- - MüziXiyen 1.01 - - İlk ve Tek Mobil Türk Yapımı Müzik Çalar Programı

Sponsorlu Bağlantılar

Soneday

Soneday

Üye
    Konu Sahibi
- - MüziXiyen 1.01 - - İlk ve Tek Mobil Türk Yapımı Müzik Çalar Programı
MüziXiyen 1.01 by soneday (Soner Çakır) 2011
İlk Yerli Malı Mobil Müzik Çalar
[/size]

Evet arkadaşlar,ilk multimedya uygulamamı yazmış bulunmaktayım...
En başta hatırlatayım,bu programı ben kendi kullanımım için yapmıştım,baktım güzel oluyor...biraz süsliyimde paylaşayım dedim....sanırım iyi ettim :)

Bu uygulama ihtiyaç sebebim; hiç bir müzik çalar programında bu tür bi seçenek yok,bi ttpod'da var buna benzer ama oda çok kasıyordu..bende böyle birşey yapayım dedim...

Uygulama tamamen listeleme sistemi ile çalışmaktadır..
Listeleme ekranında seçtiğiniz şarkılar,ana ekranda(oynatma) direk eklenip sırasıyla çalacaktır...
Tamamen yeni QSound API 'si ile yazılmıştır....Symbian^3,Symbian 5TH,Android,IPhone,Windows Mobile'ye uyumludur...*

Ön izlemeler , kullanım,özellikler;

Yan ekran kullanım;

Kullanım ipuçları.....;

Klasör ekleme;
Dosya dizinindeki klasörün üstüne basık tuttuğunuzda Ekle seçeneği çıkacaktır,klasör içindeki parçaları direk olarak listeye ekleyebilirsiniz...

Çoklu ekleme;
Bir şarkıya bir sefer dokunup bırakın...ve istediğiniz parçaya kadar olan işaretlenecek şarkıların,,son şarkının üstüne basık tutun..çoklu işaretleme yapılacaktır...

Bütün şarkıları listeye ekleme;
Herhangi bir şarkının bulundğu klasöre girin,üstteki ... (geri dön) simgesine basık tutun ve ekle diyin,bütün şarkılar eklenecektir...

Müzik klasörünü belirleme;

Uygulama dizine göre çalışır...müziklerinizin bulunduğu ana klasörü seçin...
Sistem uygulamalası; uygulama appchace olarak çalışmasını sağlar..bunu yaparsanız ramden tasarruf edersiniz ama program kasar biraz,yapmassanız tam performanslı çalışır,biraz ram yer =)

Okumayıda unutmayın;

Telefonu yan çevirdiğinizde,sağ tarafta kontrol tuşlarınızı görürsünüz,bu programa alternatif bir çözümdür...listeniz yan ekranken gözükmez...
Uygulamanın 4 sekmesindede gözükecektir bu kontroller..

Telefonu yan çevirdiğinizde,sağ tarafta kontrol tuşlarınızı görürsünüz,bu programa alternatif bir çözümdür...listeniz yan ekranken gözükmez...
Uygulamanın 4 sekmesindede gözükecektir bu kontroller..

*Not: Android,IPhone,Windows Mobile sdk'ları bende olmadığı için,port edemedim,elinde ilgili qt sdk'sı olan varsa kaynağı gönderip derletebilirim..

İNDİR:

Uygulamanın çalışması için Qt bilişeni gereklidir; Qt indir

kurulum;
Sıralya kurun

qt_installer.sis
qmobility.sis
Müzixiyen.sis

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: fırtına x, sevcet123, WeysheL_30 ve 19 diğerleri

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
teşekkürler yürekten tebrik ederim

d2w

Üye
teşekkürler deneyelim bakalım

asigsasi

asigsasi

Üye
teşekkürler deneyeceğim inşallah çalışır

--------------- Ekleme ---------------

sertifika hatası veriyor

Terzi38

Terzi38

Üye
Kardeş eline sağlık çok harika olmuş. Şu flash olayınıda bi sen halledersn yap artık flası lı bi browser de kurtulalım su dertten

ata123321

Üye
Selamlar, program flac oynatabiliyor mu?
Flac oynatma, gapless playback ve replay gain ekleyebilirseniz mükemmel bir program olur.

satcodx

Üye
bunu signed yapabilirsen cok makbule gecer.

CQNSTANT!NE

CQNSTANT!NE

Üye
soneday kardeşim ilk önce teşekkür edeyim ve başarılarının devamını dilerim ben yüklerken bir sorunla karşılaştım qt_installer yüklerken iki tane uyarı verdi yüklendi sonra qmobility yüklerken qt bileşeni eksik dedi ve yükledi programıda yükledim ama program açılmadı nasıl açabilirim?

rsm39

rsm39

Üye
eline saglık soneday bende qtyi tam olarak yukleyemedim pips ve open c guncellenemedi hatası alıyorum

_reflex_

_reflex_

Üye
tebrikler soneday kardeşim. cep masterler senle gurur duyuyor.:pro:

bario0102

Üye
emeğine sağlık ancak sertifika hatası veriyor? bunu nasıl çözümleyebiliriz?

-efşan

-efşan

Üye
arkadaşım gerçekten helal olsun başarılarının devamını dilerim eline emeğine sağlık

watercity

watercity

Üye
gönülden kutluyorum seni biz programları yükleyemezken sen program yazıyorsn tebrikler

mangdaşire

mangdaşire

Üye
teşekkürler...:oke:

----------Eklendi @ 18:40:50 ---------- Yazıldı @ 17:49:50 ----------

qt yüklemeye çalışınca dosya bozuk dedi.qt installerin hangi versiyonu yüklenmesi gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

turkey2008abc

Üye
x6 ya yukledim hata ya da problem cikarmadi ama agir calisiyo

ali.oren

ali.oren

Üye
Tebrikler soneday

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Ayakta alkışlıyorum Soner ! :yuru:oke:

----------Eklendi @ 16:46:22 ---------- Yazıldı @ 16:39:07 ----------

Ekleme yapmam gerek: Türkçe dil'de problem var. Onu bir düzeltirsen harika olur.

falkocan

Üye
ellerine saglık kardes süper bisey allah razı olsun:))

mukoline

mukoline

Üye
Emeğine sağlık teşkür

OzzBozz97

Üye
soner abi bunun kırmızısını yapsan acayip makbule geçer ya mavi mavi telefona uymuyo (X6 Red) :))

Üst Alt