meego hala stabil değil ..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
meego hala stabil değil ..
Meego nemonun 3 gün önce güncellenen bu nemo sürümünü indirip kurdum ancak hala daha stabil olarak kullanılamadığını gördüm...

usbden veri transferi
kamera
sms
arama
gibi özellikler çalışıyor ancak telefon çok kasıyor sürekli kitlenip kalıyor ve bataryayı çıkarmadan telefonu yeniden başlatamıyorsunuz.. yükleyecek arkadaşların dikkatine... yok illada ben merak ediyorum yükleyeceğim diyorsanız kısaca onun anlatımını da vereyim:

açılan sayfadan n900 yazana tıklayın ve karşımıza çıkan sayfadan 2 ve 3. sıradaki dosyaları indirin..
Önce depodan " uboot-pr1.3 " kernelini kur telefona .sonra win32 diskmaneger programini indir.
bu adresten
Karşınıza ilk çıkacak sayfanın en üstünde yer alan aşağıdaki iki dosyayı indirip kurun
( )
( )
RAW.bz2 dosyasını indirip rar dan çıkart masaüstüne.sonra n900 Adaptation dosyasını indirip adaptation dosyasının adını "meego.3-n900" uzantılı olacak şekilde degiştir
flasher dosyasini indir
telefonu "Micro sd kart telefona takılı ve çalışır vaziyette" usb ile pc ye bağla
uzantısını "meego.3-n900" yaptığımız adaptation dosyasını "c:\program files\maemo\flasher-3.5 " klasörünün içine at.
Sonra win32diskimager programını açıp ve mavi dosya şeklindeki yere tıkla dosya adına *.* yazıp entere bas sonra indirdiğimiz RAW.bz2 dosyasını masaüstünden bulup seç sonra Device yazan kısımdan SD kartın bulunduğu dizini seç hafiza karti hangisindeyse onu bul F- L- I hangisiyse
Seçip write de sonra gelen uyariyi onayla . simdi hafiza kartina yazdirmis bulunuyorsun sonra Done yazıyor tikla kapat .Sonrasinda telefonu usb den çıkart kapat. Sonra pcden Çalıştıra bas "" cmd"" yaz entere bas ve aşşagıdaki komutları gir.

Birinci komut:
cd C:\Program Files\maemo\flasher-3.5
ikinci komut ;
flasher-3.5 -l -b -k meego.3-n900
bu koddan sonra not found waiting yazar

şimdi N900 eline al ama sakin acma ""u"" tuşuna basılı tutup usb kablosuyla pc ye bağla. pc telefonu görüp dosyayı kurmaya başlayacak
sakın u tuşundan elinizi çekme.3-4 dakika o şekilde tut ekrana pin kodu sorğulaması geldikten elini çek .Usbden çıkartıp sonra pin kodunu girerek telefonu açip kullanabilirsin ilk basta biraz bekletiyor
(bu anlatım kaandean arkadaşımıza aittir kendisine teşekkürler)

benim gözlemlerim meego stabil değil aslına bakarsanız bundan daha iyisinin çıkacağından da şüpheliyim nokianın maemoya yaptığını meegoya da yapacağını herkes biliyor işimiz geliştiricilere kaldı onlarda ne kadar uğraşırsa...

zirve39

Üye
bilgi için tşk.

abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim faydamız dokunduysa ne mutlu

enolaguy

Üye
Eger n900 meego üzerine gorusme, mesaj ve veri transferi özellikleri eklenmişse geriye sadece iyileştirme kalmis demektir kasmalar yakinda duzeltilir.

abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
umarım düzeltilir tek temennimiz o yönde...

mert_1047

mert_1047

Üye
Eğer hızda biraz sıkıntı yaşıyorsanız kullandığınız kartlada alakalı olabilir arkadaşlar bu tarz sistemleri deneyebilmek yada rahat kullanabilmek için kullandığınız hafıza kartı en az class 6 yada mümkünse class 10 olmalıdır. Stabilite birazda kartın okuma ve yazma hızıyla alakalı bir mesele.

• Beğen
Tepkiler: salihk
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt