>>> Microsoft Tarayıcısını Daha Güvenli Yapabilirsiniz <<<


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
toprakumit

toprakumit

Üye
    Konu SahibiMicrosoft tarayıcısını Vista altında daha da güvenli hale getirebilirsiniz. Çözüm burada...

Microsoft'un Internet Explorer (IE) tarayıcısı siber suçlular için tam bir ana hedef pozisyonunda. Sonuçta tüm kullanıcıların yüzde 70'den fazlası bu tarayıcıyı kullanıyor. Vista kullanıcıları 7. IE sürümünden beri Veri Yürütme Engellemesi ile (DEP: Data Execution Prevention) daha fazla güvenlik sağlayabiliyorlar. Fakat Microsoft bu özelliği standart olarak devre dışı bıraktı. CHIP Online size bu koruma özelliğini nasıl etkinleştireceğinizi gösterecek.

İsterseniz biraz DEP'ten bahsedelim. DEP namı diğer Veri Yürütme Engellemesi, bellekte zararlı kod çalıştırmayı engelleyebiliyor. Bu fonksiyon bir kere etkinleştirildiğinde RAM'deki bellek taşmaları ve benzer saldırıları geri çevirebiliyor. Buna ulaşmak içinse Microsoft tarayıcısını yönetici hakları ile çalıştırmanız ve uygun yere tik atmanız yeterli oluyor.

Download:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt