Microsoft Herkesi Kandırmış

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft geçen hafta kullanıcılara yeni bir işletim sisteminden parçalar göstererek görüşlerini aldı. Şimdi sıkı durun... Microsoft herkesi kandırmış!


Windows Vista, piyasaya çıktığından bu yana uyum sorunları başta olmak üzere özellikle de XP fanatikleri tarafından ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Performansı ve kullanım kolaylığı sürekli eleştirilen Vista için Microsoft yeni bir strateji belirledi ve gizli bir yolla kullanıcı görüşlerini toplamaya başladı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Microsoft yetkilileri San Francisco'ya giderek Vista işletim sistemi üzerine negatif yönde görüşleri bulunan Windows XP kullanıcılarına bir test uyguladı. Videolarla aktarılan görüntülerin ardından kullanıcılara Vista hakkındaki izlenimlerini soran yetkililer ardından "Mojave" kod adlı yeni bir işletim sisteminin görüntülerini gösterip yeni sistem hakkındaki görüşlerini aldı. Ama gerçek şu ki, Mojave diye gösterilen görüntüler aslında Vista'nın ta kendisiydi...

Neden şimdi?
Vista'ya yöneltilen eleştirilerde haklılık payı bulunsa da çok büyük bir kesimin önyargılara sahip olduğunu göstermeyi amaçlayan şirket, henüz bilgisayarlarına Vista kurmamış veya kullanmamış olan kullanıcılar arasında yaptığı bu testten yüzde 90 oranında olumlu yönde geri dönüşler topladı.

Mojave projesi, Apple ve Google ile rekabet halinde bulunan şirket adına bir anlamda Vista'nın imajının tazelenmesi amacını taşıyor. Edinilen bilgilere göre benzer tarzdaki kampanyalarda da artış yaşanacak. Bunların arasında küçük ölçekli işletmelere ücretsiz olarak Vista ile ilgili teknik desteğin sağlanacak olması da var.

Gecikmiş de olsa kampanyaların hareket kazanmasında Apple'ın başarılı ve zekice hazırlanmış reklam filmleri ve afişleriyle yürüttüğü anti-Vista kampanyasının etkisi de büyük. Windows Business Group ve online servislerin başkan yardımcısı Bill Veghte, bu konuda Apple kanadının gerçek ve kurgu arasındaki ince çizgiyi aştığını düşünenlerden. Veghte "Algı konusunda büyük bir fırsat yakaladık. Bunun için de birkaç şey yapacağız" diyerek kampanyaların artacağını ifade etti.

Apple yagınlaşıyordu
İhtiyaç üzerine doğan kampanya, Apple'ın atağını durdurmayı hedeflerken anti-Vista konusunda çıkan haberleri de mümkün oldukça azaltmayı hesaba katıyor. Bunun yanında Microsoft özellikle şirketler ve deniz aşırı piyasalarda hakimiyeti elinde bulunduruyor. Apple ise özellikle Amerika çapında çok yaygın. Ancak uyguladığı reklam kampanyalarıyla pazar payını yüzde 8.5 oranında artırmayı başarmıştı. Bu da bir yıl öncesine oranla kayda değer bir artış olarak görülebilir.

Vista'nın devamı Windows 7
Microsoft, Vista hakkında yeni kampanyalarını hazırlarken bir yandan da Vista'dan sonra gelecek olan yeni işletim sistemi Windows 7 üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Yakın zamana kadar yeni sistem hakkında çok fazla detay verilmedi. Söylenenlere göre de Vista'dan çok daha değişik bir sistemle karşılaşmayacağız. Şapkadan tavşan çıkartılması beklenmiyor ancak bilinen yenilikler arasında çoklu dokunmatik arayüz gibi özellikler de yer alıyor.
 
nurikaratas

nurikaratas

Üye
microsoft bu kandırır ama ben vista kullandım bilgisayarın kanını emiyor sonra xp ye döndüm gayet memnunum...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt