N73te hafıza dolu uyarısı

Sponsorlu Bağlantılar

drkayzer

Üye
    Konu Sahibi
N73te hafıza dolu uyarısı
arkadaşlar n73 kullanıyorum telefon hafızasında hiçbişey olmamasına rağmen sadece 150kb boş gözüküyor mesaj çekerken bile hafıza dolu mesajı alıyorum dosya yöneticisinden baktım yüklü bişey yok zaten ben her yüklediğim şeyi hafıza kartına atarım neden oluyor acaba lütfen yardım:(

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşlar yokmu hiç bilen acaba telefon ederken bile bu iletiyi alıyorum lütfen yardım

Lyciren

Üye
handy taskman i yükle

açtığın programlardan no tuşuyla çıkarsan kapanmazlar ve sen farkında olmasan bile çalışırlar tabi bütün gün telefonunu kapamadığını düşünürsek hepsi birikir ve bi yerden sonra ram yetmez

task man sayesinde bunları görürsün ve kapatman kolaylaşır sadece müzik çaları her telefonu açışında kendi içinden çıkış yaparak kapamalısın bi o kapanmıyo

sorunun bunla alakalı değilse ramlerinde bişe vardır heralde

xkadir61

xkadir61

Üye
telefonun hafızası mı dolu yoksa ram'ininmi hafızası dolu?

bilgekrall

bilgekrall

Üye
Arkadaşım yüklediğin programların ve oyunların data ları tel hafz na kaydoluyor yani mesela oyunda level atlarsın tele kaydoluyo böylece hafıza daha azalıyo sende program veya oyunlar varsa n73 64 MB hafızası olduğuna göre bu güne kadar bi çok oyun veya program yüklemiş olmalısın doğrumuyum.

mservank

mservank

Üye
aynen ram dolu olunca da hafıza dolu diye hata veriri bence ramla alakası var

safakk

safakk

Üye
arkadaşlar n73 kullanıyorum telefon hafızasında hiçbişey olmamasına rağmen sadece 150kb boş gözüküyor mesaj çekerken bile hafıza dolu mesajı alıyorum dosya yöneticisinden baktım yüklü bişey yok zaten ben her yüklediğim şeyi hafıza kartına atarım neden oluyor acaba lütfen yardım:(

arkadaşlar yokmu hiç bilen acaba telefon ederken bile bu iletiyi alıyorum lütfen yardım
hocam bu sorun çok yaygın olduğunu görüyorum ve bu sorunun çözümü soft formattır yani en iyi ve kalıcı çözümü bu sorunun nedenine gelince eğer telefondan internete girdiyseniz telefon onu kendi c sürücüsü içinde depolar ve bu nedenlede size hafıza dolu uyarısı yapar çözümü dediğim gibi ya soft format atıcaksınız yada şunu yapacaksınız
menü/internet/web/seçenekler/araçların altındaki seçenekler menüsünden önbelleği boşalt ve cookiesleri sil deerseniz sorunu geçici olarak çözersiniz kolaygelsin:oke:

drkayzer

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar teşekkürler sorunumu çözdüm uygulamalrdaki netlog da işaretlileri kapattım sorun düzeldi

murat_sago

murat_sago

Üye
Bide Yönetici'ye baksaydın... belki olurdu ama neyse senin telefonun

qbilay

Üye
arkadaşlar bende de aynı sorun ama sorunu bulamadım önce lifeblog da doluyordu fakar onları kapattım ondan sonra hepsini sildim ve bir süre olmadı ama şimdi tekrar aynı uyarıyı alıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ve nasıl format atabilrim .? tel modelim "n73 me"

schumici

schumici

Üye
arkadaşlar bende de aynı sorun ama sorunu bulamadım önce lifeblog da doluyordu fakar onları kapattım ondan sonra hepsini sildim ve bir süre olmadı ama şimdi tekrar aynı uyarıyı alıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ve nasıl format atabilrim .? tel modelim "n73 me"
telefonunu gereksiz herşeyden komple temizlemek istiyosan hard formatı atabilirsin. ama bunu uyguladığında telefonunda sonradan yüklediğin programlarda resimlerde videolarda telefon hafızasıdaki rehberde silinecektir. o yüzden önce bunları hafıza kartına yedekle. ardından kartını çıkar telefonunu kapat. tekrar açmadan önce *, 3, yes tuşlarını aynı anda basılı tut. ardından açma/kapama tuşunu basılı tut ve format olayı başlayana kadar parmaklarını bu 4 tuştan çekme. format olayının başladığını görünce bırakabilirsin biraz sonra telefonun açılacak ve ilk günkü haline dönecek. ardından hafıza kartını takarsın ve istediğini yine telefona yüklersin ama sen yinede tel hadızasını olabildiğince boş bırak ki telefon rahat çalışabilsin:oke:

timeshift

Üye
telefonunu gereksiz herşeyden komple temizlemek istiyosan hard formatı atabilirsin. ama bunu uyguladığında telefonunda sonradan yüklediğin programlarda resimlerde videolarda telefon hafızasıdaki rehberde silinecektir. o yüzden önce bunları hafıza kartına yedekle. ardından kartını çıkar telefonunu kapat. tekrar açmadan önce *, 3, yes tuşlarını aynı anda basılı tut. ardından açma/kapama tuşunu basılı tut ve format olayı başlayana kadar parmaklarını bu 4 tuştan çekme. format olayının başladığını görünce bırakabilirsin biraz sonra telefonun açılacak ve ilk günkü haline dönecek. ardından hafıza kartını takarsın ve istediğini yine telefona yüklersin ama sen yinede tel hadızasını olabildiğince boş bırak ki telefon rahat çalışabilsin:oke:

Gerçekten teşekkür ederim işe yaradı ve her ay telefoncuya 20 lira vermekten kurtardın :) :)

Mr-Trojan

Mr-Trojan

Üye
Ayda 1 bu sorunu yapıyor yeni firmware istiyoruzzz

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Eğer nokia n73 de boş ram istiyorsanız bu konuda en iyi versiyonlarından birtanesi V.0735.3.2 numaralı versiyonudur.Telefonun açılıştaki ram miktarı 22.75 civarıdır.Taskman gibi programlarlada yeterli önlemi alırsanız ortalam en aşşağı 13-14 mb boş ram kalıyor.burda oyun program vs için genel anlamda yetereli bir miktardır
şuanki çalışan uygulamalar ile birlikte (Taskman ve smart setting açık)15,3 MB.telefona birgün boyunca reset atmadım aynı zamanda güzel bir aslan teması ve hafıza kartı oyun program vs ile doldu taştı taşıyor.. :)

olivetti

olivetti

Üye
telefon hafızası mümkün mertebe boş olsun telefon kalan hafızayı ram yapsın.

OGUZHAN432

OGUZHAN432

Üye
valla ebnim telde 50 tane program var tel hafızaonda 35mb yer var kullanmayı bileceksin mesela 2mb lık bir resmi duvar kağıdı yaparsan direkt tel hafızandan düşüyor ayrıca o hafıza dolu uyarısı da kesin açık programın kalmıştır teli aç kapa düzeliyor

murtixxx

Üye
yldız kare 7370 kre burdanda düzelte bilirsinz

bananickkalmami

Üye
selam en başarılı yondem pc suitle yedekleyıp gerı yuklemek yedekledıkten sonra format atabılırsınız ben atarak yaptım ama atmasanızda olur gıbı

akababa

Üye
miLlet bu soRun benDede waR teleFonu geneLDe yere düŞürünCe seRt biryere çaRpınca oLuyo telefoNun harDdisKinde oyNama oLuyo heraLde bn bu soRunu eğer aÇarsa lifeblogu acaRak rami sıKıştırarark weya büyük uygulamaları acaRak düzelTiyorum böYlede oLmazsa usb ile pc suite bagLıyorum dosya aTınca aCılıyo verSiyon falan attım soRun düzelir diye oLmuyo eger durmadan msjLasan bıRıysenız raporları kapatın msjLarı telefona hafızasına aLın mmc yawaslatıyor maKınayı bu şeKilde uzun süRe sorun yasaMıyorum biLginize ;) :(

bozkurt955

bozkurt955

Üye
hocam bu sorun çok yaygın olduğunu görüyorum ve bu sorunun çözümü soft formattır yani en iyi ve kalıcı çözümü bu sorunun nedenine gelince eğer telefondan internete girdiyseniz telefon onu kendi c sürücüsü içinde depolar ve bu nedenlede size hafıza dolu uyarısı yapar çözümü dediğim gibi ya soft format atıcaksınız yada şunu yapacaksınız
menü/internet/web/seçenekler/araçların altındaki seçenekler menüsünden önbelleği boşalt ve cookiesleri sil deerseniz sorunu geçici olarak çözersiniz kolaygelsin

SORUN BURADAN KAYNAKLANMIŞ BENDE ÇEREZ VE ÖN BELLEĞİ BOŞALTTIM TLF DÜZELDİ EYVALLAH SAĞOL KARDEŞİM BENİM

ByGüney

ByGüney

Üye
Arkdaşalar Kesin Çözüm Burada !!!
öncelikler yapmanız Gereken 2 Alternatif Yol İzlemeniz Gerekmektedir...
Nokia da bildiginiz üzere Hafıza Dolu Verilerin Bazılarini Silin Gibisinden Mesaj Uyarısı Verir Vede Bu uyarı sizin canınızı sıkabilir..
Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim..???????????????
1.Öncelikle Uygulamalar Bölümünde Lifeblog Adlı Bir Uygulama Bulunmaktadir..Bu Uygulamanın Temel Amacı Olay günlük Verilerini Tutmaktır. Siz istemeseniz bile Bu işlevi Yapar Ve Telefon Hafızasını Doldurarak Hafıza Dolu uyarısı Vermeye Neden olur...
Bunu Nasıl Engellersiniz
Menü>Uygulamalar>LifeBlog Uygulamasina giriniz. Daha Sonra Acılan pencerede ..Secenekler>Ayarlar>Öğe Türleri Secenegini Seciniz..Acılan Pencerede Görüntüler,Multimedia Mesajları,Kısa mesajlari Gibi Bir Sürü Secenek wardir..Hepsinin işaretini Kaldırınız... ve Çıkıs Yapınız. Bu İşlev bittginde.. Telefon Hafızaniz Bosalmis Olucak Yada Azalmis Birdada kaydetmicek Verileri Lifeblog...

LİFEBLOG HAFIZA DOLU OLDUGU İCİN ACILMIOR İSE SUNLARI YAPMANZDA FAYDA VAR.....!
lifeblog acılmıorsa hafıza Dolu olmasından Dolayı Acılmaz demektir..bunun icin En Alternatif Cozum Yolu Budur Arkdaslar Araclar>Uygulama Yöneticisi Ordaki Tüm Telefon Hafızasında olan Programları Kaldırın Azda Olsa Yer Acar Hafızada Ve LifeBlog girmenizi Saglar...Daha sonra Giris İsleminizi basari ile tamamladıktan sonra Uste yazdıgımız Adımlari İzleyin

BY GÜNEY:::::

Arkadaslar Bu Adımlari izleyin Bunun Tek Sorun Cozumu Budur !..
Öncelikle LifeBlog giriniz. Menü<Uygulamalar<LifeBlog
Eger Hafızanın Dolu Olmasından Dolayı Lıfeblog acılmıor ise .;Araclar <uygulama yoneticisi Bölümünden Gereksiz Telefonda duran Yazılımları kaldırın azda olsa yer acıcaktır....Daha Sonra Life Blog girdikten Sonra Su Adımları İzleyniz. LifeBlog Girdiniz Ordan Secenekler<Ayarlar<Öğe Türleri< Acılan pencerede Tüm işaretlileri Kaldırın Ve Cıkıs Yapın ... daha sonra Tel Hafızası Azalmıs olcauk ve menu Hizlanıcak
BY Güney .........