N8 ile ilgili birkaç sorum olacak

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
N8 ile ilgili birkaç sorum olacak
1- geçen gün 6 dk lik bir video çektm. Tamam video nun çözünürlüğü çok güzel ama bu 6 dk lık video Yaklaşık 700 MB yer kaplıyor. Bu neden böyle ? Ve de bunu düşürmenin bir yöntemi yokmu Acaba ?

2-Aynı sey fotoğraf için'de geçerli. Bir fotoğraf Yaklaşık 6 MB oluyor. Kalitesi ni düşürmeden boyutu düşüremezmyiz acaba ?

3- Dışarı'da telefonla konuşurken ahizeden az ses geliyor. Bunun için yapacak birsey var mı ?

Şimdi'den teşekkürler :)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
1-Sen belliki ya cfw yada bir kamera modu kullanıyorsun,çünki ofw de böyle bir durum sözkonusu değil.(resimler en fazla 2mb oluyor)ya modu kaldıracaksın yada başka bir cfw yada ofw ye döneceksin
3. soruna gelince,bende aynı dertten muzdaripim

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
1-Sen belliki ya cfw yada bir kamera modu kullanıyorsun,çünki ofw de böyle bir durum sözkonusu değil.(resimler en fazla 2mb oluyor)ya modu kaldıracaksın yada başka bir cfw yada ofw ye döneceksin
3. soruna gelince,bende aynı dertten muzdaripim

hayır cwf falan yüklemedm yani telefonu aldığım'dan beri sadece gelen güncellemeleri yükledim. Extra birsey yapmadm. Zaten cwf yüklemeyi 'de bilmiyorum. Sadece telefonu hackle dim.

ANIL

ANIL

Admin
Video ayalarından çözünürlüğü düşürebilirsin.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
hayır cwf falan yüklemedm yani telefonu aldığım'dan beri sadece gelen güncellemeleri yükledim. Extra birsey yapmadm. Zaten cwf yüklemeyi 'de bilmiyorum. Sadece telefonu hackle dim.
Bende şuan hackli sistem kullanıyorum cfw yada mod yüklü değil resimler dediğim gibi 1-2 mb geçmiyor.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Mod yada cfw kullanmıyorsan tek seçenek başka bir kamera uygulaması yüklemiş olabilirsin

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Mod yada cfw kullanmıyorsan tek seçenek başka bir kamera uygulaması yüklemiş olabilirsin

başka bir kamera program i yükledim ama onunla çekmedim hiç. Sürekli kendi kamerası ile çekim yaptım.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
başka bir kamera program i yükledim ama onunla çekmedim hiç. Sürekli kendi kamerası ile çekim yaptım.
Ama dostum başka bir seçenek yok.eğer çok fazla bişiy yüklü değilse format atıp deneyebilirsin

bayon

Üye
bendede n8 var ahizeden ses geliyor parça değişimi yaptılar yine aynı bu sefer aradım söyledim 3g ile kullanın ses gelmez diyolar gerçekten de öyle gelmiyor ama avea olduğum için çekmiyor 3g her yerde malsef

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Ama dostum başka bir seçenek yok.eğer çok fazla bişiy yüklü değilse format atıp deneyebilirsin

malesef çok sey yüklü. Neyse yine'de teşekkürler kardeşim:)

- - - Eklendi - - -

bendede n8 var ahizeden ses geliyor parça değişimi yaptılar yine aynı bu sefer aradım söyledim 3g ile kullanın ses gelmez diyolar gerçekten de öyle gelmiyor ama avea olduğum için çekmiyor 3g her yerde malsef

doğrusu 3G ile hiç deneme fırsatım olmadı. Çünkü bulunduğum yerde 2G bile zor çekiyor :)

kcr

Üye
Cektigim video daha az yer kaplasın diyorsan konvertör programlarından kullanabilirsin. Farklı kodeklerle sıkıştırma da yapılabilir. Ancak ya görüntü kalitesinden ya ses kalitesinden ya da her ikisinden fedakarlık etmen gerek. Hakkını teslim etmek lazım, on numaradır N8'in çekimi.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Cektigim video daha az yer kaplasın diyorsan konvertör programlarından kullanabilirsin. Farklı kodeklerle sıkıştırma da yapılabilir. Ancak ya görüntü kalitesinden ya ses kalitesinden ya da her ikisinden fedakarlık etmen gerek. Hakkını teslim etmek lazım, on numaradır N8'in çekimi.

Evet Gerçekten şu ana kadar hiçbir telefonda görmedim böyle video çekimi. Muhteşem birsey. Gerek ses gerekse görüntü kalitesi olsun. Ama gel gelelim tek sorun çok yer kaplaması. 16GB tan geriye 9GB var. Bununla max. 1 buçuk 2 saat video çekebilirim.

kcr

Üye
Video çekmeyi seviyorsan 32 gb'lık bir hafıza kartı al, kafan da telefon da rahat etsin. O da yetmez dersen daha fazlasını ancak taşınabilir harddisk kurtarır.