MediaTek on çekirdekli işlemcili yeni Helio X27 yonga seti üzerinde çalışıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Her ne kadar kendimi mtk işlemcili cihazlar üzerine geliştirmiş olsam da sevmiyorum mtk işlemcileri. :ehe

Akıllı telefon pazarında bir çok yonga seti üreticisi faaliyet gösterirken, özellikle de on dönemde Qualcomm ön plana çıkıyor. Bu sene firmanın Snapdragon 820 yonga seti üst seviye cihazlarda yer almıştı ve son dönemde de Snapdragon 821 duyurusu geldi.

Diğer taraftan bir başka büyük yonga seti üreticisi de MediaTek olurken, Çinli firma özellikle de Asya merkezli akıllı telefon üreticilerinin cihazlarında yer alıyor. Samsung, genellikle kendi geliştirdiği Exynosile Qualcomm'un Snapdragon yonga setlerini kullanıyordu ve artık MediaTek'in de yonga setleri Galaxy akıllı telefonlarda bulunacak.

MediaTek, on çekirdekli işlemci içeren yonga seti sunan ilk ve tek üretici olurken, Helio X20 pazara sunulmuş ve ayrıca Helio X25 adındaki yonga seti de gelmişti. Helio X25, Helio X20'ye göre daha yüksek işlemci ve grafik işlemci saat hızı içeriyor.

Gelen bilgilere göre şimdi de MediaTek yeni bir on çekirdekli işlemcili yonga seti üretmek için kolları sıvadı. Bu yeni yonga setinin Helio X27 olarak adlandırılacağı kaydedilirken, 20nm üretim süreci ile geliştirilen yonga seti 2.59Ghz saat hızında çalışan işlemciye sahip olacak. Samsung bilindiği üzere 10nm üretim süreci ile işlemciler geliştirmeye başlamıştı.

MediaTek'in bu yeni Helio X25 yonga setinin Çinli akıllı telefon üreticisi LeEco'nun yeni akıllı telefonunda yer alacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Napacakmiş Servermi Kuracakmış

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
10 bin çekirdeğin dahi olsa çift çekirdeğim verir en iyi notu :)

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
mtk asıl amacı snapdragon ile yarışmak değil işin açıkçası. Çünkü adamlar zaten asya pazarında özellikle kendi ülkesi çinde milyonlarca işlemciyi hiç zahmetsiz şekilde satabiliyor :ehe

Üst Alt