Microsoft Edge Browser’a “Turn off the Lights” Eklentisi Geliyor


BRKTNL

BRKTNL

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft’un Windows 10 güncellemesi ile kullanıcılara sunduğu en önemli yeniliklerden biri olan Edge Browser için yeni eklentiler yayınlanmaya hazırlanıyor.Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile birlikte Microsoft Edge tarayıcıyı da duyurmuştu. Eklenti desteğine sahip olacağı açıklanan tarayıcı için by özellik geçtiğimiz hafta yayınlanan Insider Preview Yapı 14291 sürümü ile test edilmeye başladı.
Microsoft Edge tarayıcı için geçtiğimiz günlerde bazı eklentileri sizlerle paylaşmıştık. Bugün de Google Chrome’un en çok kullanılan eklrnrilerinden biri olan “Turn off the Lights” eklentisi Microsoft Edge için kullanılabilir durumda. Henüz Insider Preview sürümü desteklediği için eklentileri mağaza dışından yüklemek gerekiyor.

Turn off the Lights eklentisi adından da anlaşılacağı üzere özellikle video seyrederken ekran ışığını kısarak dikkat dağılmasını önlüyor. Video izlerken ekranın geri kalan kısmını karartarak bir sinema havası oluşturan Turn off the Lights eklentisi, aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlayarak daha uzun süre biraraya kullanımını mümkün kılıyor. YouTube, Vimeo, Dailymotion, Hulu, Metacafe, YouKu gibi bilinen bütün video sitelerinde çalışan eklenti, özelleştirme yeteneklerine de sahip.Microsoft Edge için eklenti desteği şimdilik sadece Windows Insider programında test edilen Windows 10 Redstone Yapı 14291 sürümü ile test ediliyor. Microsoft Edge Eklentileri, özellik resmi olarak kullanıma sunulduğunda mağazadan indirilerek kurulacak. Fakat şimdilik dışarıdan indirmek ve yüklemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Windows 10 Redstone güncellemesi Edge tarayıcı için eklenti desteğinin yanın da bir çok yeni özellikle birlikte Haziran ayında yayınlanmaya başlayacak.
Microsoft Edge Browser’a “Turn off the Lights” Eklentisi Geliyor - MaxiCep
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt