Telefon Tavsiyesi Microsoft Lumia 640 mı Nokia Lumia 1320 mi?

Sponsorlu Bağlantılar

paxera

paxera

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft Lumia 640 mı Nokia Lumia 1320 mi?
Arkadaşlar her iki telefon arasında seçim yapmakta zorlanıyorum.
Lumia 1320'nin tek avantajı 6 inç ekrana sahip olması gibi geliyor bana. Ayrıca neredeyse 2 seneyi doldurmuş olması da eksi tarafı.Yani malzeme olarak eski. Bazı arkadaşlar Lumia 1320'nin muadili Lumia 640XL diyecek ama benim buradaki kriterim Lumia 1320 ve Lumia 640'ın aynı fiyatta olması. Bu konuda fikriniz nedir?

Ayrıca merak ettiğim şey işlemciler hakkında.

Nokia Lumia 1320 nin işlemcisi:
(yani yüksek frekans az çekirdek)

Microsoft Lumia 640 ın işlemcisi:
(yani düşük frekans çok çekirdek)

Yabancı forum sitelerinde android telefonlarda benchmark sonuçlarında Çift çekirdekli 1,7 GHz frekanslı işlemci daha performanslı gözüküyor. Aynı durum Windows sisteminde de geçerli olur mu?

kursat99

kursat99

Üye
Ben olsam 1320 yi tercih ederdim ikisi arasında. Krait işlemci daha yüksek performans sağlar. Ama merak ettiğim bu iki telefonu kaç TL ye bulduğun?

BRKTNL

BRKTNL

Üye
1320'nin özelliklerine bakınca Xperia SP'yi gördüm sanki :ehe Ekran hariç iki cihazda da donanım neredeyse aynı. 1320 daha iyi çünkü büyük ekran istersen avantajı var ve işlemcisi daha güçlü.
2 sene geçmesi Microsoft'ta bir şey değiştirir mi bilemem ama 8.1 bu cihaz için de mevcut.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Bence 640xl

sahanemir

sahanemir

Üye
1320,yi çok temiz olarak 3 yerde buldum var yani kaynanama alayım diye düşünüyorum 500 tl.

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
Ben cumaya kadar 640 lte kullanacak yaklaşık 2 aydırda fiilen 640 lte kullanan biri olarak derim ki 640 iyidir, bunda bile hd ekranın piksellerini sayabiliyorum bide 6" olsa nolur bilemedim ayrıca hız konusunda sıkıntısı yok ben tek eksik olarak 920 ye denk bir kamera koymamalarını söyleyebilirim onun dışında hoş cihaz sesi vs de iyi, 640 tavsiye ederim yani kardeş.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Gelecek açısından Lumia 640'ı öneriyorum.
ekran olarak aralarındaki fark 1 inc..
Ancak, gelecekte ve şu ana göre windows 10'un üzerinde iyi calışacağı cihazlardan birisi 640 tır.
640 ' ın fiyatı 700.-TL tabi sıfır alırsanız..

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Kesinlikle 640 LTE

• Beğen
Tepkiler: kimbilir_01
paxera

paxera

Üye
    Konu Sahibi
Ben olsam 1320 yi tercih ederdim ikisi arasında. Krait işlemci daha yüksek performans sağlar. Ama merak ettiğim bu iki telefonu kaç TL ye bulduğun?
699 tlye buldum indirimlerle çeklerle 600 liraya getirebiliyorum
Ben cumaya kadar 640 lte kullanacak yaklaşık 2 aydırda fiilen 640 lte kullanan biri olarak derim ki 640 iyidir, bunda bile hd ekranın piksellerini sayabiliyorum bide 6" olsa nolur bilemedim ayrıca hız konusunda sıkıntısı yok ben tek eksik olarak 920 ye denk bir kamera koymamalarını söyleyebilirim onun dışında hoş cihaz sesi vs de iyi, 640 tavsiye ederim yani kardeş.
Aslında 1320 de gördüğüm daha doğrusu tahmin ettiğim bir eksiklik bu
yani her ikisi HD çözünürlükte dolayısıyla ekranı küçük olan daha kaliteli görüntü verir.
Kamera konusunu deneyimlemedim ama sanırım 640lte nin 8mp lik kamerası 1320 nin 5 mp linden daha iyidir.Öyle tahmin ediyorum
bu sebebler beni 640 a yönlendiriyor
Ayrıca 1 yıllık office 365 vermeleri de bonusu

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
699 tlye buldum indirimlerle çeklerle 600 liraya getirebiliyorum

Aslında 1320 de gördüğüm daha doğrusu tahmin ettiğim bir eksiklik bu
yani her ikisi HD çözünürlükte dolayısıyla ekranı küçük olan daha kaliteli görüntü verir.
Kamera konusunu deneyimlemedim ama sanırım 640lte nin 8mp lik kamerası 1320 nin 5 mp linden daha iyidir.Öyle tahmin ediyorum
bu sebebler beni 640 a yönlendiriyor
Ayrıca 1 yıllık office 365 vermeleri de bonusu
Evet gündüz çekimleri iyi, geceleri pek iş yapmaz 640 ın, Office i kullanıyorsanız elbette çok işinize yarayacaktır. Hayırlısı olsun...

paxera

paxera

Üye
    Konu Sahibi
Evet gündüz çekimleri iyi, geceleri pek iş yapmaz 640 ın, Office i kullanıyorsanız elbette çok işinize yarayacaktır. Hayırlısı olsun...
Yani çok fazla kamera kullanmıyorum
Tabi kamerası iyi olsa fena olmaz.Ama düşüncem şu kie 640 ın kamerası 1320 den kötü olmaz sanırım?

Serhan

Serhan

Üye
1320 alınmaz bu saatten sonra. 640 al alabiliyosan 640 XL

paxera

paxera

Üye
    Konu Sahibi
1320 alınmaz bu saatten sonra. 640 al alabiliyosan 640 XL
aslında 640XL alınır ama şöyle bakınca ekran ve kamera özellikleri dışında bir artısı yok.
işlemcisi belleği hafızası her şeyi birebir aynı
5,7 inç olması ise beni kendinden soğutuyor yani fablet tipi telefonlara mesafeliyim

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
640 bence

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1320 Ekran ve Batarya Olarak Gayet Güzel Ben ce

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Sıfır alacaksan yeni model al eski modele para bağlama. 640 al derim.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
  • Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Eşimde 1320 bende 1520 var,aynı wi*fi den bağlanmamıza rağmen sanki o cihazın interneti daha hızlı,çok enteresan:allalla:
O Anki Girdiğin Siteden Wifiye Olan Uzaklığından Filanda Fark Eder En Garantisi Cihaziları Sıfırla Aynı Oparatör Üzerinden Ayrı Hatlar İle Nete Gir Öyle Test Et Çıkar Sonuç Her Sitenin Tepki Süresi Bir Değil

Esendağlı

Esendağlı

Üye
O Anki Girdiğin Siteden Wifiye Olan Uzaklığından Filanda Fark Eder En Garantisi Cihaziları Sıfırla Aynı Oparatör Üzerinden Ayrı Hatlar İle Nete Gir Öyle Test Et Çıkar Sonuç Her Sitenin Tepki Süresi Bir Değil
Benim cihazı(1520)güncellerken falan eşimin cihazı(1320) ile maxicep e giriyorum daha bir hızlı ve rahat dolaşıyorum gibi geliyor bana.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
fiyatından dolyı bu modellere bakıyorsanız bayan kullanacağı için 640 a bakın 1320 devasa boyutlarda bayanların zaten elleri küçük tablet gibi gelir kaynananıza o telefon zaten hiç hoş durmuyor elde. maddi imkan varsa 830 daha iyi bekleyin bayram öncesi kampanya yaparlar bende pusuya yattım bekliyorum 830 için indirdiler aldım indirmediler beklemeye devam ramazan bayramı öncesi 1300tl den 999tl ye düştüler. kurban bayramı daha büyük indirim yapabilirler. :D

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve sahanemir