MİUİ kullananlar konuya bir baksın

Sponsorlu Bağlantılar

furyzer0

furyzer0

Üye
    Konu Sahibi
MİUİ kullananlar konuya bir baksın

Konu biraz karmaşık ama anladığım kadarıyla xiaomi cihazlarda ve ya MİUİ romu kurulu cihazlarda analytics core diye bir uygulama yüklü geliyor. Bu kişi bu uygulamanın kodlarını çözmüş ve bu uygulama 24 saatte bir yeni versiyonu kontrol ediyor ve adresine İMEİ, MAC adresi, cihaz modeli dahil pek çok veri gönderiyormuş. Bu uygulama sayesinde Xiaomi, MİUİ cihazlara istediği imzalanmış uygulamayı 24 saat içeriinde yükleyebiliyormuş.
Xiaomi cihaz kullanan arkadaşların bu konu hakkında bilgisi var mı diye merak ettim?

byAndroid

byAndroid

Üye
İlk defa burda duydum. Cihazıma hiç uygulama yuklenmedi benim emrim dışında.

• Beğen
Tepkiler: ua_mustafa_20
furyzer0

furyzer0

Üye
    Konu Sahibi
Hocam Reddit'te buldum kaynak sağlam yani. Adam kodun açık halinin linki vermiş verdiğim adreste.

byAndroid

byAndroid

Üye
Hocam Reddit'te buldum kaynak sağlam yani. Adam kodun açık halinin linki vermiş verdiğim adreste.
Olabilir daha önce den pil grafiginde gördüm öyle bir uygulama. Buda şimdiki ss ler kendi cihazımdan.

Zaten ithal edilen cihazların imei si İngiltere de kayıtlı oluyormuş. Hani imei üzerinden neler yapılabilir bilmiyorum ama istediklerini yapabilirler. Hani benim önemli biseyim yok. İş adamı değilim devlet adamı değilim bu tarz haberler beni bağlamıyor.

• Beğen
Tepkiler: furyzer0
lazye

lazye

Üye
bende Xioami kullanıyorum ama bende de kendi kendine yüklenen bir uygulama yok ben hiç farketmedim yada ilginç ...

furyzer0

furyzer0

Üye
    Konu Sahibi
bende Xioami kullanıyorum ama bende de kendi kendine yüklenen bir uygulama yok ben hiç farketmedim yada ilginç ...
Analytics uygulaması yok mu? Ana menüde yoktur muhtelemelen yüklü uygulamalar sayfasında varsa vardır.

Sent from mTalk using windows10 enterprise edition

Son düzenleme:
byAndroid

byAndroid

Üye
Analytics uygulaması yok mu? Ana menüde yoktur muhtelemelen yüklü uygulamalar sayfasında varsa vardır.

Yüklü uygulamalar menüsünde gözüküyor. Ana ekranda tabiki yok. Hayırlısı artık. Gerçi telefon hakkında yazan yerde güvenlik güncellemesi de Eylül ayının belki faydası olur :D

furyzer0

furyzer0

Üye
    Konu Sahibi
Yüklü uygulamalar menüsünde gözüküyor. Ana ekranda tabiki yok. Hayırlısı artık. Gerçi telefon hakkında yazan yerde güvenlik güncellemesi de Eylül ayının belki faydası olur :D
O kadar da ciddiye almaya gerek yok bence.Zaten Google ve ya Facebook hizmetlerini kullanıyorsan çok dert edecek bir şey değil onlar bu konuda aşmışlar zaten ama ben belki bu konuda hassas biri vardır diye bilgilendireyim dedim.

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
furyzer0

furyzer0

Üye
    Konu Sahibi
Malum sitelerden birinde haber olmuş bu olay. Haber değeri olduğunu bilseydim keşke :D

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

byAndroid

byAndroid

Üye
  • Beğen
Tepkiler: furyzer0

Üst Alt