N8 -> Ölü Yazılım & FW Atıyorum. ( Yardım & Paylaşım )

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DraugHuan

DraugHuan

Üye
    Konu Sahibi
N8 -> Ölü Yazılım & FW Atıyorum. ( Yardım & Paylaşım )
Beyler şu anda telefonuma yüklemek istediğim FW'yi yüklerken aldığım hatadan dolayı ( Sanırım Phoenix sürümü eskiymiş ) yeni Phoenix indirdim, şu anda RM-596'nın dosyalarını indiriyorum. Fakat şöyle bir sorunum var, telefonumu bağladığım zaman Phoenix NO CONNECTION oluyor ama Scan Firmware seçeneğine tıklayamıyorum. Bunu nasıl halledebilirim?

NOT: Şu anda işlemi yapıyorum, yaptıklarımı ve takıldığım yerleri soracağım.

sedatatt

sedatatt

Üye
kardeş no connection yazan yere tıkla usb 1 i seç

DraugHuan

DraugHuan

Üye
    Konu Sahibi
Oraya tıkladığım zaman hiç bir işlem çıkmıyor. Sadece NOT CONNECTION var, fakat telefonu bağladığım zamaan telefonda bir kıpırdama yok ve bilgisayarda DONANIM BULUNDU gibi bir işlem bulunmamakta. Ayrıca, Nokia OVI Suite'yi kurmak gerekiyor mu?

Şimdi Ekliyorum: Arkadaşlar telefonum açıldı, nasıl yaptım bilmiyorum.
http://www.maxicep.com/s-3-cfw-modi...abil-uzun-batarya-gelismis-kamera-737289.html Bu bağlantı adresindeki FW'yi yüklemeye çalışıyorum. Az önce RM-596 dosyalarını attım Products içerisine, başlattığım zaman bu hatayı alıyorum. Ne yapabiliriz?

Şu anda telefonumu uyandırmayı başardım, yukarıdaki bağlantı adresinde bulunan FW'yi yüklerken reismdeki hatayı alıyorum. Bunu nasıl geçebilirim?

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
Usb Kablosunu Çıkar
Açma Kapama Düğmesine 8 Saniye
Bas (3 Kere Titreyene Kadar)
Telefonu Aç
Usb Kablosunu Tak
Flash Atmayı Tekrar Dene

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Başka bir pc ile dene mümkünse windows xp olsun windows 7 de driver sıkıntısı var her denemede aynı hatayı alacaksın xp ile sw reset dediğin anda cfwyi n8 e çakarsın iyi forumlar ...

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
- - - Eklendi - - -

ben win 7 kullanıcısym phoenixle ilgili bi sıkıntı yaşamadım. Sorunsuz cfw mi yükledim

Plesk234

Üye
Kardeş Deat flash at tamamdırç Forumda resimli anlatm var

DraugHuan

DraugHuan

Üye
    Konu Sahibi
Telefonum şu anda açıldı, XP ile deneyemem çünkü XP bilgisayarım bir tek evde var, evde şu anda internetim yok eğer yalnış birşey yaparsam ertesi güne kadar telefonu kullanamam da.. Orada olan FW'yi çok istiyorum ama.

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Evde değilsen nerdesin yada yazılımı nerede atmaya çalışıyorsun ? aynı sorun bizdede oldu cwfyi ilk yükleme çalışmalarımızda win7 ile ne yaparsak yapalım atamadık xp ile ilk denemede gerçekleştirdik cihazın driverlarıyla alakalı sıkıntı çıkıyor bide makinede usb 3.0 slotu varsa yapıyor phonix cihazı tanımıyor scan product diyemiyorsun o imleç boş kalıyor ...

DraugHuan

DraugHuan

Üye
    Konu Sahibi
Ben internet cafeciyim. Win7 ve 3.0USB bilgisayarlarım. Daha önce ölü yazılım attım telefonuma, evet XP'de atmıştım. Dediğiniz gibi şimdi XP bulmam gerekiyor evdeki bilgisayarımı format atmak için getiririm :D O arada bu konuyu tekrar diriltebilirim.

DraugHuan

DraugHuan

Üye
    Konu Sahibi
XP'ye şimdi kuruyorum Phoenix, gelişmeleri söyleyeceğim.

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar yine hata aldım, sanırım ben bu işi yapamayacağım. İzmit içerisinde varsa bilen yapabilen, yardımcı olabilir mi ?

smh60

smh60

Üye
XP'ye şimdi kuruyorum Phoenix, gelişmeleri söyleyeceğim.

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar yine hata aldım, sanırım ben bu işi yapamayacağım. İzmit içerisinde varsa bilen yapabilen, yardımcı olabilir mi ?

Bak dostum o hatayı bende çok aldım yapacaklarını anlatayım :

1)Phoenix kur son sürümünden
2)Flashlayacağın dosyaları C:Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-596 klasörüne at
3)Telefonu bağla.Phoenix aç NO CONNECTİON kalsın
4)Soldan File/Open Producta bas RM-596 seç N8 yani
5)Flashing/Firmware Update bas
6)Dead Phone USB Flashingi seç
7)REFURBISH BAS
8)Eğer aynı hatayı verirse hemen telefondan usb kablosunu çıkar.
9)Hemen N8 in bataryasını çıkar bağla bilgisayara (bataryasız)
10)Bataryayı geri tak kapağı tak. Güç düğmesine basılı tut tel titreyecektir adımları doğru yaptıysan
11)Flash işlemi başlar.Eğer olmazsa Windows7 yseyeniden dene başarılı olacaktır
:oke:

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Allah allah phonixde ingilizce olarak yazan şeyleri çevirip burada paylaşmak oldukça yararlı olmuş :) bu arada aynı pc'ye xp kurdu isen bi işe yaramaz usb portları usb2.0 olan daha eski bi pc ile atman lazım flashı başka türlü yeni pclerde ben bi sonuç alamadım ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt