Mezun Olamayan Öğrencilere Müjde

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
delrico

delrico

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Mezun Olamayan Öğrencilere Müjde


YÖK, ortaöğretim kurumundan mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt olamayan ve ortaöğretim sorumluluk sınavı veya ek sınav sonucunda ortaöğretimden mezun olan öğrencilerin, durumlarını belgelemeleri kaydıyla üniversiteye kayıtlarını yaptırabileceği kararını aldı.


“Kayıt İşlemleri’’ konulu genelgede, Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim Genel Müdürlüğü’nce gönderilen ortaöğretim kurumlarının sorumluluk sınavları ile ek sınavlar hakkındaki yazıya değinildi. Yazıda, ortaöğretim kurumlarının sorumluluk sınavlarının bu hafta (5-9 Eylül) yapılacağı ve daha sonra eylül ayı içerisinde tekrar bir ek sınav hakkı verileceğinin belirtildiği hatırlatılarak, ÖSYS sonucunda bir yükseköğretim programını kazanmış ancak mezun olamamış bu durumdaki adayların kayıt hakkının saklı kalmasına ilişkin yazının YÖK Genel Kurulu toplantısında incelendiği açıklandı.

KAYITLAR HARÇ KUYRUĞUYLA BAŞLADI

Ünivesitelere kayıtlar dün başladı. Bazı üniversitelerde harç parası yatırmak için uzun kuyruklar oluştu. Kayıtlar, 9 Eylül Cuma günü akşamına kadar sürecek

Üniversitelerdeki her program için ayrı kayıt tarihi belirlendiğinden, adayların sınav sonuç belgesinde belirtilen tarihte kayıt yaptırmaları gerekiyor. Belirtilen tarihte kayıt yaptırmayan adaylar kayıt hakkını kaybedecek. ÖSYM, üniversiteyi kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçlarını, adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine elektronik ortamda gönderdi.

Dün başlayan kayıtlar bazı üniversitelerde uzun kuyruklara neden oldu. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde öğrenciler, harç parası yatırmak için üniversite yemekhanesinde kurulan geçici vezne ile banka şubesi önünde sabahın erken saatlerinden itibaren uzun sıra oluşturdu. Öğrenciler, harç paralarının sadece bir bankaya yatırılmasından dolayı sıkıntılar yaşadıklarını, uzun süredir kuyrukta beklemek zorunda kaldıklarını söyledi.

İÜ’DE KAYIT OLMADI

Dün İstanbul Üniversitesi’ne kayıt hakkı kazanan öğrenciler, bankalara “katkı payını ” (harç) yatıramadıkları için kayıt yaptıramadı. Üniversitenin sisteminin çöktüğü ve banka lardan sisteme erişim olmadığı öğrenildi. Öğrenciler ve veliler bu duruma tepki göstererek, saatlerce banka veznelerinde beklediklerini dile getirdi. Bankalar sorunun kendilerinden değil, üniversitenin sisteminden kaynaklandığını açıkladı.

YURT BAŞVURULARI AÇIKLANDI

Bu öğretim yılında YURTKUR yurtlarında barınmak üzere müracaat edenlerin başvuru sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlarını ‘’ internet adresinden öğrenebilecek. Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını 16 Eylül’e kadar yapabilecek. Yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları ise 19 Eylül’den itibaren başlayacak. Yurtlar 12 Eylül 2011 tarihinde hizmete açılacak. YURTKUR, öğrencilere yardımcı olmak üzere Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon, Van, Zonguldak, Kocaeli ve Aksaray’daki şehirlerarası otobüs terminallerinDe “Danışma Masaları” kurdu.
 


Masha

Masha

Üye
Önceden yapmazlar bize yaramaz şimdimi akıllarına geldi :) çok çektim sorumlu derslerimden :)
 
delrico

delrico

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
hiçbirşeyi önceden yapmazlar ki zaten :off:
 
enginzz

enginzz

Üye
adamları ruh hastanesınde tedavıye almaları lazım sonradan tak edıyor kafalarına
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Cevap
3
Görüntüleme
396
marist
Cevap
6
Görüntüleme
625
marist
yavuzkaraca
Cevap
0
Görüntüleme
384
yavuzkaraca
Tuba.Erva
Cevap
0
Görüntüleme
356
Tuba.Erva


Üst Alt