N8 downgrade resimli anlatım ( çöken telefonlar yada başka sürüm isteyenlere)

Sponsorlu Bağlantılar

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
N8 downgrade resimli anlatım ( çöken telefonlar yada başka sürüm isteyenlere)
Evet arkadaşlar eğer telefonunuzu bir başka sürüme geçirmek istiyorsanız veya güncelleme yaparken telefonunuz öldü de açılmıyorsa bu işlemleri yapıp Scandnavia sürümüne dönüp telefonunuzu kurtarmış olursunuz ve de istediğiniz anna veya belle güncellemesini bu sürümdeyken kolaylıkla telefonunuza yükleyebilirsiniz.

öncelikle yapmanız gereken aşağıdaki linkten gerçek scandinavia sürümü dosyalarını indirmek. forumda bikaç çeşit scandinavia sürümüne rastladım o yüzden kendim upload etme gereği duydum. bu güvenlidir rahatlıkla kullanabilirsiniz ve pr 1.0' a geçiş yapabilirsiniz.

bu dosyaları indiriyoruz öncelikle.

indirme işlemi bitince aşağıdaki adımları uyguluyoruz:

!) indirdiğiniz rar klasörünü açın içindeki dosyaların tamamını c/programfiles/nokia/phoenix/product/RM-596 klasörüne kopyalayıp yapıştırın. NOT: bu klasörde yani c'deki product'ün içindeki RM-596'da önceden kayıtlı dosya varsa tamamını silin yada başka bi klasöre kopyalayın daha sonra lazım olacak ise.

2) şimdi telefonunuzu usb ile bilgisayara bağlayın. (telefonunuz ölü ise mesele yok ama bu işlemleri yapmaktaki amacınız başka sürüme geçmekse yani kısaca telefonunuz açıksa ovi suite modunda bağlayın ama ovi suite bilgisayarda açılınca çıkış yapın)

3) phoenix programını açın.
eğer önceden phoenix yüklemediyseniz bu linkten tavsiyem olan phoenix sürümünü indirip kurun ve en baştan yazdıklarımı uygulayın. indirme linki:

4)

5)

6)

7)

8 )

9)

10)

Evet telefonumuz pro1.0'a dönmeye başladı. önce sistem yüklemeye başlayacak %10, %20 diye sayacak. bu sırada bir uyarı ikonu çıkabilir pld disconnect your phone from usb vb. bu durumda telefonunuzu çıkarın usb kablosundan ve 8 saniye açma tuşuna basıp 3 kere titreşim olunca tekrar bağlayın. phoenix kaldığı yerden devam edecektir. %100 olunda programming successed diyecek ki bunun anlamı pro 1.0 yüklendi. bu yazıyı görünce sakın phoenix'i kapatmayın veya usb yi çıkarmayın çünkü biraz bekleyip 25'ten geriye sayacak bu da kendinde ufak bir sistem testidir korkmayın. sayım bitince gene uyarı verecek sizin yapmanız gereken bu uyarıdan iptal yada cancel diyip çıkmak. evet bu kadar artık usb'den çıkarın telefonu ve açın.
Telefon ülke saat tarih ayarlarını isteyecek çünkü en eski sürüme döndünüz. bunları ayarlamanıza gerek yok. artık gönül rahatlığı ile istediğiniz ANNA veya BELLE sürümünü kurabilirsiniz çekinmeden.

ÖNEMLİ NOT 1 : EĞER TELEFONUNUZ BU İŞLEM SIRASINDA VEYA SONRASINDA KAPANIP AÇILMAZSA ANLATTIKLARIMI EN BAŞTAN YAPIN ANCAK EN İLK FOTODAKİ NO CONNECTİON KISMINI SEÇİN VE REFURBİSH YAPARKEN DEAD PHONE KUTUCUĞUNU İŞARETLEYİP REFURBISH YAPIN.

ÖNEMLİ NOT 2 : DOWNGRADE İŞLEMİNİ TELEFONUNUZ ÖLDÜĞÜ İÇİN YAPIYORSANIZ ŞAYET; O ZAMAN AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YUKARDAKİ İŞLEMLERİ YAPIN ARKADAŞLAR.

dead phone downgrade videolu anlatım: (video alıntıdır)

Evet arkadaşlaşlar mümkün olduğunca basit anlatmaya çalıştım umarım sizlere faydası dokunur.

• Beğen
Tepkiler: R.BEDRAN, .Murat., filci ve 5 diğerleri

sayokantürk

sayokantürk

Üye
:alkis:tşk: Kardeş ellerin dert görmesin güzel ve sade olmuş derli toplu ikilemde kalmadan akıcı bir şekilde işlem yapılabilinir bu bir eksiklikti doğrusu bayağı bir yazı okudum bu konuda ciddi bir konu aslında bu
Nokia servis dahi bölyle bir uygulamayı yapamaz anlatım yapan arkadaşlar kendileri işi en ince ayrıntısına kadar bildikleri için yüzeysel anlatmışlar ben bir türlü cesaret edemedim bu konuyu yapmaya ama artık nceki okuduğum bilgiler ile buradaki anlatımı okuğumda hani tabir yerindeyse taşlar yerine oturmuş TEŞEKKÜRLER Murat Kardeş

• Beğen
Tepkiler: KeSeGeN ve iatis
KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş ellerin dert görmesin güzel ve sade olmuş derli toplu ikilemde kalmadan akıcı bir şekilde işlem yapılabilinir bu bir eksiklikti doğrusu bayağı bir yazı okudum bu konuda ciddi bir konu aslında bu
Nokia servis dahi bölyle bir uygulamayı yapamaz anlatım yapan arkadaşlar kendileri işi en ince ayrıntısına kadar bildikleri için yüzeysel anlatmışlar ben bir türlü cesaret edemedim bu konuyu yapmaya ama artık nceki okuduğum bilgiler ile buradaki anlatımı okuğumda hani tabir yerindeyse taşlar yerine oturmuş TEŞEKKÜRLER Murat Kardeş

rica edrim kardeşim

ultrAslan.sefer

ultrAslan.sefer

Üye
C6-01 de anna öncesi sürüme dönmez mi :/

jeki01

jeki01

Üye
emeğine sağlık.

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim kurtulus üstadim

forever_love

forever_love

Üye
başka siteye upload yapsan daha iyi olur tsk

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
niye?

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
:tşk: En anlaşılır ve toplu konu :)

• Beğen
Tepkiler: KeSeGeN
KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
var oldugunu biliyorum ama sorun yasayan cok oldu we zaten ben bu konuyu istek uzerine actim

• Beğen
Tepkiler: YkPkY
KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bu konuya cevap atılmaması çok hoşuma gitti demek ki tüm arkadaşlarımız downgrade olayını çözdüler

memleket80

Üye
Teşekkür ederim ellerinize sağlık ......

avvci_81

Üye
teşekkürler üstad eline emeğine sağlık başarılı işlem fakat ingilizce sürüme geçti benimki sonradan mecbur belle yi atmak zorunda kaldım aslında benim istediğim türkçe olan pr 1,0 dı ama olsun bnada şükür ölü telefonu canlandırdık

H.Reşit POLAT

H.Reşit POLAT

Üye
belle en iyisi orijinalide çıktı onu yüklesinler

ThebLue16

ThebLue16

Üye
kardeş 6 dosya yok falan diyor %100 olduktan sonra ne yapacam ya

Üst Alt