MYO mezunlarına kısa dönem askerlik

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kurt bey

kurt bey

Üye
    Konu Sahibi
Meslek yüksek okullarına kısa dönem askerlik geliyor... Hükümet meslek liseleri ve iki yıllık meslek yüksek okullarını cazip hale getirip gençleri bu okullara yönlendirmek için bir paket düzenleme hazırladı.
Hükümet meslek liseleri ve meslek yüksek okullarına yönelik önemli bir hamleye hazırlanıyor? Bu okulların cazip hale getirilmesi için hazırlanan pakette, bu okullardan mezun olanların askerlik görevlerinin kısaltılması ve bu yolla işgücü ve zaman kaybının önüne geçilmesi planlanıyor... Hükümet Genelkurmay Başkanlığı ile ortak yürüttüğü çalışmada, meslek yüksek okulu mezunlarının daha önce asker öğretmen statülerinde olduğu gibi bu statüyle askerlik yapmaları ve bu yolla ordunun eğitim ihtiyacına katkıda bulunmaları üzerinde duruyor... Önümüzdeki günlerde Meclis'e gelerek yasalaşması beklenen düzenlemeye göre iki yıllık meslek yüksek okulu mezunlarına, dört yıllık fakülte mezunları gibi daha kısa ve subay olarak askerlik görevini yerine getirme imkanı da getiriliyor... Henüz netlik kazanmayan düzenlemede meslek yüksek okulu mezunlarının kısa dönem askerliği nasıl ve kaç ay yapacakları, asteğmen olarak nasıl askerlik görevini tamamlayacakları daha sonra belirlenecek... Bu konuda son karar, Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın mutabakatından sonra verilecek...

Nazy

Nazy

Üye
Kısa Döneme Oldum olası karşıyım

kurt bey

kurt bey

Üye
    Konu Sahibi
bi kaç yıldır bu yasadan bahsediliyoda bi türlü ilerleme sağlanamadı. Artık bi şekilde kesinleşsse iyi olacak yani

Nazy

Nazy

Üye
Doğru Kesinleşmesi Gerek Buna Umut Veren Çok
Korkak Türk Genci Var

_KadirşinaS_

Üye
Niçin korkak diyorsun dostum.Savaşmak sadece cephede mermi atmakla, kolunu bacağını feda etmekle, yeri geldiğinde korkusuzca şehit olmakla olmuyor.Onlara da saygımız sonsuz.Ama bize ölü değil, diri vatanseverler lazım.Biraz daha sağ duyulu düşün.Kısa dönemden faydalananlar ÜNİVERSİTE eğitimi alan insanlar.En azından kafaları çalışan, çağa ayak uydurup ekonomik ve teknolojik mücadeleye dahil olabilecek insanlar...

researcher

Üye
Uzun yada kısa donem yapmak cesaret isi degil ki.....

Calısmayan uretmeyen insanlar devletin sırtına daha buyuk yuk oluyor....Adam fabrikada 1 yıl calıssa 1 yıl askerlikten belki daha fayda saglayacak ulkeye..... Cok kisi ev gecindiriyor askere gidince ailesi perisan oluyor...bunları da dusunmek gerek.....

Bu devirde artık profosyenel askerlik sart.....

delimakina

Üye
özelleştirme şart kısa veya uzun hiç bi yararı yok

euprates

euprates

Üye
Doğru Kesinleşmesi Gerek Buna Umut Veren Çok
Korkak Türk Genci Var

kısa bi süre sonra bu da yaklaşık iki ayeder bende kısa dönem olarak askerlik görevimi yapmak üzere orduya katılıyorum. şimdi ben korkak uzun dönem yapan herkeste cesur öylemi.

corlulu

corlulu

Üye
İnşallah kabul olur bu sene yüksek okulu bitirebilirim

CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
Niçin korkak diyorsun dostum.Savaşmak sadece cephede mermi atmakla, kolunu bacağını feda etmekle, yeri geldiğinde korkusuzca şehit olmakla olmuyor.Onlara da saygımız sonsuz.Ama bize ölü değil, diri vatanseverler lazım.Biraz daha sağ duyulu düşün.Kısa dönemden faydalananlar ÜNİVERSİTE eğitimi alan insanlar.En azından kafaları çalışan, çağa ayak uydurup ekonomik ve teknolojik mücadeleye dahil olabilecek insanlar...

Sonuna Kadar Katılıyorum Sana Ayrıca...Liseyi Bitiren İnsanla 2 Yıllık Meslek Yüksekokulunu Bitiren Neden Aynı Süre Askerlik Yapsın...Bence Bu Karar Çıkmalı Diye Düşünüyorum!!!

delrico

delrico

Emekli Yönetici
aslında gzüel bisi ama bi yönden de haksızlık gibi gelio bana:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt