Haber Microsoft'un Lumia akıllı telefonları satış rakamları şok etti

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft'un Lumia akıllı telefonları satış rakamları şok etti
Akıllı telefon pazarında mücadele her geçen dönem daha da çetin geçerken, bazı firmalar yükseliş gösterirken, bazı firmalar ise pazar kaybı yaşamaya devam ediyor.

Apple, akıllı telefon pazarının en önemli isimlerinden ve 2016 ilk çeyrek onun için pek de iyi geçmiyor. Firma tarihinde ilk kez iPhone satış rakamlarında gerilemeyi bu çeyrekte yaşıyor. Apple bilindiği üzere iOS işletim sistemi üzerinde çalışan modellerle mücadele etmekte.

Diğer taraftan Android akıllı telefonlar is yükselişini sürdürürken, Samsung bu platformun en güçlü firmalarından olmakta. Ayrıca LG, Sony, Huawei, Lenovo, Motorola, HTC gibi bir çok firma Android üzerinde çalışan modeller sunuyor.

İşletim sistemi olarak pazarda ayrıca Windows da yer alırken, Microsoft tarafından geliştirilen bu işletim sisteminin en son sürümü olarak Windows 10 Mobile pazara kısa süre öne sunulmuştu. Microsoft ayrıca donanım olarak da Lumia modellerinin üretimini de gerçekleştiriyor.

http://www.maxicep.com/microsoftun-snapdragon-830lu-lumia-amiral-gemisi-2017-basinda-gelebilir
Microsoft, 2016 mali yılı 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı ve rakamlar pek de iç açıcı olarak gelmedi.

Firmanın söz konusu çeyrekte sadece 2.3 milyon Lumia akıllı telefon satışı gerçekleştirdiği kaydediliyor. Geçtiğimiz sene aynı dönemde kaydedilen 8.6 milyon Lumia satışı ile karşılaştırıldığında%73'lük bir gerileme söz konusu. Bir önceki çeyreğe göre de %50 oranında düşüş gerçekleşti.

Lumia olmayan cep telefonu satışları ise 15.7 milyon olurken, bu rakam da geçtiğimiz sene aynı dönemde yakalanan 24.7 milyon satışın bir hayli gerisinde.
Microsoft'un Lumia akıllı telefonları satış rakamları şok etti

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Nokia Olarak Kullansaydı İsmini Bişey Olmazdı Bu KadarDüşmezdi Satişlar

MaxipmaN

Üye
symbiancıların lanetini atamazsınız beyfendiler

Mayk29

Mayk29

Üye
o fiyata wp satamazlar.
telefon çok iyi ama wp ve gelişim sebepleri kullanıcıları lumia almaya itmez

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Yavaş yavaş elini eteğini çekecekler bu işten, kaçarı yok.

Emre

Üye
Son darbeyi de Nokia indirecek

0MG90

0MG90

Üye
W10 Mobile diye abarttı millet (bende dahil:ehe) ama daha doğru düzgün finali bile yok. Ayrıca Lumia'ların yarısı almıyor yarı yolda bırakıldılar. Bundan sonra biraz zor satar Microsoft.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
2.3 milyon mu?

Bence fazla bile satmış.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Sadece bu forumda ki Wp kullanıcılarına kulak verselerdi bundan daha kötü satış rakamlarına ulaşamazlardı.

Tüm cihazlara wp 10 vereceğim deyip insiderle hayvan gibi geri bildirimler alıp kullanıcıları yarı yolda bırakması da apayrı değerlendirme konusu olabilir.

Final diye insider sürümü kaktırmaları da tüy dikti.

Her şeye rağmen kolay kolay platform değiştirmem. Elimdeki 1520'den sonraki telefonum ilerde 950 XL olur.
Çok şansımı zorlarsam Sailfish Jolla alternatifim olur. (Megoo hatırına)
Tizene ise şimdilik güvenemiyorum (Bknz : Samsung)
Son darbeyi de Nokia indirecek
Yahu sende bi bitmedin gitti! Nerde Microsoft konusu var troll gibi hemen nokia da nokia.
Sana tek şey diyeceğim artık

• Beğen
Tepkiler: 0MG90

Emre

Üye
İstediğimi yazarım karışamazsınız.

furyzer0

furyzer0

Üye
Onecore ne demek bilmeyenler 3 yıldır wp öldü diyorlar ben %20 lik bir pazar payı falan beklemiyorum ama bu işi bırakacak da değiller unutmayın nokia 2 senede pazar payı %70 lerden nereye düştü. Ne olacağı hiç belli olmaz. Ms normal telefon ile kazanamayacağını anladı ve surfaceler gibi pc-mobil karışımı cihazlar yapıyor ayrıca ms nin pazar payı çoğu küçük üreticiden farklı değil yani kar yapmaya devam ediyor çok çok az da olsa

Sent from mtalk using lumia 950

bmw_m6

bmw_m6

Üye
Bu satislarda operatörlerin (avrupadan bahsediyorum) cok etkisi var gecen ay bana operatörüm 1 €karsiliginda kontratta hic değişiklik yapmadan yani ne fiyatta nede surede degisiklik olmadan 640 vermeyi teklif etti ben istemedim .ama cazip gelen insanlar vardir. Burda lumia kullanicilari genelde öğrenciler giriş seviyesi cihazlari operatorun uygun abonelik le hediye verdigi cihazlar. 1520 yi aldigimda mecbur internet ustunden almistim. Satamadiklari icin getirmiyormus tecnoloji marketler.

Mayk29

Mayk29

Üye
Donanım olarak süper bir telefon.
sadece kamerası için bu telefonu alırım ama wp olması ve güncelleme sıkıntısından dolayı
alamıyorum.
şu carl zeiss lensleri diğer telefoncular neden kullanmazki?
2-3 binlik cihazlarda leş kameralar var.. Ayıp yahu.
hele bi ara htc m8s aldım 13 mp aman Allahım o nasıl bi kamera rezalet.

Emre

Üye
Onecore ne demek bilmeyenler 3 yıldır wp öldü diyorlar ben %20 lik bir pazar payı falan beklemiyorum ama bu işi bırakacak da değiller unutmayın nokia 2 senede pazar payı %70 lerden nereye düştü. Ne olacağı hiç belli olmaz. Ms normal telefon ile kazanamayacağını anladı ve surfaceler gibi pc-mobil karışımı cihazlar yapıyor ayrıca ms nin pazar payı çoğu küçük üreticiden farklı değil yani kar yapmaya devam ediyor çok çok az da olsa

Sent from mtalk using lumia 950
Eflop sagolsun

kadikoy

kadikoy

Üye
beter olsun,buz gibi eriyip yok olsun..
symbianı yok eden ondan beter olsun.
dahası symbiana muhtaç olsun.

Invoke

Invoke

Üye
Şok mu etti? Hiç bilmeyen bile doğal karşılar. 10 yıldır Win10 gelecek.

Sarangni

Sarangni

Üye
Nokia ve Symbiancıları anlamıyorum. Kullanmamış olsam süper bir sistemdi diyeceğim ama Symbian çağın gerisinde kalan bir yazılım oldu. Nokia kaliteli cihazlar yaptı tamam ama değişime ayak uyduramadı. İos ve Aos gümbür gümbür gelirken saçma sapan bir Symbian sevdası tutturdu o da sonu oldu.

WP üzerinde çok ciddi çalışmaları gerekiyor ki başarı gelsin. Son cihazları donanım ve Tasarım olarak güzel. Yazılımda geliştirilir ise güzel olacak gibi ve piyasada devam etmesi gereken bir sistem.
Samsung Note 3 N9005 LTE cihazımdan Tapatalk Pro ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: papakudioflu ve teknolojibaronu

Üst Alt