Minik İpek, Bayrak için ağladı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
HeiLmasTer®

HeiLmasTer®

Üye
    Konu Sahibi
Minik İpek, Bayrak için ağladı
Antalya'da düzenlenen Cumhuriyetin 87'nci kuruluş yıldönümü kutlamalarına şiir okurken gözyaşlarına dökemeyen ve törenin ilgi odağı olan ilköğretim öğrencisi Bilge Üstündaş damga vurdu.

Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Cumhuriyet'in kuruluşunun 87'inci yıl dönümü kutlamaları törenine Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve çok sayıda Antalyalı katıldı.

Vali Altıparmak'ın vatandaşları selamlaması ile başlayan törende 'İstiklal Oratoryosu' ve 'Bayrak' isimli iki şiir okuyan Aksu Çalkaya 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Bilge Üstündaş, gözyaşlarına hakim olamadı. Şiiri gözlerinden yaş gelerek duygulu bir şekilde okuyan öğrenci Antalyalılardan büyük alkış aldı. Üstündağ, kürsüden indikten sonra 'Şiiri okurken çok duygulandım. Atatürk ve bayrakla ilgili şiirler beni duygulandırıyor" dedi.

Törenin sonunda ise geçit töreni düzenlendi. Ellerinde bayrakları ile meydanı dolduran Antalyalılar geçit töreninde vatandaşlar öğrenciler ve askerlere büyük ilgi gösterdi.
Geçit töreninde kısa süreli davetsiz misafir paniği de yaşandı. Tören alanına giren bir köpek valilik korumaları ve milli eğitim görevlileri tarafından alandan uzaklaştırıldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...