Haber Microsoft, Finlandiya’daki Mobil Cihazlar Pazarlama Bölümünü Küçültmeyi Planlıyor

Sponsorlu Bağlantılar

BRKTNL

BRKTNL

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft, Finlandiya’daki Mobil Cihazlar Pazarlama Bölümünü Küçültmeyi Planlıyor
Microsoft, Finlandiya’daki mobil cihazlar pazarlama bölümünden teni işten çıkarmalar için hazırlanıyor.

Microsoft ve Nokia arasında 2013 yılının sonlarına doğru açıklanan ve 2014 yılı Nisan ayı itibariyle tamamlanan satın alma anlaşması sonucunda, Nokia bünyesinde bulunan önemli miktarda çalışan, Microsoft bünyesine katılmıştı. Aradan geçen yaklaşık iki yıl içinde çok sayıda çalışanın işten çıkarıldığı Finlandiya operasyonundan yakında yeni işten çıkarma haberleri de gelebilir.

Microsoft’un 2015 son çeyrek Lumia satış rakamları iç açıcı değil

Finlandiaa’dan gelen yeni bilgilere göre Microsoft, Finlandiya’daki mobil cihazlar pazarlama bölümü de dahil Nokia’dan firmaya katılan çalışanlardan büyük bölümünü işten çıkartmaya hazırlanıyor. Microsoft’un 2015 yılı dördüncü çeyrek satışlarının kötü olmasının ardından gelen bu haberler, firmanın faturayı Nokia’dan gelen çalışanlara kestiği yönünde yorumlanıyor.

Aslında Microsoft CEO’su Satya Nadella, bu satın almanın ardından ciddi miktarlarda işten çıkarmalar yaşanacağını açıklamıştı. Bu rakamın da 7.800 kişi dolaylarında olacağı belirtilmişti. Microsoft daha önce iki seferde 2.300 ve 2.800 kişi olmak üzere toplamda 5.100 çalışanı işten çıkarmıştı. İddia edilen yeni işten çıkarmalarla rakamın 7.800’e tamamlanacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan Microsoft’un Lumia akıllı telefon satışlarındaki durgunluk dikkat çekiyor. 2015 yılı dördüncü çeyrek döneminde 4.5 milyon adet Lumia satışı gerçekleşmişti. 2014 yılının aynı döneminde ise 10.5 milyon adetlik satış rakamı yakalanmıştı. Lumia akıllı telefonların satışlarında oluşan %53’lük düşüş nedeni ile firma, akıllı telefon geliştirme işini Surface ekibine devretmeyi planlıyor. Bu nedenle Finlandiya’daki Mobil cihazlar bölümünden işten çıkarmalar yaşansa da Redmond’daki genel merkezde bulunan Surface ekibi için yeni işe alımlar devam ediyor.

Microsoft, Finlandiya’daki Mobil Cihazlar Pazarlama Bölümünü Küçültmeyi Planlıyor - MaxiCep

Emre

Üye
Buradan bakınca nokia kurnazlık yapmış gibi görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: Darth Revan
Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
Beter olsunlar.

xmustx

xmustx

Üye
İyi ;)

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Bence Nokia akıllıca bi iş yaptı onca işçiyi Microsofta kitledi.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Bence Nokia akıllıca bi iş yaptı onca işçiyi Microsofta kitledi.
işçilerin msye olan zararı sayılarının fazla olması yüzünden koca bir şirketin çalışanlarını yüklenmek masraflıdır nokia onların başında iken sıkıntı yoktu onları rahatça geçindirebiliyor ne msye yük oluyor ne de kendi sıkıntı çekiyordu yükselen wp ile yavaş ta olsa artan geliri sayesinde nokia belini doğrultuyordu ama ms aradan nokiayı çekince onca çalışanı üzerine almak zorunda kaldı onların külfetini çekmek bi yana dursun mobil cihazlardan elde ettiği kar da zamanla azaldı
gelen gideni karşılamayınca olan msye oluyor artık

Emre

Üye
  • Beğen
Tepkiler: xmustx
kadikoy

kadikoy

Üye
microsoft ağzınla kuş tutsa,asya kaplanları olan telefon üreticileriyle başa çıkamaz.:dance:

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bir Türk atasözü der ki " KURT İHTİYARLAYINCA İTİN MASKARASI OLURMUŞ".

Nokia bu saatten sonra eski efsane günlerine dönemez. Nokia hayranı biri olarak geçmişe saygı duyuyorum ama bizlere attığı (symbian ,meego) kazıklarını da unutmadım. Hiç mobile sektörüne geri dönüş yapmasın mümkünse. Patentlerden gelen paraları yesinler onlara yeter...

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Esendağlı

Esendağlı

Üye

Nokia bu saatten sonra eski efsane günlerine dönemez. Nokia hayranı biri olarak geçmişe saygı duyuyorum ama bizlere attığı (symbian ,meego) kazıklarını da unutmadım. Hiç mobile sektörüne geri dönüş yapmasın mümkünse. Patentlerden gelen paraları yesinler onlara yeter...
Symbian ve meego gibi harika Sistemleri hiç eden nokiaya bunlar müstahak tır.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hayırdır İnşallah Wpyi Alan Batıyor :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye

aynen katılıyorum. hatta bugünlere gelme sebebi symbian, maemo ve meego kullanıcılarının ahıdır. sistemlerini çoğunlukla buglu, yarım bırakarak veya destek keserek onlarca kullanıcının ahını almıştır. bu kullanıcılar arasında ben de varım ne yazık ki. benim kadar hayatı boyunca nokia kullanmış, kendim ve aileme aldıklarımla 30 a yakın sıfır cihaz satın almış birisini soğuttular kendilerinden kendilerine söyleyecek birşey bulamıyorum. şuanda ben samsung ailem asus kullanmakta. artık üzerinde nokia yazan çöp dahi almam.

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL, 0343434 ve Aybin.Kilic

Üst Alt