Microsoft Doğrulayıcı Kullanımı

• 1 Ekim 2013
  • 3009 Okunma
  • 20 Cevap

1. Authenticator/Doğrulayıcı
    < Resmi açmak için tıklayın >

Authenticator | Windows Phone Uygulamaları+Oyunlar Mağazası (Türkiye)

Authenticator/Doğrulayıcı, Microsoft tarafından hesabınızı iki adımlı doğrulama kullanarak güvende tutmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamayı, Microsoft hesabınızdan iki adımlı doğrulama özelliğini aktif ederek gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu sayede hesabınızın çalınmasını da önlemiş olursunuz.

İki adımlı doğrulama nasıl aktif edilir?
    Öncelikle bir web tarayıcısından Microsoft hesabınıza giriş yapınız ve Hesap Ayarlarına giriniz.

Açılan Microsoft Hesabı sayfasından Güvenlik bilgileri kısmında yer alan İki basamaklı doğrulamayı aktif ediniz ve yönergeleri dikkatli bir şekilde uygulayınız.

Detaylı bilgi için,
    Uygulama parolaları ve iki aşamalı doğrulama - Microsoft Windows

Yazan: Gokcenyrc
    Son düzenleme: 22 Ocak 2014
    Krnl386, memojk07, komando04 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Abi Teşekkürler ama bu doğrulama tam olarak ne ise yarayacak ?

3. Outlook hesabınızın çalınma riskini en aza indiriyor. Şifren çalınmış olsa bile Doğrulayıcı uygulamasının vermiş olduğu kod girilmediği sürece hesabınıza erişemezler.

Krnl386 bunu beğendi.
  4. Ozaman cok faydali bisey tekrar teşekkür ettim

5. Rica ederim kardeşim.

6. Eyvallah Gökçen yararlı olmuş ;)

7. Abi o kod telefona mı geliyor?Birde her şeyde değişiyor mu yoksa sabit mi?

8. Hayır kodu üstteki resimde gördüğün gibi doğrulayıcı (uygulama) veriyor ve 30 sn'de bir devamlı olarak yeniliyor. Wp'da microsoft hesabınla oturum açtığın bütün (skydrive vb.gibi) uygulamalarda bir kereliğine mahsus doğrulayıcı'nın vermiş olduğu kod ile birlikte tekrar giriş yapman gerekiyor.

9. Sağol abi bir şey soracağım benim @live olur mu yine ?

10. teşekkürler abi güzelmiş keşke microsoftun bütün hesaplarını korusaydı mağazada dahil

11. Outlook'a yükseltirsen olur. :evet:

12. Rica ederim kardeşim, bütün hesaplarına giriş için kullanılıyor zaten :)

OozyStaw ve komando04 bunu beğendi.
  13. süper o zaman

14. abi ootlok bana ters dilim dönmüyor her seferinde klavyede yaazamıyorum ama teşekkür ederim umarım @live.com a da gelir :)

15. Aslında çok güvenli, ancak insider sürümlerde ne yazık ki kullanamıyorum. Sistem stabil olunca kullanacağım ...

Mobil cihaz ile gönderdi
    OttomaN TigeR bunu beğendi.
  16. Mobil cihaz ile gönderdi
    OttomaN TigeR bunu beğendi.
Yüklüyor...
13/11/2018 - 03:25