Motoru Yıkamanın Otomobile Faydası Var mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
Motoru Yıkamanın Otomobile Faydası Var mı ?
Sevgili arkadaşlar konu başlığından da anlaşılcağı üzere sizin bu konuda fikirleriniz nelerdir ?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Motor iç yıkama diyorsun sanırım.

Motor içinde zamanla egzoz gazı vs ile oluşan kurumları yok etmeye yarar. Ufak metal parçalarını da temizler.

Yeni model aracın varsa yaptırmalısın derim.

Eski model araçlarda motor içindeki parçalarda oluşan çizikleri bu kurum kapatıyor bu yüzden nadir yaptırın derim.

Eski model araca bu tip temizlikten ziyade yüksek devirde kullanmak kurumları yaktırmak daha iyi olacaktır.

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
Hayır motorun içini değil motorun dışını yıkamayı diyorum. Yani 2. el arabayı satarken motor ve elektronik aksamlar güzel gözüksün diye yapılan temizlik işlemini soruyorum.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hayır motorun içini değil motorun dışını yıkamayı diyorum. Yani 2. el arabayı satarken motor ve elektronik aksamlar güzel gözüksün diye yapılan temizlik işlemini soruyorum.
Ha tabi canım . Temiz olması güzel gelmesi kusursuzsa satarken iyidir. Ben kullanıcı olarak yapmak isterdim.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Satacaksanız tabiki temizleyin.
Bir abimizin eski model arabası vardı, kaputu açtığında o motorun pırılpırıl temizliği, ihtiyacı olmayan adamı bile cezbediyordu.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Çeşitli markaların spreyleri tercih edilmeli direkt suyla yıkama yapılmamalı

• Beğen
Tepkiler: PALA.