Microsoft Bunu Yapacak Mi .?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Bu sirketler her zaman icin bir alfabe kadar b c d planlari vardir.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Tabletin 800$'lık core i5 li x86 versiyonu var.O ne kadar olur Türkiye'de düşünemiyorum.:hmmm

- - - Eklendi - - -

Bence Nokia o kadar da s.alak değildir.Kapalı kapılar arkasında MeeGO'yu temel lan yeni bir sistem geliştiriyordur.Ya da geliştirmeli.Bu durum (Microsoft'un kendi telefonunu üretmesi) şimdi olmazsa ileride olacak bence.İleride Microsoft Apple gibi her şeyi ben yapıcam derse Nokia ortada kalır.Bence Nokia orta ve uzun vade için MeeGO ve Symbian özelliklerini birleştirip.Yavaş yavaş üzerine bir şeyler eklese geleceğini garantiye almış olur.Yeni işletim sisteminin adını da ben koyayım.....:hmmm

Buldum "Rema OS" güzel isim.:alkis

Sonuçta her şey açık yapılmıyor ya.Onlar büyük şirket onlar bizden daha iyi biliyordur.Eğer dediğim gibi Microsoft Apple benzeri bir politika izlerse ben WP değil büyük ihtimalle Nokia kullanırdım.Gerçi duruma göre değişebilir.Ben Nokia'yı çok severim.:op:

valla o tablet ne kadar olur ben de bilmiyorum ama 1500 küsür olabilir o da.. Nokia ya gelince elinde öyle bir şans kalmadı.. Meltemi projesini tek kalemde sildiler,meego elemanları kovuldu,symbiancılarda yavaş yavaş eleniyor.. Bana öyle geliyorki microsoft kendi telefonunu üretmek için Nokia yı satın alma ve patentlerini fabrikalarını kullanma peşinde.

IVI-Elia

Üye

valla o tablet ne kadar olur ben de bilmiyorum ama 1500 küsür olabilir o da.. Nokia ya gelince elinde öyle bir şans kalmadı.. Meltemi projesini tek kalemde sildiler,meego elemanları kovuldu,symbiancılarda yavaş yavaş eleniyor.. Bana öyle geliyorki microsoft kendi telefonunu üretmek için Nokia yı satın alma ve patentlerini fabrikalarını kullanma peşinde.

Vayy be öylemiydi bilmiyordum.Eğer öyleyse Nokia'nın geleceği pek iyi değil.Eğer bunu yapıyorsa çok büyük bir hata.Huawei bile(gerçi küçümsenecek bir marka değil ama) gelecek için kendi sistemini geliştiriyor.Sadece bir sistemle olur mu.Bunlar hep Stephen Elop yüzünden oldu.Microsoft'un adamı.Ben Microsoft'u çok severim ama mesele Nokia olunca işler değişir.Neyse büyüyünce ben güzel bi işletim sistemi yaparım.:d:

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Vayy be öylemiydi bilmiyordum.Eğer öyleyse Nokia'nın geleceği pek iyi değil.Eğer bunu yapıyorsa çok büyük bir hata.Huawei bile(gerçi küçümsenecek bir marka değil ama) gelecek için kendi sistemini geliştiriyor.Sadece bir sistemle olur mu.Bunlar hep Stephen Elop yüzünden oldu.Microsoft'un adamı.Ben Microsoft'u çok severim ama mesele Nokia olunca işler değişir.Neyse büyüyünce ben güzel bi işletim sistemi yaparım.:d:

inşallah kardeşim :) ama Ali abinin dediği gibi böyle büyük şirketlerin vardır yedek planları

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaşlar şirketlerin durumlarina fazla kafa yormayin. Bakin bir rakam vereyim size ve olayin bizlerin duşunemiyecegi kadar kapsamli buyuk oldugunu anlayin.
Son beş yil icin nokia hisse bazinda 75milyar euro zarar etti. Haziran ayinda tarihi dip yaparak 1.85 seviyelerine geriledi. Fakat son iki ayda nokia hisseleri %78 deger kazandi. Bu arada birileri hisse topladi mi yoksa şirketin sahiplerinin bir oyunu mu. Bunu bizim bulmamiz imkansiz. En azindan şirket hissedarlarinin hesap hareketlerini bilmemiz,aylik mali bilancolarini gormemiz ve ortaklik yapisinin kayitlarina sahip olmamiz gerekiyor. E bu bilgilere ulaşamayacagimiza gore buşuna allah'in verdigi nefesi tuketmeyelim bir sonuca varamayiz.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
sen de haklısın abi :hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...