Megaupload'un sahibi kendini savundu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Megaupload'un sahibi kendini savundu
Paylaşım sitesi Megaupload üzerinden Amerikan film ve müzik endüstrisini zarara uğrattığı gerekçesiyle gözaltına alınan Kim Schmitz kendini savundu.
Geçen hafta Yeni Zelanda'nın Auckland'daki adli makamları tarafından kefaletle ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Kim Schmitz, ilk kez kameralara konuştu.

Avustralya'nın 3New adlı kanalına röportaj veren internetin ağır siklet korsanı, kendisine haksızlık yapıldığını söyledi. Schmitz, ''İnternet korsanlarının kralı değilim. Benim gibi bu işi yapan çok sayıda kişi var ama fatura sadece bana kesiliyor'' şeklinde konuştu. ''Amerikan film endüstrisinin kurbanı olduğunu'' söyleyen Schmitz, ''İnternette sadece kullanıcılara online bellek ve geniş bir bant aralığı sundum'' dedi ve yaptığı işin fazlasıyla abartıldığını kaydetti.

İnternet milyonere Schmitz, Amerika'nın talebi üzerine Yeni Zelanda'daki malikanesinde gözaltına alınmıştı. Geçen hafta da kefaletle serbest bırakılan Schmitz, bu ülkede ev hapsinde tutuluyor. Schmitz, Megaupload sitesini kurduktan sonra Finlandiya vatandaşlığı almış ve ismini de Kim Dotcom olarak değiştirmişti. Schmitz'in, internette telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Amerika tarafından yargılanmak üzere bu ülkeye gönderilmesi isteniyor. Amerika'da Schmitz'i 20 yıla kadar hapis cezası bekliyor. Yeni Zelanda makamları, Schmitz'in Amerika'ya iade talebini Ağustos ayında görüşecek. Kaynak : samanyoluhaber

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...