N9 Android.deb 4.1.1 basit kurulum

Sponsorlu Bağlantılar

fnldstntn

Üye
font ile tema uyarısı veriyor dogru yazılımı cektinize eminmisiniz?

Yazılımlar doğru...Nitdroidte sorunsuz çalışıyo...Açılışta telefonunu garanti dığı kalmışır orjinal yazılımı yükleyin gibisinden uyarı veriyor...
disclaimer-cal remove View-openmode bu kodu yazdığımda Failed to write CAL hatası veriyor..

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ustadim one ben daha yeni flash atmayi ogrendim bildigim kadariyla winflasher diye yukleyici diyim ben var ve bunun icine bir 255 mb ve bir 1.13 kusur iki dosyayi koyuyoruz ve flasher bunlari yukluyor kaptan ustadin koyduklarini nasil bulucam bilemiyorum telefonumda iki isletim sistemi gormeyi cok isterim ama daha aciklamana ihtiyacim var tum saygimla

kaptanin verdigi dosyalari ayni yere atip flasher'dan ayni sekilde flash atar gibi yapacaksiniz zaten.

- - - Eklendi - - -

Yazılımlar doğru...Nitdroidte sorunsuz çalışıyo...Açılışta telefonunu garanti dığı kalmışır orjinal yazılımı yükleyin gibisinden uyarı veriyor...
disclaimer-cal remove View-openmode bu kodu yazdığımda Failed to write CAL hatası veriyor..

hmm. root oldun degil mi?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
CAL ayarlari open mode kernel ile degismiyor olabilir mi @Kaptan? birde root olmadan yazsana belki 'su' olmadan olur diyecegim. kafam durdu suan yahu :)

kuantum calisiyorum da dikkatimi odaklayamiyorum tam :d: :kop:

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
valla bütün yorumları takip ediyorum. bu şekilde daha karmaşıkmış gibi geldi bana. en iyisi eski sistem derim.

- - - Eklendi - - -

yani eski yolla nitdroid kuruluma daha kolay gibi duruyor. neyse size kolay gelsin arkadaşlar...

fnldstntn

Üye
# disclaimer-cal remove View-openmode
CAL ERROR: nand_write: write (4096 bytes at around 001b0000): Input/output error
disclaimer-cal: Failed to write to CAL
~ #
Aldigim hata...rootsuz oldugum zamanda fark etmedi...

dawid

dawid

Üye
winflasher i her kes kullanamaz şayet flash işlemini winflasher ile yapıyorsan yanlış yoldasın belirteyim
geniş ayrıntısı ile anlatımı baştan bi göz at uygulamaya başla
sorun yaşayacagını sanmıyorum
ustadim kaptan ben senin verdigin bi deb dosyasi gormuyorum sadece png resimler var konunun basinda deb dosyasi nerde acaba saygimla

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi

terminali calıştır
devel-su
rootme

peşinden

disclaimer-cal remove View-openmode

enterle zero yazması gerek yazınca cihazı tekrar flashla uyarı ekranı kalkıcaktır

fnldstntn

Üye
valla bütün yorumları takip ediyorum. bu şekilde daha karmaşıkmış gibi geldi bana. en iyisi eski sistem derim.

- - - Eklendi - - -

yani eski yolla nitdroid kuruluma daha kolay gibi duruyor. neyse size kolay gelsin arkadaşlar...
Bence daha basit...
Kurulum özeti...
Open mode u flasla sillybootu yükle gerekli klasörleri sil ve nitdrodid uygulamasını kur bukadar basit....

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
ustadim kaptan ben senin verdigin bi deb dosyasi gormuyorum sadece png resimler var konunun basinda deb dosyasi nerde acaba saygimla

hocam başlıgı en başından ayrıntısı ile gözden gecirirmisin

fnldstntn

Üye

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

aslında herşey cok basit
bu kadar detaylı anlatım yaptıgım icin zor geliyor sanırım,

deb paketi sadece,
android alpha5
acılış ekranı secim boot menü
oyun uygulama fix yüklü geliyor
kaldırmasıda kurmasıda bu konuda cok basit

- - - Eklendi - - -

işte bu :)

dawid

dawid

Üye
VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
aslında herşey cok basit
bu kadar detaylı anlatım yaptıgım icin zor geliyor sanırım,

deb paketi sadece,
android alpha5
acılış ekranı secim boot menü
oyun uygulama fix yüklü geliyor
kaldırmasıda kurmasıda bu konuda cok basit

Yok hocam onun için demedim. Yorumları okuyorum da herkes şurada bir şey oldu burada bir şey oldu diyor. o yüzden söyledim yoksa yapılan iş ve emek takdire şayan. İyi geceler iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: ilyas_0177
dawid

dawid

Üye
arkadaslar herkesten ozur dilerim benim manyak telefon anlatimi gostermemis sadece resimleri gostermis bir cikis ve giris yaptim anlatim geldi sizleride yordum iyi geceler

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar herkesten ozur dilerim benim manyak telefon anlatimi gostermemis sadece resimleri gostermis bir cikis ve giris yaptim anlatim geldi sizleride yordum iyi geceler

sorun degil :)
bizler bu android portunu tamamen kolaylaştırmayı düşünüyoruz
flash derdinide ortadan kaldırırsak kimse bişey istemez daha :)
N9 umu seviyorum harika bir model hatta canavar,
N950 de bambaşka 512mb ram olmasına ragmen üstüne su dökecek bir cihaz daha göremedim

ParoNaManyax_X

ParoNaManyax_X

Üye
Tamamda senin werdiğin resimlerde hala işletim sistemi meego görünüyo fakat android 4.1.1 jellybean işletim sistemi var... Çalışan veya çalışmayan özelliklerini de söylesen daha iyi olurdu paşam :)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Tamamda senin werdiğin resimlerde hala işletim sistemi meego görünüyo fakat android 4.1.1 jellybean işletim sistemi var... Çalışan veya çalışmayan özelliklerini de söylesen daha iyi olurdu paşam :)

Cihaz android portunu zaten MeeGo da kabul ediyor
MeeGo yu hicbir şekilde saf dışı bırakamazsınız ekleme veya kaldırma işlemleri MeeGo da oluyor,
Ayrıca resimler sadece android işletim sistemini (dep) paketi yaptımızın ve yükleme kaldırma işlemini göstermekti.
Burdaki işlem pratik yapmak amac terminal kodlarını binevi ortadan kaldırmak,
yoksa şuanki işlemle android portu aynı degişen birşey yok,
ufak tefek ekleme yapıldı gereksiz bölümler kaldırıldı,
Detaylı bir anlatım icin serinin tamamlanması gerek ilk olarak
alpha5 ve icerikleri portlandı
Devamında ise,
flashlama işlemi ortadan kalkmış olur kısaca tek pakette gereken herşeyi yükleme işlemini yapmış oluruz inşallah olur herkes istifade eder..

ParoNaManyax_X

ParoNaManyax_X

Üye
inşallah bekliyecez artık final halini....

Seglopsi

Seglopsi

Üye
sorun degil :)
bizler bu android portunu tamamen kolaylaştırmayı düşünüyoruz
flash derdinide ortadan kaldırırsak kimse bişey istemez daha :)
N9 umu seviyorum harika bir model hatta canavar,
N950 de bambaşka 512mb ram olmasına ragmen üstüne su dökecek bir cihaz daha göremedim

n950'de de 1gb ram var diye biliyordum hocam.
bu arada bir tane n900 alma hevesim halen var fakat bir turlu para denklestiremiyorum. tam biriktirmeye basliyorum baska bisey icin ucup gidiyor :) okul bitsin bir ise baslayim da ancak o sekilde alabilirim sanirim.

- - - Eklendi - - -

ben sana soyleyim. kameralar, mikrofonlar, gps ve ahize disinda hersey calisiyor. 3g/2g baglanti, sms, muzik dinleme, oyun ve uygulamalarda sorun yok.