Memo pad 7 me176cx Rom atmak (yardım)

Sponsorlu Bağlantılar

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
    Konu Sahibi
Memo pad 7 me176cx Rom atmak (yardım)
Merhaba arkadaşlar elimde me176c modelinin stock romu var asus un kendi sitesinden aldım bunu cx modeline atsam sıkıntı çıkar mı? Artı bu işi nasıl yapacam? (rom atma şekli zenfonelarla aynı sanırsam denedim ama son aşamasında hata verdi ) kısaca hem sürüm düşürmek istiyorum hemde cihazım sistem dosyalarıyla oynadığım için asus yazısında takılı kaldı yok mu yardım edecek??

emrealtinari

Üye
kardeş aynı cihaz bendede var build proplarla oynadım brick oldu. asusun sitesinde me176cx modeli yok ama ben cihazı açtığımda içinde me176c yazısı gördüm. Sen nasıl format attın anlatırsan sana yardımcı olabilirim:bigstar:

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
    Konu Sahibi
aynen bende build propla oynadım 3 harfden gitti cihaz yav :D normal recoveryden format atmama rağmen düzelmiyo zenfone downgrade yöntemni denedim update from adb den yapmaya çalıştım %90da hata veriyo bendede c modelinin rom u var daha çözemedim garantiye vermek istemiyorum :S

emrealtinari

Üye
recovery.img bulsak seninkini tw den yapabilirim aslında biri verse keşke şu salak dosyayı

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
    Konu Sahibi
çok aradım ama yok rom dosyasının içindede yok zenfonenunkini yapayım diyodum da recovery yi bozarsam diye ellemedim

edit : sadece recovery değil bir sürü dosya eksikmiş galiba android-info.txt yi başka siteden alıp düzenledim bi bakarsanız iyi olur nerde hata yapıyorum anlamadım ww dosyası yerine tw yi indirmeyi deniyorum içinde vardır belki bu dosyalar diye bide erase system komutunu yaptım şimdi illa system.img gerekecek galiba dimi?

Son düzenleme:
waterback

waterback

Üye
Bendede var tablet

Bu uygun

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
    Konu Sahibi
Bendede var tablet

Bu uygun
cn de iken direk ww atılmıyor cn den tw ye ordan ww ya gecebildim ancak (yaklaşık bir hafta önce çözdüm saol :) )

• Beğen
Tepkiler: astronbnx

Arclight Velkoz

Üye
Elimde Memo Pad 7 (me176cx) var 5.0 sürümünde hiç memnun değilim nasıl sürümünü kitkata düşürebilirim ?

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
    Konu Sahibi
bunu adb den flashlaman lazım zenfone sürüm düşünme rehberlerine bak aynı şeyleri bunun için yap sorun olursa mesaj atarsin kardeş :)

Edit: ha bide cihaz rootlumu?

waterback

waterback

Üye
Bilgisayar yokta onun için sordum?

waterback

waterback

Üye
Aynen zaten yakında 5.0.1 gelecek gibi

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
    Konu Sahibi
Derken? Zaten şuan sürüm 5.0.1 ayarlarda neden öyle görünüyor bilmiyorum ama 5.0.1 bence 5.1 gelmesi için dua edelim :D

waterback

waterback

Üye
Bi bak istersen

Sen bi bak istersen herhalde geliş tiriciler içindir ben denedim olmadı

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
    Konu Sahibi
Bi bak istersen

[DOUBLEPOST=[URL='https://www.maxicep.com/forum/tel:1436508197']1436508197[/URL],1436508123][/DOUBLEPOST]Sen bi bak istersen herhalde geliş tiriciler içindir ben denedim olmadı
sen anlamadın demek istediğimi son verdikleri lollipop sürümü zaten 5.0.1 ayarlarda 5.0 diye göründüğüne bakma birazdan foto atacam ozaman anlarsın nedemek istediğimi

Edit: bak sürüm numarası asusun sitesiyle ayni yani asus bizim kullandığımız yazılımı koydu 5.0.1.

12.10.1.17

Son düzenleme:
waterback

waterback

Üye
Kusura bakma ben yanlis anlamisim

astronbnx

Üye
Selamlar, 2 gündür ugraşıyorum ama bir türlü sonuç alamadım.

Asus ME176CX versiyonu var ve ilk aldığımda android içinde güncelleme yapmaya çalıştım download etti kurulum başladı vs vs. Tabi sonra reboot olduktan sonra kilitlendi kaldı açılmadı. Kısaca artık açılmıyor. Daha sonra 'dan VersionWW_V12.10.1.17 dosyasını ZİP olarak indirdim.

Yani sitesinde bu güncellemenin nasıl yapılacağına dair hiçbirşey olmadığı gibi bir firmware upgrade yada fix tool'u yok.. Neyse araştırmaya başladım fastboot ile genelde yapılabildiğini gördüm. Ama bu gelen zip dosyası içinde direk işletim sistemi açık olarak mevcut. Bu işlemi nasıl yapabilirim tekrar cihazı nasıl çalıştırabilirim. Fastboot ile yada farklı bir programla nasıl bu zip dosyasını yazabilirim. Bu arada tabi,

fastboot erase system
fastboot erase cache
fastboot erase boot

gibi işlemleri yaptığım içinde artık hiçbirşey fayda etmiyor. Sadece VolumeUp+Power düğmesiyle fastboot moduna geliyor şuanda o kadar. Doğru uyğun dosyaları nereden bulacağım bilmiyorum. Teşekkürler.

waterback

waterback

Üye
garantisi varsa garantiye gonder garanti yapar

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
    Konu Sahibi
ben gönderdim 20 gün felan bekledim yapıyolar ama çok bekletiyolar

Üst Alt