MeeGo Türkiye-N950 incelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
MeeGo Türkiye-N950 incelemesi
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi türkçe N9 incelemeleri mevcut fakat hem sistemi bilen hemde gelişticilerin hazırladığı bir video yoktu onun için bu linki paylaşmak istiyorum fakat daha hepsini izlemedim yorumlarınızı bekliyorum

http://m.youtube.com/watch?desktop_uri=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DSJCJm2L4r-4%26feature%3Dplayer_embedded&feature=player_embedded&v=SJCJm2L4r-4&gl=US

• Beğen
Tepkiler: pRime. ve El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
[video=youtube;SJCJm2L4r-4]http://www.youtube.com/watch?v=SJCJm2L4r-4[/video]

Harika.
Video'yu ekledim hasan telefondasın sanırım.

• Beğen
Tepkiler: pRime.
Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
evet olmamış benim ki teşekkürler

pRime.

pRime.

Üye
çok güzel ya bırakılır mı şu meego.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Tizen falan saçmaladılar ama platform aynı olcak yine sanırım.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
süper bir sistem

Lenneth

Üye
Androidle yarisamayacakti zaten, Nokia da bunu erkenden anladi ve birakti..

pRime.

pRime.

Üye
Nokia'nın elop yüzünden bu sistemi bıraktığı su götürmez bi gerçekken gelip bunu dersen :zuhaha: gülerler. Devam etseydi android'i çoğu şeyde geçerdi.

Lenneth

Üye
Uygulamaların çoğunda açarken bekletiyor, N8 bile Belle ile galeriyi daha hızlı açıyor. Systeminfo uygulamasını açarken kaç kere bastı açabilmek için. Alarm / Saat uygulaması bile N8'de daha hızlı

Swipe olayı Android'te olsa bir Allahın kulu şuna bakmazdı.

Del Rey

Del Rey

Üye
Uygulamaların çoğunda açarken bekletiyor, N8 bile Belle ile galeriyi daha hızlı açıyor. Systeminfo uygulamasını açarken kaç kere bastı açabilmek için. Alarm / Saat uygulaması bile N8'de daha hızlı

Swipe olayı Android'te olsa bir Allahın kulu şuna bakmazdı.

Ama yok işte, ne yapalım; koyamamış Google. :)

Uygulamaların çoğunda açarken bekletiyor, ama bekleme süreleri her uygulamada nerdeyse birbirine denk. Android'de birini açmak için 3 sn beklersin belki ama diğerini açömak için 40sn beklemen gerekli. Samsung Galaxy S 2 altında denedim. (Denediğim oyun basit grafikli Raging Thunder 2, ekranda siyah görüntü çıkıyor efektten sonra, oyunu bekliyoruz. Bir de Nova HD veya Asphalt 6 HD deneseydim, 2012'ye anca açılırdı sanırım)

Lenneth

Üye
Ama yok işte, ne yapalım; koyamamış Google. :)

Uygulamaların çoğunda açarken bekletiyor, ama bekleme süreleri her uygulamada nerdeyse birbirine denk. Android'de birini açmak için 3 sn beklersin belki ama diğerini açömak için 40sn beklemen gerekli. Samsung Galaxy S 2 altında denedim. (Denediğim oyun basit grafikli Raging Thunder 2, ekranda siyah görüntü çıkıyor efektten sonra, oyunu bekliyoruz. Bir de Nova HD veya Asphalt 6 HD deneseydim, 2012'ye anca açılırdı sanırım)

O oyunlar MeeGo'da olsaydı da açış sürelerini gösterebilseydi keşke, bende merak ediyorum. Ama abarttığınız kadar hızlı olmadığıda ortada..

Nokia'nın bu cihazı dual core olarak çıkarması gerekirdi. iPhone 5 , Galaxy S2 gibi cihazlarla nasıl yarışacak çok merak ediyorum.

pRime.

pRime.

Üye
Androidden hızlı ve gerçek multide donmuyor ve n8'de de uygulamalar donmuyor. Boşuna karalamak için uğraşma uygulama açılma hızı son derece iyi.

Lenneth

Üye
Androidden hızlı ve gerçek multide donmuyor ve n8'de de uygulamalar donmuyor. Boşuna karalamak için uğraşma uygulama açılma hızı son derece iyi.

Symbian kullandıktan sonra hızı iyi gelebilir. (ama yinede Galeri'nin falan Symbian'da daha hızlı açıldığı konusunda iddiaya girerim belle ile) ama Android kullanan birine yavaş geliyor.

Multitasking yapamıyormuş yok artık WP7 mi sandınız bunu, millet geleceğin sistemi wp7 diyor multitasking daha mango güncellemesi ile gelecek :zuhaha:

Del Rey

Del Rey

Üye
Symbian kullandıktan sonra hızı iyi gelebilir. (ama yinede Galeri'nin falan Symbian'da daha hızlı açıldığı konusunda iddiaya girerim belle ile) ama Android kullanan birine yavaş geliyor.

Multitasking yapamıyormuş yok artık WP7 mi sandınız bunu, millet geleceğin sistemi wp7 diyor multitasking daha mango güncellemesi ile gelecek :zuhaha:

Yalnız, iOS 4'te de multi-task vardı dendi; sonra Apple birden gerçek mutitask diye birşey koydu iOS 5'e. Bundan bahsediyor arkadaş.

----------Eklendi @ 20:05:19 ---------- Yazıldı @ 20:04:26 ----------

Bu arada, Symbian her uygulamayı önbelleğe alınca uygulama açılma süresi iOS'i de geçiyor, o da var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...