N8 de karşılaştığım hatalar

 • 18 Kasım 2010
 • 3649 Okunma
 • 18 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Merhaba arkadaşlar;
  30 Ekim'den beri N8 kullanıyorum. Türkiye'de Nokia Shop'tan aldım. Bahsedeceğim hatalar sizde de var mı, yoksa bana mı has bilemedim yardımcı olursanız sevinirim:sos.

  1) Radyoyu açtığımda, bir kanaldan diğerine geçmek istediğimde rastgele aralıklarla radyo programı donuyor, müzik kesiliyor, ekrandaki herhangi bir düğme çalışmazken menü tuşu ile ana ekrana gelebiliyor, diğer uygulamaları sorunsuz çalıştırabiliyorum. Menü tuşuna uzun basıp radyoyu kapat demek hiçbir işe yaramıyor:off:, reset atana kadar radyoyu kullanamıyorum.

  2) Mail atayım derken MMS e girdim, yaklaşık 2MB lık dosya ekleyip bir mail adresine göndermesini istedim. Şimde giden kutusunda bekleyen bir mesaj var, üstüne bastığımda açılmıyor, basılı tuttuğumda herhangi bir menü açılmıyor, seçeneklerdeyse silmek-iptal etmek vs. ile alakalı bir seçenek bulunmuyor. aç-kapa vs yaptım aynen giden kutusunda duruyor ve gönderilen mesaj ibaresi sol üst kısımda duruyor:vur.

  3) Yüklemiş olduğum oyunları bir klasörde topladım, bu klasöre ilk girişimde klasör içeriği yaklaşık 10 sn de geliyor ancak çıkıp tekrar girdiğimde hiçbir sorun olmadan klasöre giriyorum. Bu olay bir sonraki telefonu açıp kapamama kadar devam ediyor. Ne zaman kapayıp açarsam o klasöre girmek yine 1 kereliğine uzun sürüyor. Sanki uygulama ikon resimlerini hazırlıyormuş, bir kere hazırladıktan sonra hafıza da tutuyormuş gibi:allalla:.

  4) Web sayfalarındaki flash animasyonlar hep en ön planda tutuluyor, haliyle kayan menüler vs. kullanılamıyor. Bilgisayardaki browserlarda:firefox: aynı problemler yaşanmıyor. Örnek bir site isterseniz www.isikun.edu.tr (kendi okulum:smartass:, umarım reklam olmuyordur) ve Topkapı, Avcılar ve Bostancı gibi yerlerde mağzası olan ünlü bir bilgisayar mağzasının sayfasına bakabilirsiniz (direkt linkini vermek yasakmıdır değilmidir bilemediğimden:bilmm bu şekilde anlatmaya çalıştım, kusuruma bakmayın)


  Bunlar haricinde henüz karşılaştığım büyük bir problem olmadı, umarım daha da olmaz. N97 deki açılamama probleminin yanında ufak kalsalar da (update gelene kadar çok can sıkmıştı:stres:), özellikle radyo ve mesaj olayı benim için çok can sıkıcı olmaya başladı.
   


  Yazan: dkircali
 2. hocam yeni fw çıkacatır yeni işletim sistemi olduğu için böle hatalar normal düzeltilir bu hatalar çünki eli kulağı n8 nokia nın
   
 3. güncelleme çıkarırlar rahatlarsın :D
   
 4. 1) Radyoyu açtığımda, bir kanaldan diğerine geçmek istediğimde rastgele aralıklarla radyo programı donuyor, müzik kesiliyor, ekrandaki herhangi bir düğme çalışmazken menü tuşu ile ana ekrana gelebiliyor, diğer uygulamaları sorunsuz çalıştırabiliyorum. Menü tuşuna uzun basıp radyoyu kapat demek hiçbir işe yaramıyor:off:, reset atana kadar radyoyu kullanamıyorum.

  Bende de oldu bu sorun aynen telefonu resetlemeden düzelmedi :(
   
 5. arkadaşlar internet amaçlı kullanımda nokia n 8 mi?? samsung galaxy s mi? yoksa iphone mu??
   
 6. n8 güzel hoşta bnce yeni bir işletim sistemi deniyorsa bir telefonda o telefonun sonuda 5800 gibi olacak
   
 7. Merak etme, N8 mevcut ozellikleri ile toplamda rakipsiz... Baska bir alet... Rahat ol...
   
 8. 5800 güncellemelerle ne hale geldi malum burdaki herkess şimdi 5800 dan çok memnun N8 ise komplike bir cihaz tabiki güncelleme şart ama windows 7 bile hala güncelleme çıkartıyorsa N8 içinde kaçınılmaz bir durum.nokia tahminim 1 sene boyunca N8 desteğini kesmyecektir eğer keserse emin olun nokia N8 son nokiam olur nokia da bunun bilincindedir...
   
 9. V5 programı olarak active file yükle ya da s^3 için olanı yükler herneyse. Programda seçenekler\tools\messaging explorere gir ordan giden mesajı silebilirsin.
   
 10. Kesinlikle doğru bir tahmin ve yaklaşım..

  Eğer N8'de 5800 gibi olursa sonu..Nokia benim içinde bitmi$ olacaktır..

  Ama gidişat şuanlık bunu göstermiyor . :) İnşallahda göstermez.. Yeni güncellemeler yayınlansın.. Bu cihaz çok daha farklı olacak kesinlikle..
   
 11. active file da gelen kutusu, gönderilmiş mesajlar falan doğru gösteriliyor ancak giden kutusu boş görünüyor.
  X-plore ile baktığımda sadece E: altındaki received files klasörü görünüyor. Klasör içinde de bluetooth ile aldığım 2 dosya var o kadar.

  Tek çare format gibi duruyor ama yeni FW gelene kadar da bekleyebilir.
   
 12. Orda draft yazan yer giden olması lazım heralde, orda da görünmüyorsa tekrar göndermeyi dene mümkünse o zaman işe yarar belki. Ya da telefonu hatsiz moda alıp o mesaja müdahale etmeyi deneyebilir misin
   
 13. Hatsız modda da normal modda da kendi mesaj ayarları üzerinden mesaja müdahale edemiyorum. Aynı şekilde active file programında sadece gelen mesajlar ve gönderilmiş olanlar görülüyor, draft ta ve gönderilen kısmında mesaj görünmüyor, yani mesaj diğer programlara göre yok nokia ya göre var ama nokia da açamıyor.
   
 14. N8 desteği var mı bilmiyorum ama bir de şunu deneyin: Pc suite yükleyip telefonu pc suite modunda bağladıktan sonra mesajlar kısmına gelin(programda), orda mesajları gösteriyodu yanılmıyorsam giden kutusu da orda. Rahatlıkla silmeniz gerekir. Benim başıma da gelmişti format attıktan sonra programı öğrendim tabi bir sürü mesaj gitmişti. Mesajlar sizin için önemliyse pc suite de mesajları sürükle bırak yöntemiyle yedekledikten sonra format atabilirsiniz.
   
 15. Ovi suite ile senkronizasyon özelliğini kullanıyorum zaten, şu an görünen tek çözüm format atmak gibi görünüyor. Ovi suite de sadece gelen kutusu, taslaklar, gönderilmiş mesajlar ve klasörler mevcut gönderilen mesajlar görünmüyor. Şimdilik sağ üst köşedeki mesaj gönderiliyor simgesi ve giden mesajlarda gözüken bir mesajla kullanmaya devam ediyorum. Yeni firmware çıkana kadar da format atmaya açıkçası pek niyetim yok, ama bu kurcalama hızıyla her şey mümkün :ehe
   
 16. Ovi değil pc süite kullan.
   
 17. bu donma sorunu bendede var ilk mesajda anlatıldığı gibi bu telefon hatalı seridenmi diye çok korkuyorum pr1.1 yapacam bakalım düzelcekmi
   
 18. nokianın sitesine baktım hiç bir güncelleme çıkmamıştır diyor.pr 1.1 nasıl çıktı görünüyor peki?
   
 19. benim farkettiğim hata mı anlamadım ama şöyle bişi var telefonu genel proflininde tuş sesi açık iken numara çevirirken gelen sesler telefonun profilini kendi oluşturduğum sessiz moda alınca ve uzun süre kadar bekleyince geri genel moduna alınca tuş sesleri kapanmış görünüyor ben de buna sinir oldum :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/01/2019 - 13:49