Microsoft Pureview Ile Alınan Kararlar

• 27 Eylül 2013
  • 1109 Okunma
  • 24 Cevap

1. microsft ve nokia dan duyulan bilgilere göre lumia telefonlarında bundan sonra PureView kullanılmayacak ve kullanılan call zeis lensinide zeiss ile degiştirildi diye haber yanınlandı

Yazan: 4MaGuS
    By_Casparov bunu beğendi.
  2. :hmmm sonları hayır ola :)

3. Duyumlarda ceviri hatasi var:ehe

Microsoft Nokiadaki goruntuleme teknolojileri ekibini takim halinde kendi şirketine gecirmek icin ekiple goruşuyor. Pureview isminin kullanilip kullanilmayacagi kesinlik kazanmiş degil ama kullanilmama ihtimali de varmiş.

Carl Zeisz firmasi zaten gecen ay adini Zeiss olarak degiştirmişti.

OozyStaw, ON9, pirenuri ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. abi sende herşeyden haberdarsın ya neyse bilgilendirme için teşekkürler

5. Ali Kemal in sayesinde krizin eşiğinden dönüldü:)haber için teşekkürler

OttomaN TigeR ve respection123 bunu beğendi.
  6. hayırlısı olsun. şu lumia 1020 bi gelse

7. Sende olmasan :nazar:

pirenuri bunu beğendi.
  8. yav o değilde pureview ismi hem okunuş hem yazılış olarak çok karizma duruyor be, gitmesin daha iyi :D
    ---
    microsoft baltalama bişeyi de karışma ya zaten satın aldın
    ---
    microsoft benim nickimi de kendi şirketine geçirmek istiyormuş aldığım duyumlara göre :D

pirenuri ve m542tf bunu beğendi.
  9. aynı başarı devam eder mi

10. Hangi açıdan!

11. Abi Pureview bu dönemin mobil de kullanılan en muhteşem özellik vazgeçerler mi hiç? :)

12. performansda biraz düşüş oalbilecegi deniyordu ancak ali abinin paylaştıgına göre carl zeisz kullanıcagı için pek değişme olucagını sanmıyorum
    ---
    mantıklı olan o ancak o ekiple anlaşma sağlanmazsa mecbur böyle olucak

13. ya bişey sorcam. mesela nokianın kullandığı lenslerin adı bile var. sorum şu htc yada samsung lg gbi markaların telefonlarnda kullandığı lenslerin markası neden yok :D

14. Yeminlen Ali Kemal olmasa ortalığı kan götürecekti burada :D :D

15. onlarında markası var ancak pek ön plana çıkarmıyor demekki veya onlar kendileri ürettiği için olabilir tam bende bilmiyorum
    ---
    detayla bilgi vermeyince yanlış anlaşılmaya kurban gidiyorduk neyseki ali abimiz var

16. arkadaşlar henüz kesinleşmiş bir karar yok fakat olursa da pureview "ismi" kullanılmayacak. Kamera teknolojileri ve algoritmaları yine Zeiss lensler üzerinde uygulamaya devam edecek.

17. İsim değişiklikleri mühim değil bence. Önemli olan kullanılan teknolojinin bırakılmadan daha da ileriye götürülmesi. Nokia'nın kamera konusunda her zaman öncü olmasına alışkın insanlar olarak geri kalmasına gönlümüz razı gelmez :)

18. Abi adı kullanılmayacak sadece lensler kullanılacak yine bunun en iyi örneği Lumia 1520 MS'in Nokia adı altında çıkaracağı ilk telefon.

19. teknolojinin sonu yok. Pureview da görüntüleme teknolojilerinin sonu değil. Elbette daha iyisi çıkacaktır çıktı da!!! Pelican İmaging

Nokia bu firmayla zaten anlaşma yapmıştı. Belki de Microsoft satın almasaydı bile Nokia kendisi pureview'ı sonlandırıp pelican imaging teknolojisine geçicekti.

20. biraz baktım pelican la ilgili bu sonradan eklemeli lens falan çok değişik birde kamera yeri çok farklı geldi tam anlam veremedim

Yüklüyor...
21/11/2018 - 02:29