Müslüman olan ve Oruç Tutan spor adamları ve futbolcular

Sponsorlu Bağlantılar

Jitou

Jitou

Üye
    Konu Sahibi
Müslüman olan ve Oruç Tutan spor adamları ve futbolcular
ÖNEMLİ İSİMLERİ YAKINDAN TANIYALIM

* Omar Fredrick Kanoute (Mali- Sevilla): Şu an Avrupa gol krallığı yarışında ilk sırada. 20 yaşından beri dini vecibelerini yerine getirdiği belirtiliyor. Fransa doğumlu ama Mali Milli Takımı’nda forma giyiyor.

* Frank Bilal Ribery (Fransa-Bayern Münih): Fransa’da doğdu. Cezayir asıllı Belhami ile evlendi ve Müslüman oldu. Fransa Milli Takımı’nda oynuyor.

* Muhammed Diarra (Mali-Real Madrid): Real Madrid’de oynayan futbolcu, Mali asıllı bir Müslüman. Milli takım tercihini Mali’den yana kullanıyor. 2006’nın en pahalı transferlerinden.

* Halid Boulahrouz (Fas-Chelsea): Hollanda’da doğan Faslı oyuncu, Hollanda Milli Takımı ve Chelsea’de oynuyor.

* Nicolas Bilal Anelka (Chelsea): Martinique asıllı Fransız futbolcu. 2004’te Müslüman oldu ve Abdul Selam Bilal adını aldı. Geçtiğimiz günlerde hac sırasında çekilmiş fotoğrafları yayınlandı.

* Zinadine Yazid Zidane: Cezayir asıllı Fransız futbolcu.

* Muhammed Lamine Sissoko (Mali- Juventus): Mali asıllı Fransız futbolcu. Mali Milli Takımı’nda oynuyor.

* Jae Lee Woon (G.Kore-Suwon Samsung): 1973 doğumlu Güney Koreli milli kaleci, 2002’den beri Müslüman olarak hayatını sürdürüyor.

* Kolo Abib Toure (Fildişi- Manchester City): Manchester City’de forma giyiyor. Kardeşi İbrahim ve Yaya da profesyonel futbolcu. İsmindeki Abib’den kasıt, Habib.

* Yaya Toure (Fildişi-Barcelona): Kolo Toure’nin kardeşi.

* Kerim Benzama (Cezayir-Real Madrid): Cezayir asıllı Fransız futbolcu.

* Joseph Desire Job (Kamerun- Sedan): Fransa doğumlu Kamerunlu futbolcu.

* Robbie Van Persie (Hollanda- Arsenal): Hollandalı futbolcunun Faslı Büşra isminde bir bayanla evlenip Müslüman olduğu öne sürülüyor.

* Zlatan Ibrahimovic (İsveç- Barcelona): Babası Boşnak, annesi Hırvat. Birçok kaynak Müslüman olduğunu yazıyor.

* Muhammed Kallon (Sierra Leone- Monaco): Uzun yıllar İnter forması giydi. Şu an Monaco’nun başarısı için ter döküyor.

* Habib Beye (Senegal-Marsilya): Senegalli ve ülkesinin milli takımında oynuyor.

* El Hadji Diouf (Senegal-Bolton): Kariyerine Fransa’da başladı. Daha önce Liverpool’da da oynadı.

* Hasan Salihamidzic (Bosna- Bayern Münih): 30 yaşındaki Boşnak futbolcu kariyerini Bayern’de sürdürüyor.

* Bruno Metsu (Fransa-Al-Ittihad): Fransız teknik direktör. Senegal’i çalıştırırken Müslüman oldu.

* Phillipe Omar Troussier (Fransa- Fas): Fransız teknik direktör. Geçen yıl eşi ile birlikte Fas’ta Müslüman oldu.

* Hicham El Guerrouj (Fas): 1500 metrede dünya rekorunu elinde bulunduruyor. Dünyanın en iyi atletlerinden biri. 2006’da atletizmi bıraktı.

* Kerim Abdul-Jabbar (ABD): Amerikalı eski ünlü basketbol yıldızı. Müslüman olmadan önceki adı Lewis Alcindor idi.

* Hakeem Abdul Olajuwon (ABD): Nijerya’da doğdu. Amerika’da birçok Müslüman gencin kahramanı olarak biliniyor.

* Mike Tyson (ABD): Dünya ağır sıklet boks şampiyonlarından. 7 yıl cezaevinde yattı ve o sırada Müslüman olduğu açıklandı. Müslüman olduktan sonraki adı Abdul Aziz.

* Muhammed Ali (ABD): Gerçek adı Cassius Marcellus Clay. Eski ağır sıklet boks şampiyonlarından. Müslümanlığı seçen ve sembol olmayı başarmış bir kişilik.

* Marat Safin (Rusya): Aslen Tatar olan Rus tenisçinin adı Marat Mubin Uli Safin. Safin, Müslüman Tatar bir ailenin çocuğu.
* Hashim Khan (Pakistan): Ünlü squash’çı. 7 kez İngiltere şampiyonu oldu. Pakistan’ın dünyaya sunduğu en büyük squash yıldızı.

ÇEŞİTLİ DALLARDAKİ ÜNLÜ BAZI MÜSLÜMAN SPORCULAR

Thierry Henry
Nicolas Anelka
Frédéric Oumar Kanouté
Franck Bilâl Ribery
Mahamadou Diarra
Khalid Boulahrouz Yezid Zeynüddin bin İsmail Zidane [Zinedine Zidane]
Mohamed Lamine Sissoko Gillan
Lee Woon-Jae
Kolo Abib Touré
Yaya Toure
Karim Benzema Joseph Desire Job
Robin van Persie
Zlatan Ibrahimovic
Mohamed Kallon
Habib Beye
El-Hadji Diouf Hasan Salihamidzic
Ali Karimi
Vahid Hashemian
Didier Drogba
Djibril Cisse
Lilian Thuram Samir Nasri
Eric Abidal
İbrahim Afellay
Florent Malouda
Hatem Ben Arfa -

Alıntıdır

Onlarla aynı inanca sahip olmak Aynı Orucu tutmak gerçekten güzel

AHKE

AHKE

Üye
:tşk:

KayraBey

KayraBey

Üye
İnşallah olması gerektiği gibi imana sahiplerdir.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Cisse ve İbrahimovic'de dövme var :dover:

Tekno_Kaplan

Tekno_Kaplan

Üye
Olabilir Bence dövmenin imanla o kadar alakası yok Sonuçta zevk işi :zzz:

dostum işte burda yanılıyorsun imanla alakası var o dövmelerin bulunduğu yerler cehennemde yanacağını duymadınmı kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz allah aşkına sözüm sadece sana değil şimdi hepimiz elhamdulillah müslümanız nerde araştırırsan araştır günahtır gusül abdesti bile alsan dövmenin bulunduğu yere su değmediği için olmaz bunları sadece çok bilmişlik yapmak için demiyorum

- - - Eklendi - - -

her zevki yaşamak için günahamı girmek gerkiyor

Jitou

Jitou

Üye
    Konu Sahibi
dostum işte burda yanılıyorsun imanla alakası var o dövmelerin bulunduğu yerler cehennemde yanacağını duymadınmı kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz allah aşkına sözüm sadece sana değil şimdi hepimiz elhamdulillah müslümanız nerde araştırırsan araştır günahtır gusül abdesti bile alsan dövmenin bulunduğu yere su değmediği için olmaz bunları sadece çok bilmişlik yapmak için demiyorum

- - - Eklendi - - -

her zevki yaşamak için günahamı girmek gerkiyor

Arkadaşım ona bakarsan müzik dinlemek tv izlemek hergün kullandığımız telefonlar ve pcler de günah ve bunlar en büyük zevklerimiz Çünkü kalpteki Allah sevgisini yok ediyor ve de İmanını
Ben şunu diyorum zevkleriniz olabilir fakat iman ve inancınıza sıkıca bağlıysanız Bunlar sizin için zevkten öteye gitmez

Tekno_Kaplan

Tekno_Kaplan

Üye
dövme ile tv müziğin bir alakası yok
dövme sonuçta bir resmi vücuduna kazıttırıyorsun ne yani ALLAH ın yarattığı bedeni değiştirmeye kendine yada başkasına güzel göründürmeye çalışıyorsun

tv seyretmekle ALLAH yolundanmı çıkacaz estağfirullah senin dediklerinle dövme ile bi alakası yok yani

- - - Eklendi - - -

ha namazımı kıldım orucumu tuttum selavat getirdim ve ramazanda uykuda vardır tabi sıkılırsın tv de seyredersin ibadetini yaptıktan sonra kendine zaman ayırsan tabi yasak olmayan bi zararı yoktur ama dövme öylemi ?

Jitou

Jitou

Üye
    Konu Sahibi
dövme ile tv müziğin bir alakası yok
dövme sonuçta bir resmi vücuduna kazıttırıyorsun ne yani ALLAH ın yarattığı bedeni değiştirmeye kendine yada başkasına güzel göründürmeye çalışıyorsun

tv seyretmekle ALLAH yolundanmı çıkacaz estağfirullah senin dediklerinle dövme ile bi alakası yok yani

- - - Eklendi - - -

ha namazımı kıldım orucumu tuttum selavat getirdim ve ramazanda uykuda vardır tabi sıkılırsın tv de seyredersin ibadetini yaptıktan sonra kendine zaman ayırsan tabi yasak olmayan bi zararı yoktur ama dövme öylemi ?

Tvde gördükleriyle krize giren karısını çocuğunu öldüren canına kıyan ve daha bir çok olay oluyor Dövme yaptırmışsın çokmu ?
Ayrıca ben Adanalıyım ve Adana/Ceyhan'da bir olay var Genç kızın biri kulaklıkla müzik dinlerken kendinden geçiyor ve Annesinin okuduğu kuranı yırtıyor Bu sadece bir örnek Olay %100 gerçektir Bizzat cenaze namazına katıldım

Allah bize kolayıda göstermiş zoruda Bir dövme yapmak ıle dinden çıkılmaz

Tekno_Kaplan

Tekno_Kaplan

Üye
Tvde gördükleriyle krize giren karısını çocuğunu öldüren canına kıyan ve daha bir çok olay oluyor Dövme yaptırmışsın çokmu ?
Ayrıca ben Adanalıyım ve Adana/Ceyhan'da bir olay var Genç kızın biri kulaklıkla müzik dinlerken kendinden geçiyor ve Annesinin okuduğu kuranı yırtıyor Bu sadece bir örnek Olay %100 gerçektir Bizzat cenaze namazına katıldım

Allah bize kolayıda göstermiş zoruda Bir dövme yapmak ıle dinden çıkılmaz
Kardeşim sen bilirsin yaparsın kimse mani olmaz herkes kendi azabını çekeceği için bişey demiyorum

KayraBey

KayraBey

Üye
Gerçek dövme yaptırıldığı zaman gusl abdesti olmaz. Cunup kalırsın her zaman bu sebeple oruç tutamaz namaz kilamazsin dovmenin günah olmasi bir yana gusl de problem oluyor

Jitou

Jitou

Üye
    Konu Sahibi
bizim türk müslümanlarda hiç dövme yok sanki!!

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Aynen Nerden çıktıysa bu dövme işi :zzz: