Galaxy Alpha En İyi rom ve F romunu FQ Modeline Yükleme Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Alpha En İyi rom ve F romunu FQ Modeline Yükleme Yardım
Herkese Merhabalar...

Cihazım samsung Galaxy Alpha nın ülkemiz için üretmiş olduğu FQ modeli. Ben buna fransa romu (XEF) yükledim ama sıkıntılarım var mesela sistem şarjı bazen kendi kendine kesiyor , %100 olunca normalde kablodan kullanırken pilin %99 a düşmesini bekleyip terkar şarj alıyo gibi uyumluluk sorunları yaşıyorum. romlar aynı odinden yüklerken hiçbir hata da almadım. orjinal samsung un romunu yüklememe rağmen böyle sorunlarım var. Acaba farklı bir yükleme şekli mi var ? yardımcı olabilir misiniz ?

yardım eden herkese şimdiden teşekkürlerimi sunarım

Aziz04

Aziz04

Üye
Rom ile alakalı bir durum değil..!
Şarjı %100 Olunca Cihazı şarjdan çek
Batarya kalibrasyonu yap *#0228#
Çıkan menüde *Level: ile yukardaki batarya değerin aynı duruma gelinceye kadar QUİCK START yap. Aynı değerleri bulunca cihazı tekrar şarja tak ve %100 oluncaya kadar bekle

• Beğen
Tepkiler: -Andromeda-
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
Rom ile alakalı bir durum değil..!
Şarjı %100 Olunca Cihazı şarjdan çek
Batarya kalibrasyonu yap *#0228#
Çıkan menüde *Level: ile yukardaki batarya değerin aynı duruma gelinceye kadar QUİCK START yap. Aynı değerleri bulunca cihazı tekrar şarja tak ve %100 oluncaya kadar bekle
peki rom ile ilgili bi fikriniz var mı mesela şimdi de S6 Edge modelim var elimde onunda model kodu FQ şeklinde F romu yükleniyor odin ile knox sayacını arttırmadan ama sağlıklı mıdır sizce

Aziz04

Aziz04

Üye
Biraz geç cevap verdim kusura bakma foruma pek girmiyorum.
Başka ülkenin Romlarını kurabilirsin cihazına tabi model no aynı olmak kaydıyla.
Yanlız garantisi devam ediyorsa ve garantilik bir durumda sıkıntı oluşmaması için, terkardan FQ rom bulup odinden yükleyip garanti kapsamında servise verebilirsin.
Sayaç artmadığı sürece sorun çıkmaz..!

• Beğen
snapdroid

snapdroid

Üye
Yeni samsung cihazlara rom vs. Yüklerseniz maalesef odin sayacı artar ve eski haline dönmez. Cihazı Olurda garantiye yollarsanız stok rom atın. Yinede odin sayacı na bakarlarsa garantisi bitmiş diyebilirler.
Aynı işlemci olduktan sonra f veya fq romu fark etmez.

• Beğen

Üst Alt