N79 Fm radyo ve Bluetooth açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

djlazo31

Üye
    Konu Sahibi
N79 Fm radyo ve Bluetooth açılmıyor
telefonumu *#0000# yaparak wirelessla güncelledm.1-2 ay sorunsuz kullandım. Dün hard format attm tele maçı dinleyeyim dedim radyoyu açınca tel dondu.bluetooth unda açmaya çalışınca kısa bi süre bekletip işlem gerçekleştirilemiyor hatasını alınca şok oldum.bu hataları aldıktan sonra hafıza kartını çıkarıp hard ve soft format attım sonuç aynı.format atmadan önceki gece 3 e kadar radyo dinlemiştim yaklaşık 4 saat radyo açık kaldı.Ertesi sabaha kadar yani format atana kadar radyoyu ve bluetooth u kullanmadım yani format attıktan sonra farkettim . Aklıma hiç bir çözüm gelmiyor ve donanımsal sorun olmasndan korkuyorum.Telefonun yazılım versiyonu 32.001 eğer sorun yazılımsal ise yardımlarınızla halledebilirim.KVK GARANTİSİ kapsamında telefon ancak 1 ay telefonsuz kalmak caydırıcı oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

vedat533

vedat533

Üye
anladığım kadarıyla telefon güncel büyük ihtimalle sorunun donanımsal yazılımsal bişi olsa h.kartını çıkarıp format attıktan sonra böle bişeyin olması imkansız çok düşük bir ihtimalle teli usb ile bidaha güncelle ama bişey değişeceni sanmıyorum tel büyük ihtimalle garanti yolcusu kolay gelsin

djlazo31

Üye
    Konu Sahibi
flashlamak çözüm olmayacak gibi ama telefon hiç bir darbeye ve ya etkiye maruz kalmadan nasıl bu arızayı verebilir?

tolgatuna_09

Üye
Aynı sorun bendede var ve ilk defa nokia telefon aldığıma pişmanım. Çözebildin mi kardeş sorunu ve ne yaptın bilgilendirir misin beni? Nalet olsun n79 a...

sero58

Üye
Kardeş teknik servise yolla 10 günden yapıp gönderirler bir ay hikaye.

cebim

Üye
En büyük ihtimal yazılımsal sorundur ilk olarak tuşları kontrol et belki kısalyol olarak eklemiş olabileceğini düşünüyorum daha sonra hafıza kartını çıkart bak belki bir rpogram engelliyor olabilir ardında olmazsa telefon ayarlarını geri yükle herhangi bir ayar değişikliği açtırmıyor olabilir son olarak format at yazılımdan kaynaklanan bişey olabilir hiç olmadı versiyon tekrar yükle eksik dosya yüklenmiş olabilir.

tolgatuna_09

Üye
kardeş istiyosanız ben bi sayıyım neler yaptım. Öncelikle hafıza kartını çıkardım ve hard formatı attım. bi resim çekip denedim bluetouthla göndermeyi olmadı hemen kulaklığı taktım fm radyo oda yok... Sora versiyon güncelle filan die bazı sitelerde yazılar gördüm pc suite kurdum ve güncelleştirmeleri denetledim. Her neyse güncelledim hala hafıza kartı yok ve tekrar denedim ve gene bluetouthum ve fm radyom çalışmıyour. telefon taa ilk alınca bi kere düştü 6-7 ay kullandım bi gün radyo dinlerken küt radyo kapandı ve bidaha yok ardından farkettim ki bluetooutum da yok. bugunde fark ettim ki açıp kapayınca artık saat takvim ayarı soruyo... Kısaca N79 felaket :(... Yarın vericem teknik servise bakalım ne olcak...

hergeele

Üye
telefona yeni version yukledıysen o yuzden calışmayabilkir radyo falan benm de ole oldu version attım radyo caşlışmyo hala...

bardockeldar

Üye
Beyler benimde aynı problem oluştu .Acaba ne yaptınız teknik servise gönderdiyseniz kaç güne geldi?

waycell

waycell

Üye
Beyler benimde aynı problem oluştu .Acaba ne yaptınız teknik servise gönderdiyseniz kaç güne geldi?

Fota ile yazilim guncellemelerinden sonra atilan formatlar bu tur problemler yaratir tavsiyem hafiza kartini bicimlendirip telefonu pc den phoniex yada jaf ile guncel yazilimini kurmanizdir kolay gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt