"mpx lerin anketi" herkez bi baksın bence

Sponsorlu Bağlantılar

mpx200 or mpx220?

• Kullanılan toplam oy
    4
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

edzengi

Üye
    Konu Sahibi
"mpx lerin anketi" herkez bi baksın bence
Arkadaşlar 220 mide güzel biriki özellik var gerçi o özellikler beni ilgilendirmiyo ayrıca sırf o yüzden 400 ytl para veremem.siz ne dersiniz :oke:

slayer

Üye
-işlemci hızı
-kamera
-tip
-ekranı daha güzel geliyo bana
-bluetooth

bence verilir ;;)

ekolix

Üye
bencede verılır... en azından uygun bı fıyat orta hallı...

mht68

Üye
Originally posted by edzengi@Sep 19 2005, 06:56 PM
Arkadaşlar 220 mide güzel biriki özellik var gerçi o özellikler beni ilgilendirmiyo ayrıca sırf o yüzden 400 ytl para veremem.siz ne dersiniz :oke:
[post=170609]Quoted post[/post]​

ARALARINDAKİ FİYAT FARKININA BAKILIRSA BENCEDE MPX200 ÇOK İYİ

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bence verilir... ;)

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Kesinlikle veririlir. ;)

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
220 hiç denk gelmedi ama windows war alınabilir ;;)

slayer

Üye
200'de de windows var

edzengi

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by edzengi@Sep 19 2005, 06:56 PM
[post=170609]Quoted post[/post]​

mavidiş güzeldir iyidir ama kızılötes, 1,5 metre olan telefona gerek yok
tip bi bilgisayar aşığı için özelliğim yanında hiç bişeydir(ayrıca 200 tipi de iyidir hani)
allah aşkına kamera çok faydalı işime çok yarıyonu diyosun her telefonda ilk 1-2 ay kamera kurcalanır sonra unutulur :P
işlem hakkında bişey söyleyemem bilgim yok
ve son olarak ekranı güzel geliyo bana yok orası sanki daa değişik gibi saçma sapan şeyleri bırakalım ben özelliğe bakarım :nono:

Not:belkide 400 milyon benim için size göre çok büyük para olabilir çok zenginseniz siz bilirsiniz(gerçi her zaman siz bileceksiniz :lol2:

slayer

Üye
mavidiş güzeldir iyidir ama (2-)kızılötes, 1,5 metre olan telefona gerek yok
tip bi bilgisayar aşığı için özelliğim yanında hiç bişeydir(ayrıca 200 tipi de iyidir hani)
(3-)allah aşkına kamera çok faydalı işime çok yarıyonu diyosun her telefonda ilk 1-2 ay kamera kurcalanır sonra unutulur :P
işlem hakkında bişey söyleyemem bilgim yok
ve (1-) son olarak ekranı güzel geliyo bana yok orası sanki daa değişik gibi saçma sapan şeyleri bırakalım ben özelliğe bakarım :nono:
Not:belkide 400 milyon benim için size göre çok büyük para olabilir çok zenginseniz siz bilirsiniz(gerçi her zaman siz bileceksiniz :lol2:
(1-) saygılı ol görüşlerime
(2-) duvardanda geçiyo dimi
(3-) kamerası işime yarıyo yada vazgeçilmez diye bişey söylemedim. ortalama bir kamerası olması avantajdır

Acharad

Üye
Halen birçok telefonun kamerasını yetersiz bulmakla beraber MPx220 ye yine o para verilir bence.

Ama ben getireceği artılara ihtiyaç duymuyorum o yüzden vermem. (İşlemci artısı hariç)

Ben BT zaten kullanmıyorum, USB birçok şeyimi hallediyor zaten. bir majör artı olan kamera işini de şansa düşeş 80 liraya 3.2MP kamera ile hallettim.

Ama tercih edenler yine alabilirler.
Zira şu anki piyasa koşullarında aynı extraları elde etmek için her zaman çok da düşeş parçalar bulunamayabiliyor.

Yani o para verilir bence. Aşırı para dökmekten iyidir S60 lara.. Bence yine verilir.

MPx 220 de BT ve kamera var.
Ayrıca işlemcisi kendisine göre çok çok çok hızlı. Yani standard ARM4 lü bir S60 ın yetişmesi için 800MHz olması lazım.

MPx 200 e göre olan artıları bunlar.

Eksilere gelince :

Kamera da kullanılan lensin eriştiği ASA değeri çok düşük. + kamera çok iyi çekim yapmıyor. Işık toleransı maalesef düşük. Önüne numaralı renkli bir cam konulmazsa görüntü biraz bozuk oluyor.

Bir de hem SD hem de MMC bulunmuyor. MiniSD kullanımı var. Yaygınlık açısından bu bir sorun.

Geleceğin standardı MiniSD olsa bile MPx 200 üzerinde MiniSD ve Bluetooth Audio adaptörleri dahi mevcut

BT yi sadece kulaklık için kullanacaksanız o kadar da gerekli değil yani.
Bir de tek büyük sorun var ki o da pil. MPx 220 de bu da çözülmüş vaziyette. OMAP 730 lar 130nm teknolojileriyle çk daha az YAKIYORLAR :)

MPx200 de de modifiye 1600mAh pillerle bunu aşmaya çalışıyorlar.

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
220'nin fiyatı biraz daha düsse elbette alınabilir ama şu an mpx200 de işimi görüyor.. ;;)

slayer

Üye
miniSD eskisi gibi deil artık, en azından türk alışveriş sitelerine yayıldı artık (1gb kadar var )

edzengi

Üye
    Konu Sahibi
1.acharad ın dediine göre 220 nini işlemci baya iyi.güzel hoş :artı:
2.Duvarın arkasından veri aktarmak değişik bi fantazi tabi :P
3.Ben herkesin düşüncelerine saygılıyım merak etme,"saçma sapan lafına takıldıysan içini rahatlatacaksa :P :P ÖZÜR DİLERİM!!! :P :P :lol2: :lol2:

Suphi_001

Üye
Originally posted by Acharad@Sep 20 2005, 09:53 PM
Halen birçok telefonun kamerasını yetersiz bulmakla beraber MPx220 ye yine o para verilir bence.

Ama ben getireceği artılara ihtiyaç duymuyorum o yüzden vermem. (İşlemci artısı hariç)

Ben BT zaten kullanmıyorum, USB birçok şeyimi hallediyor zaten. bir majör artı olan kamera işini de şansa düşeş 80 liraya 3.2MP kamera ile hallettim.

Ama tercih edenler yine alabilirler.
Zira şu anki piyasa koşullarında aynı extraları elde etmek için her zaman çok da düşeş parçalar bulunamayabiliyor.

Yani o para verilir bence. Aşırı para dökmekten iyidir S60 lara.. Bence yine verilir.

MPx 220 de BT ve kamera var.
Ayrıca işlemcisi kendisine göre çok çok çok hızlı. Yani standard ARM4 lü bir S60 ın yetişmesi için 800MHz olması lazım.

MPx 200 e göre olan artıları bunlar.

Eksilere gelince :

Kamera da kullanılan lensin eriştiği ASA değeri çok düşük. + kamera çok iyi çekim yapmıyor. Işık toleransı maalesef düşük. Önüne numaralı renkli bir cam konulmazsa görüntü biraz bozuk oluyor.

Bir de hem SD hem de MMC bulunmuyor. MiniSD kullanımı var. Yaygınlık açısından bu bir sorun.

Geleceğin standardı MiniSD olsa bile MPx 200 üzerinde MiniSD ve Bluetooth Audio adaptörleri dahi mevcut

BT yi sadece kulaklık için kullanacaksanız o kadar da gerekli değil yani.
Bir de tek büyük sorun var ki o da pil. MPx 220 de bu da çözülmüş vaziyette. OMAP 730 lar 130nm teknolojileriyle çk daha az YAKIYORLAR :)

MPx200 de de modifiye 1600mAh pillerle bunu aşmaya çalışıyorlar.
[post=172157]Quoted post[/post]​

balkan

Üye
mpx200 alınır aradaki 400ytl farklada nikon 4600 alınır tüm dertler unutulur...

metintekin

Üye
ben olsam 400 ytl fazla para wermrm.onun yerine başka bi tel daha alırım. :)

b.Y_F.r.e.n.z.Y

Üye
Originally posted by metintekin@Oct 18 2005, 06:27 AM
ben olsam 400 ytl fazla para wermrm.onun yerine başka bi tel daha alırım. :)
[post=193951]Quoted post[/post]​

Metin Tekin Haklısın benim de gönlüm pek el vermiyor 400 ytl fazla vermeye... Ona 400 ytl fazla vereceğine git pakistana gönder daha iyi ;;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt