Tavsiye Müzik Çalar Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

BilgeGS

Üye
    Konu Sahibi
Müzik Çalar Sorunu
Arkadaşlar merhaba.

Dün bir adet Lumia 1320 alarak aranıza katılmış bulundum. Cihazla ilgili ufak bir sorunum var, Windows Phone ile en çok ilgilenen sitelerden biri olarak bana yardımcı olacağınızı umuyorum.

Class10 Lexar marka bir SD kartım var. Onu formatlayıp sevdiğim şarkıları gayet güzel bir şekilde Music klasörüne kopyaladım. (Yaklaşık 900 şarkı) Fakat müzik çaları açıp en altta oynat tuşuna basınca cihaz 3-4 saniye kadar kasılarak oynatmaya başlıyor. Aynı şekilde tüm şarkılar arasından da seçim yapıp oynatmaya başlarsam da ufak bir kasılma oluyor.

Tek kasılma olmadığı an albüm ya da sanatçılar kısmından eğer seçim yaparsam.

Daha önce kullandığım Galaxy S2'de olmayan ve akıcılığa bir darbe vuran bu sorunun sebebi hakkında bir fikri olan var mı?

1080p video çekip kaydetmeyi bile sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyor karta. Ama neden müzikte böyle kasmalar var anlamadım.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
ilk olarak telefon hangi sürümde Black mi şuan ayarlar ekstra bilgiden bakılabilir, eğer bu varsa sadece tek müzikteki sıkıntı oluyor diğerlerini denediniz mi belki biçimle veya mp3 le kaynaklı olabilir, ikinci olarak eğer 8.1 beta var ise sistem beta olduğu için sorun çıkabilir, benim önerim tüm müzikleri camera roola bir dosya oluşturup moliplayer diye bir program var onun içinde açar mısınız onda da aynı kasılmalar olacak mı birde pc den açtığınız da hiç bir sorun yok değil mi , şuan aklıma gelenler bunlar bunları bir de deneyin

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

BilgeGS

Üye
    Konu Sahibi
ilk olarak telefon hangi sürümde Black mi şuan ayarlar ekstra bilgiden bakılabilir, eğer bu varsa sadece tek müzikteki sıkıntı oluyor diğerlerini denediniz mi belki biçimle veya mp3 le kaynaklı olabilir, ikinci olarak eğer 8.1 beta var ise sistem beta olduğu için sorun çıkabilir, benim önerim tüm müzikleri camera roola bir dosya oluşturup moliplayer diye bir program var onun içinde açar mısınız onda da aynı kasılmalar olacak mı birde pc den açtığınız da hiç bir sorun yok değil mi , şuan aklıma gelenler bunlar bunları bir de deneyin

Kusura bakmayın cihaz versiyonumu belirtmeyi unutmuşum. Cihazımda WP8.0 Lumia Black yüklü, aldığım haliyle duruyor.

Bilgisayarımda herhangi bir sorun yok. Galaxy S2'ye takılıydı aynı şekilde müzik oynatma esnasında en ufak bir takılma, yavaşlık ve gecikmeye rastlamadım. Dokunduğum an çalmaya başlardı. Bunda da ilk bastığım an cihaz 4-5 saniye tepkisiz kalıp oynatmaya öyle başlıyor. Son derece can sıkıcı bir durum.

Siz de bir deneyebilir misiniz eğer benimle aynı sürüme sahipseniz?

Müzik çaları açın (Müzik + Videolar) Koleksiyon kısmına gelip en alttaki oynat tuşuna basın. Oynat tuşundan sonra şarkı adının yazdığı sayfanın açılması 5 saniyeyi buluyor nerdeyse. Çok gıcık bir şey.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Telefonu yeniden başlatmayı denediniz mi? Bende bazı oyunları açtığımda acayip bir kasma oluyor anlayamadığım biçimde (sistem adına hiç bir kasma olmamasına rağmen) yeniden başlatınca düzeliyor. Bir de böyle deneseniz?

csll

csll

Üye
Kusura bakmayın cihaz versiyonumu belirtmeyi unutmuşum. Cihazımda WP8.0 Lumia Black yüklü, aldığım haliyle duruyor.

Bilgisayarımda herhangi bir sorun yok. Galaxy S2'ye takılıydı aynı şekilde müzik oynatma esnasında en ufak bir takılma, yavaşlık ve gecikmeye rastlamadım. Dokunduğum an çalmaya başlardı. Bunda da ilk bastığım an cihaz 4-5 saniye tepkisiz kalıp oynatmaya öyle başlıyor. Son derece can sıkıcı bir durum.

Müzik çaları açın (Müzik + Videolar) Koleksiyon kısmına gelip en alttaki oynat tuşuna basın. Oynat tuşundan sonra şarkı adının yazdığı sayfanın açılması 5 saniyeyi buluyor nerdeyse. Çok gıcık bir şey.

Ben lumia 625 te böyle bir sorunla karşılaşmadım hiç. En basit yöntem olarak öncelikle hafıza kartını cihazdan çıkarın ve ayarlar bölümünde ki telefonunuzu sıfırlayın seçeneğinden telefonu sıfırlayın sonra hafıza kartını cihaza takmadan önce PC de yedek alıp biçimlendirin sorun muhtemelen düzelecektir :)

Hesap makinası ile gönderildi.

4MaGuS

4MaGuS

Üye

arkadaşlar güzel bir öneride bulunmuşlar bu arada bende 8.1 beta kurulu ben pek müzik dinlemem genelde mix radio kullanırımda sizin sorun tüm şarkılar fazla olduğu için geç geliyor ancak şuan bende çok hızlı geliyor 8.1 düzeltmiş olabilirler yani