(N7100) Note 2 için Note 4 ve s5 port Romu(Diamond V2.0) konu günceldir.

Sponsorlu Bağlantılar

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
(N7100) Note 2 için Note 4 ve s5 port Romu(Diamond V2.0) konu günceldir.

DIAMOND ROM V2.0 change log
(dn3 v5.2 tüm özellikler mevcuttur extra programlar ve note 4 widget mecvuttur.)
added ogbattery
added more note 4 apps :
note 4 weather widget
note 4 calculator
added n3+s5 settings with new theme
fix fc for settings when change ring tone
fix email exchange fc
add any app to aircommand
add quad multi window
one hand operation for all screen
more stability and smooth
fix other minor issues

DIAMOND ROM V2.0 ROM LİNK:

Extra uygulamlar:
s5 menü geçişleri link: romdan sonra kurun sd karta atıp flashlayınız.

s5 stock arama için link: sıralama önemli değil sadece romdan sonra sd karta atıp flashlayınız.

ogbattey :
kids mod :
s health :

Kurulum:

1) ben Romu direk 4.3'ün üzerine kurdum Cwm kuruluydu, rootluydu telefon ve knox devre dışıydı . Aynı aşşağıdaki konudaki gibidir eğer nasıl yapılacağını merak edenler varsa konu aşağıdaki linkten bakıp kurubilirsiniz.
(4.1.2 üzerinde de direk kurulabilmektedir cwm + root gerektir sonra aşşağıdaki işlemleri twp den itibaren yapabilirsiniz yapabilirsiniz)

link: Galaxy Note 2 N7100 - Note 2[4.3] Kurulumu En kapsamlı Anlatım[HATASIZ ŞEBEKE+ WİFİ+ ROOT!+ KNOX'U KALDIRMA] - MaxiCep

2)TeamWin Projects 2.6.3.2 kurmak:
Cwmden 4.4.2 kitkat kurulmadığndan twrp 2.6.3.2 kurmak gerekiyor yada twrp2.6.3.2 üstü kurmak gerekmektedir.

link :

3) twrp 2.6.3.2'yi Paketini telefonun hafıza kartına atıyoruz ve telefonu SES AÇMA + MENÜ + GÜÇ tuşlarına basarak recoveryi açıyoruz . Recoverden instalden twrp'yi kuruyoruz
.telefon yeniden başlatıp Recoveryden acıtğımızda wipe'den telefonu yedekleyip temiz kurulum için
işaretlediklerimiz
dalvik, cache ,system ,data ,internal storge seçip hafızayı siliyoruz.

4)Romun kurulumu:
sd kartımıza attığımız Rom ismi.zip'i Recoveryden instalden >sd kartı >isaretleyip kuruyoruz.

( sd kartı bulmak biraz zor oldu benim için ama sizin hemen bulacağınız umuyorum :) )
kurulum toplam 10 -15 dk sürüyor

Klon İmeisi olanlar için Özel Patchli GT-N7100_ModemMJ9.zip (Şebeke Problemini Giderir) ~~
klon imeili telefonlarda yeni romu yükleyince şebeke gider ve gelmez. Anlatacağım adımları dikkatli okursanız bununda üstesinden geleceksiniz.

(ilk iki madeyi gecebilriz)
1)Telefonu Rootluyoruz.
2)Telefona Custom CWM veya twrp yüklüyoruz.

(ilk iki madeyi gecebilriz)
3)Verdiğim GT-N7100_ModemMJ9.zip Paketini telefonun hafıza kartına atıyoruz ve telefonu SES AÇMA + MENÜ + GÜÇ tuşlarına basarak açıyoruz .
işlem bitti.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SiBSeTiHO

Kontrol

Kontrol

Üye
S5 Touchwiz mi kullanılmış, yoksa Note 4 tw mi var ?
Çünkü xda ' da note 4 system apps paylaşıldı, TW de vardı.

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
S5 Touchwiz mi kullanılmış, yoksa Note 4 tw mi var ?
Çünkü xda ' da note 4 system apps paylaşıldı, TW de vardı.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
umarım bu yanıtlamıştır bende yeni indirecem :)

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Valla siz çok sanlisiniz bizim bi s5 kamera portu bile yok bazdn keşke note 3 yerine 2 alaydim en azından rom çeşidim olurdu diyorum :( :( :(

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
electron team bir note 4 romu çıkarsın ona göre geçeriz ve 4.4.4 olmaz ise ben geçmeyi düşünmüyorum 5.5 gayet stabil çünkü yeni çıkan romlar çok fazla glich ve bug bulunuyor günlük kullanımı ve uygulamaları kaybediyoruz (tekrar tekrar kurmak bana sıkıcı geliyor) eğer bu rom v3 falan olunca kurup test ederim

• Beğen
Tepkiler: Kontrol
eyetkin

eyetkin

Üye
Yükledim cocuk modu ve kumanda programı yok 2 defa yüklemek zorunda kaldım

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
biraz daha beklemek lazım ozaman bir beta sürecinden geçiyor şuan yakında eğer buglar report edilirse çok geçmeden stabil bir versiyor oluşturulur

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
biraz daha beklemek lazım ozaman bir beta sürecinden geçiyor şuan yakında eğer buglar report edilirse çok geçmeden stabil bir versiyor oluşturulur
dn3 eline su dökemez sadece lg g3 teması widgeti launcheri kilit ekranındaki hava durumu güzel gerisi tırt :)

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Dr ketan romu bekleyin

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
KONU GÜNCELLENDİ
Slm bu samsung kids modu sonradan yüklenmez mi varsa link yollarmısın
ogbattey :

kids mod :

s health :

• Beğen
Tepkiler: eyetkin
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
görev notu alırken notun pencere büyüklüğü değiştilemiyor bir tür bug var onun için beğenmedim

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Ben Dr ketan v13 bekliyorum büyük ihtimal note 4 tam özellikler eklenecek

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ben Dr ketan v13 bekliyorum büyük ihtimal note 4 tam özellikler eklenecek
hmm arayüz akıcı olsun oyunlarda fazla ısınmasın (stock roma göre ) yeterli aslında bu arada görselliği iyi olursa tadından yenmez

• Beğen
Tepkiler: cici60

handsome5234

Üye
Bugün yeni yükledim fotoğraf kırpmaya çalıştığımda yapmadigini farkettim sonra kendisindeki foto duzenle dedim kirpmayi yaptigimda o program hata verdi kapandi. Ama suan genel olarak guzel5Ayrıca kids mode disindakiler ne ise yariyor ? S health s5 gibi kalp atisini mi olcuyor ogbattery ve diger 2 ekstra uygulama ne oluyor ? Bu arada az once internet uygulamasi kendi kendine hata verdi kapandi tekrar yaziyorum bunlari :DOlumsuz bir ozelligi de klasorler icin menude ozel bir sayfa açılıyor.

Kontrol

Kontrol

Üye
Bugün yeni yükledim fotoğraf kırpmaya çalıştığımda yapmadigini farkettim sonra kendisindeki foto duzenle dedim kirpmayi yaptigimda o program hata verdi kapandi. Ama suan genel olarak guzel5Ayrıca kids mode disindakiler ne ise yariyor ? S health s5 gibi kalp atisini mi olcuyor ogbattery ve diger 2 ekstra uygulama ne oluyor ? Bu arada az once internet uygulamasi kendi kendine hata verdi kapandi tekrar yaziyorum bunlari :DOlumsuz bir ozelligi de klasorler icin menude ozel bir sayfa açılıyor.
S5 özelliği klasörler ayrı bir sayfada toplanır.
Foto düzenleme, tarayıcı basit şeyler.
Onun dışında günlük kullanımda başka bir sıkıntı oldu mu ?

Üst Alt