Mustafa Koç hayatını kaybetti

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Mustafa Koç hayatını kaybetti
Sabah saatlerinde kalp krizi geçiren Mustafa Koç hayatını kaybetti.

Evinde spor yaparken kalp krizi geçiren ve acilen Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 56 yaşındaki Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç daha sonra sevk edildiği Amerikan Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.FOTO: DHA – Mustafa Koç 56 yaşındaydı

ÖNCE BEYKOZ DEVLET SONRA AMERİKAN HASTANESİ’NE GÖTÜRÜLMÜŞTÜ

Mustafa Koç sabah saat 08:00 sıralarında kalp krizi geçirmiş ve koruması tarafından Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Koç burada yapılan ilk müdahalesinin ardından bir helikopterle Şişli Nişantaşı’ndaki Amerikan Hastanesi’ne getirilmişti.FOTO: DHA – Mustafa Koç’un eşi Caroline Koç, babası Rahmi Koç ve kardeşi Ali Koç da Beykoz Devlet Hastanesi’ne gelmişti.

BEYKOZ HASTANESİ’NDEN İLK AÇIKLAMA: DURAN KALBİ YENİDEN ÇALIŞTIRILDI

Mustafa Koç’un durumuyla ilgili Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu’dan “kalbi geldiğinde durmuştu burada yeniden atmaya başladı” açıklaması gelmişti.

Yazılı olarak yapılan açıklamada “Sayın Mustafa Koç sabah spor esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başlamış, acil 112 ekibi çağrılmış 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi aciline saat 08:10′da ulaştırılmıştır. Hasta ilk geldiğinde siyanoze asistoli halindeydi. (Tıbbi olarak kalbinin durması anlamına geliyor) Acilen entübe edilerek resistasyon başlandı. Bir saat sonra Amerikan Hastanesi’nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10:10′da hastanemiz acilinden ambulansla alınarak helikoplerle Amerikan Hastanesi’ne nakli sağlanmıştır” ifadelerine yer verilmişti.

AMERİKAN HASTANESİ: 11:30′DA KAYBETTİK
Acı haber ise Mustafa Koç’un sahibi de olduğu Amerikan Hastanesi doktorlarından geldi. Amerikan Hastanesi Başhekimi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı “Sayın Mustafa Koç’u hem Beykoz Devlet hastanesinde hem de Amerikan Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kaybettik, hepimizin başı sağolsun. Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu Beykoz devlet hastanesine getirildi. 4 saat müdahale edildi. Yaklaşık yarım saat önce (saat 11:30 sıralarında) kaybettik”Mustafa Koç, geçtiğimiz yıl mart ayında “mide küçültme” ameliyatı olmuştu.

“MİDE KÜÇÜLTME” AMELİYATI OLMUŞTU
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçtiğimiz yıl mart ayında holdingin sahip olduğu Amerikan Hastanesi’nde “mide küçültme” ameliyatı olmuştu. Koç, “tüp mide ameliyatının” ardından da 4 ayda yaklaşık 40 kilo vermişti.

14 YIL ÖNCE KALP AMELİYATI OLMUŞTU
Koç, 2002 yılında da ABD’de sağlık kontrolünden geçtiğinde kalbine giden 3 damarının tıkalı olduğunun saptanması üzerine ameliyat edilmişti.

MUSTAFA KOÇ KİMDİR?
İş adamı Mustafa Vehbi Koç 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Mustafa Koç, son olarak Koç Holding yönetim kurulu başkanlığı görevindeydi.

İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz (1980) ve ABD’de George Washington University (1984) mezunudur. Mustafa Koç, 4 Nisan 2003′ten bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyordu. Sosyal alandaki hobileri golf, binicilik, havacılık ve Scuba’dır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Mustafa Koç evli ve iki kız çocuk babasıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesiydi. İstanbul Golf Kulübü’nün başkanlığını yapmaktaydı. Mustafa Koç, 21 Ocak 2016 günü sabah sporu yaptığı sırada geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Üyelikleri:
İstanbul Sanayi Odası üyesi,
TÜSİAD üyesi,
DEİK üyesi,
Young Presidents Organization (YPO) üyesi,
İstanbul Golf Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı,
1907 Fenerbahçe Kulübü Kurucu Üyesi,
East West Institute Üyesi

Mustafa Koç kitapları

Küresel Gıda Düzeni Kriz Derinleşirken
Persenk / Persenk Açıklaması
Karapara
 
  • Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR


DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Türkiye Cumhuriyeti çok değerli ve önemli bir vatandaşını daha kaybetti.
 
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Allah taksiratını affetsin vede rahmetiyle muamele eylesin.
 


Üst Alt