Microsoft Edge Tarayıcı için Eklentiler İnternete Sızdırıldı


BRKTNL

BRKTNL

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft Edge tarayıcı için eklenti desteği henüz aktif olmadı fakat ön izleme sürümünü kullananlar için Microsoft Edge Eklentileri Önizleme sayfası internete sızdırıldı.Microsoft’un Windows 10 güncellemesi ile birlikte tarayıcı cephesinde de önemli bir yeniliğe gittiğini daha önce açıklamıştık. Microsoft, Microsoft Edge tanıtımında bir çok yeni özellikler bahsetmiş fakat bu özelliklerin, Microsoft Edge geliştirmeleri süreci devam ettiği için zaman içinde kullanıcılara sunulacağı belirtilmişti.

Temmuz 2015 tarihinde Windows 10 işletim sistemini kullanıma sunan Microsoft, Microsoft Edge için de bir çok geliştirmeye imza atmıştı. Fakat kullanıcıların en çok beklediği özellik olan Eklenti desteği, Windows Insider sürümü için son Yapı kullanıma sunuldu. Bugün internete sızdırılan bir url ile Microsoft’un Microsoft Edge Eklentileri için oluşturduğu sayfa ortaya çıkmış oldu. Şimdilik sadece üç tane eklentinin bulunduğu sayfadaki eklentileri aşağıdaki linklerden indirip kullanabilirsiniz.

Microsoft Translator
Microsoft’un çeviri uygulaması olan Microsof Translator, Bing Çeviri alt yapısını kullanarak, 50’den fazla yabancı dildeki sayfanın çevirisini yapıyor. Eklenti kurulduktan sonra navigasyon barına küçük bir buton ekleniyor. Bu butonu kullanarak farklı dillerdeki sayfaların çevirisini yapabilirsiniz.


Reddit Geliştirme Suite
Reddit üzerinde gezinme deneyimini geliştiren bir eklenti olarak kullanıma sunulacak.


Mouse Hareketleri
Bilgisayarınızda Mouse butonlarına Microsoft Edge için farklı görevler atamayı sağlıyor. Örnek olarak sağ tık ve sağ tık basılı tutma için sayfa kaydırma, önceki ve sonraki sayfalara geçme için sağ yık basılı tutun fareyi sağa veya sola kaydırabilirsiniz.


Microsoft Edge tarayıcı için eklenti desteği özelliğinin, Haziran ayında yayınlanacağı tahmin edilen Windows 10 Redstone güncellemesi ile tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.
Microsoft Edge Tarayıcı için Eklentiler İnternete Sızdırıldı - MaxiCep

 
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Arkadaş Hala Yayılacak Bu Edgede :hmmm
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt