keyfi nasıl sizce?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KxTR79

KxTR79

Üye
    Konu Sahibi
N9 da masaüstü keyfi nasıl sizce?
bildiğiniz gibi n9 a masa üstü pcleri falan kullandıgı linux işletim sidtemi olan debian geliyor.meego Türkiye ile iletişime geçtiğimde çok az kaldı büyük ihtimalle yarın yayınlayabiliriz az kaldı dedi.siz masa üstü deneyimini n9 da meegodan çok yaşarmısınız? ben meegoya ayıp olmasın asla diye debian güzelse dengeli kullanmayı düşünüyorum :) ayrıca işletim sistemi uygulama halinde calışıyo yani buda süper bişey :)

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Nasıl olaydan hiç haberim yok biraz açsanız?

PalmerTech

PalmerTech

Üye
şu anda bazı uygulamalarla (geliştirici uygulamaları) sanki masa üstü bilgisayar gibi uygulama ara yüzleri var. önemli olan telefonla uyumlu kullanılabilmesi, rahat kullanabilmek önemli.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
KxTR79

KxTR79

Üye
    Konu Sahibi
anladığım kadarıyla pc işletim sistemi olan debian n9 da kullanılabiliyor boot olayı flaan değilde uygulama gibi yüklüyosun bildiğin masaüstü pc gibi oluyo n9. bugün yarın anlatımı yapılır uygulamayı nasıl yükleyeceğimizin o zman tam anlarız ama yazdığım gibi büyük ihtimal

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Tamamdır.:good:

mert_1047

mert_1047

Üye
Olay biraz daha farklı aslında ben kullanıyorum. MeeGo'nun içinde chroot sayesinde easy debianın arm uyumlu sürümlerini kullanıyoruz. Open office abiword gimp vb... sistem içinde gelen uygulamalar gayet güzel çalışıyor. Henüz sisteme eksta uygulamalar paketler yükleyip denemedim. Yakında anlatımı sunulacak.

PalmerTech

PalmerTech

Üye
Olay biraz daha farklı aslında ben kullanıyorum. MeeGo'nun içinde chroot sayesinde easy debianın arm uyumlu sürümlerini kullanıyoruz. Open office abiword gimp vb... sistem içinde gelen uygulamalar gayet güzel çalışıyor. Henüz sisteme eksta uygulamalar paketler yükleyip denemedim. Yakında anlatımı sunulacak.

bak bunları bilmiyordum. gimp çalışıyor diyorsun bu mükemmel birşey

mert_1047

mert_1047

Üye
bak bunları bilmiyordum. gimp çalışıyor diyorsun bu mükemmel birşey

Evet gimp calisiyor. Icinde gelen uygulamalar guzel calisiyor cunku imaj harmattan icin tekrar duzenlenmis dolayisiyla bir sorun olmuyor. Open office abiword cok kisa surede aciliyor. Genel hatlariyla uygulamalarin acilma hizi cok iyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt