Windows Vista Microsoft, Windows Vista'nın Fişini Sonunda Çekti...

Sponsorlu Bağlantılar

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft, Windows Vista'nın Fişini Sonunda Çekti...
Microsoft, Windows Vista işletim sistemine olan desteğini 10 yılın ardından durdurma kararı aldı. Firma, bugünden itibaren Vista için genel destek sağlamayacak.

Microsoft, bugün itibariyle tüm Vista kullanıcılarına düzeltmeler, güvenlik yamaları veya herhangi bir güncelleme sunmayacak. Firma böyle Windows Vista'yı kullananları bilgisayara zarar verebilecek güvenlik riskleri ve virüslere karşı savunmasız bırakacak.

Microsoft ayrıca kendi antivirüs programı olan Security Essentials'ın da Windows Vista işleten bilgisayarlarda indirilip kurulmasını önleyecek. Bu yazılımı halihazırda bulunduran kişiler ise belli bir süre sonra güncelleme alamayacak.

Windows Vista, 30 Ocak 2007'de piyasaya sürüldü ve Aero adında şeffaf, yumuşak grafiklere sahip kullanıcı arayüzü getirmişti. Çıkarttığı sorunlar nedeniyle Vista'nın daha güvenli hale getirilmesi yönünde çalışmalar yapılmış 2009'da ise Windows Vista Service Pack 2 kullanıma sunulmuştu. Sonunda ise halefi Windows 7 geliştirilmişti.

Vista kullanıcılarının güvenlik sorunları nedeniyle acilen Windows 7, 8.1 veya 10 sürümlerine geçmeleri öneriliyor.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Windows 10 öncesi tüm işletim sistemlerinin fişini çekecek cesareti göstermeli artık.

• Beğen
Tepkiler: ibrahimbüyükdemir
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Istediği gibi fişlerini çeksin kullanacak her türlü kullanır. Bu olay artık kaçak yazılımları denetlemedikleri mi anlamına geliyor ? Eğer geliyorsa xp ' yi rahatça kullanabileceğiz . Madem desteği vermiyorsun ucuza sat bari . XP 64 bit Türkçe lazım alalım yasal yoldan
Kartal abinin dediği gibi o iş zor . Win 8 salladım da win 7 yi kullanan çok kişi var . Ülkemizin % 80 i kullanıyor olmalı

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Istediği gibi fişlerini çeksin kullanacak her türlü kullanır. Bu olay artık kaçak yazılımları denetlemedikleri mi anlamına geliyor ? Eğer geliyorsa xp ' yi rahatça kullanabileceğiz . Madem desteği vermiyorsun ucuza sat bari . XP 64 bit Türkçe lazım alalım yasal yoldan
Kartal abinin dediği gibi o iş zor . Win 8 salladım da win 7 yi kullanan çok kişi var . Ülkemizin % 80 i kullanıyor olmalı
ülkenin %80 i bence windows 10 kullanıyor ama öyle hemen kapanacak sistemler değil onlar
xp yi artık yasal yoldan alamazsın

bilisimler

bilisimler

Üye
xp, vista, windows 8.1 en çok beğendiğim işletim sistemleri.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bunca ZZaman Ayakta Tutması Mucize

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Cadillac34

Üye
Windows 10 öncesi tüm işletim sistemlerinin fişini çekecek cesareti göstermeli artık.
Sözlerine katılmıyorum. Bende Windows 7 kullanıyorum. Yeni çıkan Windows 10 çok kaliteli mi sanıyorsun? Aksine hatta daha sorunlu olacak.

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
vista bence xp den önce gitmeliydi

zor win7 ve 8 in kapatılması daha uzun yıllar alır gibi geliyor bana
Mantıklı
Sözlerine katılmıyorum. Bende Windows 7 kullanıyorum. Yeni çıkan Windows 10 çok kaliteli mi sanıyorsun? Aksine hatta daha sorunlu olacak.
Windows 10 %45'lere dayanan RAM kullanımı var bende önceden Windows 8 vardı RAM kullanımı %18-21 arasında değişiyordu

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Cadillac34

Cadillac34

Üye
Arada bayağı fark varmış demek ki

• Beğen
Siycey

Siycey

Üye
Windows 7yi ellemesinde eski laptoplarda 10 çok problem çıkarıyor.

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Vista" Görsel olarak çok iyi bir İşletim Sistemi. ama bu yüzden Aşırı derecede Donanım sarf ediyor.

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Windows Vista kullanıcısı Xp kullanıcısından bile az. Windows 7 2020 yılına kadar genişletilmiş destek kapsamında. Kullanıcı sayısı çok ve kurumsal şirketlerin altyapıları genelde Windows 7'ye göre konfigüre edilmiş. O sebeple Windows 7 uzun süre destek alacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve ibrahimbüyükdemir

Cadillac34

Üye
  • Beğen
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen