Maxicep App+ v5 (29.04.2015)

Sponsorlu Bağlantılar

bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Maxicep App+ v5 (29.04.2015)
Merhaba arkadaşlar.
Kesinlikle uygulama çok iyidir, öyle güzel böyle güzel diye iddaa etmiyorum. Amaç sadece Maxicep.com'a girişi kolaylaştırmak. Uygulamaya kendi Twitter ve Facebook Hesaplarınızıda bağlayabilirsiniz.
Uygulama kodlayıcı değilim. İnternet üzerinden oluşturdum can sıkıntısından ve sizinlede paylaşmak istedim. Belki sizlerinde işini görür diye.
Ekran görüntülerini aşağıda veriyorum..
Kullananlara şimdiden hayırlı olsun..
Maxicep App v1 eksiklerinden dolayı kaldırılmıştır.

Maxicep App+ (v2)
Arkadaşlar aynı gün içinde ve hatta 1 saat olmadan 2 tane uygulama olur mu demeyin. Bende şaşırdım kendime. İsteyen istediğini kullanabilir. Güle güle kullanın.
v2 ile Gelenler:
- Tapatalk görünümü (Tarz)
- Bildirim özelliği (Konu eklendiğinde size bildirim gösteriyor status barda. Bu bildirime ses ve zaman ayarlayabiliyorsunuz.
- Resimlerin indirilme özelliği (Varsayılan olarak sadece Wi-Fi ayarlıdır. Değiştirebilirsiniz)
- Facebook uygulamasındaki gibi sayfayı yukardan aşağı çekince yenileme özelliği.
- RSS ile okuduğunuz/okumadığınız konuları görebilme.
Diğerlerini kullandıkça keşfedebilirsiniz :)
Galaxy Note 2'de sorunsuz çalışmaktadır. :)

Maxicep App+ v2 Ekran Grüntüleri
Giriş Ekranı

Forum Sayfası

RSS Sayfamız

2. Temadan bir görüntü:

Linklerde sorun yaşarsanız özel mesaj ile bildirebilirsiniz...

Maxicep App+ v3 - @mürteza16 arkadaşımın bildirdiği eksikleri elimden geldiğince giderdim. Yeni birkaç özellik ilave ettim.

Maxicep App v3 (v2'den devreden özellikler)
Kod:
- Bildirim özelliği (Konu eklendiğinde size bildirim gösteriyor status barda. Bu bildirime ses ve zaman ayarlayabiliyorsunuz.
- Resimlerin indirilme özelliği (Varsayılan olarak sadece Wi-Fi ayarlıdır. Değiştirebilirsiniz)
- Facebook uygulamasındaki gibi sayfayı yukardan aşağı çekince yenileme özelliği.

Maxicep App v3 Yeni Gelenler !!
Kod:
- Açılışta Teşekkür ekranı eklendi.
- Konu ve kategorilerde SAYFAYI PAYLAŞ eklendi.
- Maxicep.com Facebook sayfası sol menüye eklendi (Facebook'tan takip edebilir. Paylaşılanları görebilirsiniz)
- Portal ve Forum tek bir çatı altında birleştirildi. (Bağlantılar)
- Forum'a tıkladığınızda telefonunuzda hızlı işlemesi adına mobil versiyon tanımlandı.
- Forum'da konulara cevap yazarken alıntı özellikleri düzenlendi.
- Resimler ve smileyler sorunsuz görüntülenmekte.

Maxicep App+ v3 Ekran Görüntüleri
Giriş Ekranı

Forum Görünümü

Portal Sayfası

Maxicep RSS Takip

Açık renk temadan görünüm

SAYFAYI PAYLAŞ özelliğinden görünüm
(Sosyal kullandığınız tüm özellikler listede çıkmaktadır. Facebook, Whatsapp, Viber vs..)

MaxicepApp+ v4 (Devredenler)
Kod:
- Açılışta Teşekkür ekranı eklendi.
- Konu ve kategorilerde SAYFAYI PAYLAŞ eklendi.
- Maxicep.com Facebook sayfası sol menüye eklendi (Facebook'tan takip edebilir. Paylaşılanları görebilirsiniz)
- Portal ve Forum tek bir çatı altında birleştirildi. (Bağlantılar)
- Forum'a tıkladığınızda telefonunuzda hızlı işlemesi adına mobil versiyon tanımlandı.
- Forum'da konulara cevap yazarken alıntı özellikleri düzenlendi.
- Resimler ve smileyler sorunsuz görüntülenmekte.
MaxicepApp+ v4 Gelenler
Arkadaşlar v4'te diğeri gibi ahım şahım birşey ekleyemedim. Bunun için özür dilerim ancak sürüm güncellemesi gelmiş oldu. :)
- Uygulamanın Orjinal temalarının haricinde Maxicep.com üzerinde kullanılan renkler esas alınarak hafif bir tema geliştirildi.
- Dilde düzenlemeler yapıldı.
- Logoda ufak çaplı bir düzeltme yapıldı.
- 4 büyüklerin teması uygulamaya eklendi. Hangi takımlıysanız, temanızı seçip özgürce kullanabilirsiniz :)
Uygulama taslak olarak diğerleri ile aynı olduğu için uygulama içerisinden değil de daha çok temalardan resimler ekleyeceğim :)
@mürteza16 ben @Ozan abiye özel mesaj attım. Dosya upload sorunu hakkında. Dönüş bekliyorum :)

# MaxicepApp+ v5 Yenilikler #
Arkadaşlar ahım şahım yenilik yok. Zaten uygulama görüntü açısından rayına oturduğu için ben sadece Türkçe dildeki eksiklikleri ve uygulama simgesini yeniledim. Uygulamanın menüdeki simgesi Maxicep Logo yarışmasını kazanan logo ile değiştirildi. Maxicep.Com' daki bildirimleri gösteren simgede yenilik yapıldı. Şimdilik fazla birşey yok ancak ilerleyen zamnlarda tabikide yenilikler gelebilir. Uygulamayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederim. Güle güle kullanın. :)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Dn@, karansa, Silinen Üye 2498213 ve 38 diğerleri

AIS

AIS

Üye
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: bLnmz
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Yeni sürüm eklenmiştir. Daha estetik görünüm ve daha hızlı özellikler..
Güncellenecektir.

• Beğen
Tepkiler: halfglaze
mürteza16

mürteza16

Üye
Şimdilik güzel. Daha iyi yapip google play'e koyabilirsen koy :oke:Şimdilik güzel. Daha iyi yapip google play'e koyabilirsen koy :oke:

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Eksik birşey bırakmamaya uğraşıyoruz. Daha iyi yerlere getirebilmek adına biraz daha zaman gerekli tabi :) Teşekkürler güzel yorumunuz için :)

• Beğen
Tepkiler: kovboyipod
mürteza16

mürteza16

Üye
Eksik birşey bırakmamaya uğraşıyoruz. Daha iyi yerlere getirebilmek adına biraz daha zaman gerekli tabi :) Teşekkürler güzel yorumunuz için :)
Eksiklerini de söyleyeyim. :) Alinti yapilamiyor. Forumu çok geç açiyor. Siyah temada aşaği inince ekran beyazlaşiyor. (Beyaz temada bu sorun yok.) Smileyler ve resimler görünmüyor. Şimdilik bu kadar Başka olursa söylerim. :oke:

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady ve bLnmz
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Eksiklerini de söyleyeyim. :) Alinti yapilamiyor. Forumu çok geç açiyor. Siyah temada aşaği inince ekran beyazlaşiyor. (Beyaz temada bu sorun yok.) Smileyler ve resimler görünmüyor. Şimdilik bu kadar Başka olursa söylerim. :oke:
Bu akşam bir düzenleme yapıyorum.
Hayırlısıyla yayınlayacağım.
İlgin için teşekkür ederim :)Maxicep App+ v3 konuya ekran görüntüleri ile birlikte eklenmiştir.
Güle Güle kullanın.

mürteza16

mürteza16

Üye
V3 Harika olmuş çok hizli :alkis Yukaridaki hatalar giderilmiş. Ayrica dosya yükleyebiliyorum :spr :alkis

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
V3 Harika olmuş çok hizli :alkis Yukaridaki hatalar giderilmiş. Ayrica dosya yükleyebiliyorum :spr :alkis
Forumun bütün fonksiyonlarını elimden geldiğince kullanılabilir hale getirdim. Yorumun icin teşekkür ederim :)

HeroMR

HeroMR

Üye
Gerçekten çok güzel olmuş iyi olmasa da demek yanlış :D WP için de yaparsanız markete ben ekleyebilirim.

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Gerçekten çok güzel olmuş iyi olmasa da demek yanlış :D WP için de yaparsanız markete ben ekleyebilirim.
WP icinden kasit nedir ? Wordpress mi? Wordpress tabanli websiten var mi?

HeroMR

HeroMR

Üye
WP icinden kasit nedir ? Wordpress mi? Wordpress tabanli websiten var mi?

Bende webmaster olduğum için ilk WP dendiğinde bende öyle sanmıştım. WP derken wordpress değil windows phone :D

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone kodlamasindan hic anlamiyorum :( Ama bir ara incelerim :)
wordpress tabanli siteledim oldugu icin WP denince aklima o geliyor :D

HeroMR

HeroMR

Üye
Windows Phone kodlamasindan hic anlamiyorum :( Ama bir ara incelerim :)
wordpress tabanli siteledim oldugu icin WP denince aklima o geliyor :D

Belki windows için programlama yapıyorsanız aşinasınızdır diye düşündüm :D Ben de bu ara PHP ile ilgileniyorum. Bir haber scripti kodlama projem var onu bitirince visual basic veya windows phone uygulama yapımına başlamayı düşünüyorum. Büyük bir site olabilmek için wp yerine kendi scriptimi kodlamam gerektiğini düşünüdüm :D Gerçi çok iyi bir şey çıkmaz ama çok kötü olursa gazi softtan 250TL'ye haber scripti standart paketi almayı düşünüyorum.

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Belki windows için programlama yapıyorsanız aşinasınızdır diye düşündüm :D Ben de bu ara PHP ile ilgileniyorum. Bir haber scripti kodlama projem var onu bitirince visual basic veya windows phone uygulama yapımına başlamayı düşünüyorum. Büyük bir site olabilmek için wp yerine kendi scriptimi kodlamam gerektiğini düşünüdüm :D Gerçi çok iyi bir şey çıkmaz ama çok kötü olursa gazi softtan 250TL'ye haber scripti standart paketi almayı düşünüyorum.
Wordpress SEO optimizasyonu cok guzel. Maxicep'in portali Wordpress ile tasarlanmis ve cokta iyi kodlanmis. Bence wordpress uzerine bir tema giydirebilirsen senin icin daha faydali olabilir. Benim wordpress sitem var. Dmoz da kaydi duruyor hala. Askere gidecegim icin kapattim siteyi. Geldigimde Allah nasip ederse kaldigim yerden devam edecegim :) Kodlayici degilim aslinda. Meraktan yaptim bunuda. V1 berbatti. :)

HeroMR

HeroMR

Üye
Wordpress SEO optimizasyonu cok guzel. Maxicep'in portali Wordpress ile tasarlanmis ve cokta iyi kodlanmis. Bence wordpress uzerine bir tema giydirebilirsen senin icin daha faydali olabilir. Benim wordpress sitem var. Dmoz da kaydi duruyor hala. Askere gidecegim icin kapattim siteyi. Geldigimde Allah nasip ederse kaldigim yerden devam edecegim :) Kodlayici degilim aslinda. Meraktan yaptim bunuda. V1 berbatti. :)

Evet, SEO'su zaten kusursuz. Bunun kanıtı da birkaç ay önce CHIP onlindeki "Wayback Arşivi Yandı!" haberini aldım başlığında ufak bir değişiklik yaptım içeriği tamamen okuyarak farklı kelimelere yazdım. Etiket ekledim ayrıca çok sayıda seo modu kurdum ayarlarını yaptım, sitemapleri gönderdim vs. içeriği yayınladım. Aynı günün sonunda veya sonraki gün değil wayback arşivi yandı sadece "wayback yangın" yazınca sitem yüzlerce siteyi geçerek en üste çıktı. Tabi içeriği sildim daha sonra şuanda kapalı site.

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Evet, SEO'su zaten kusursuz. Bunun kanıtı da birkaç ay önce CHIP onlindeki "Wayback Arşivi Yandı!" haberini aldım başlığında ufak bir değişiklik yaptım içeriği tamamen okuyarak farklı kelimelere yazdım. Etiket ekledim ayrıca çok sayıda seo modu kurdum ayarlarını yaptım, sitemapleri gönderdim vs. içeriği yayınladım. Aynı günün sonunda veya sonraki gün değil wayback arşivi yandı sadece "wayback yangın" yazınca sitem yüzlerce siteyi geçerek en üste çıktı. Tabi içeriği sildim daha sonra şuanda kapalı site.
Gerçekten kusursuz. Ben özgün içerik ekleyerek sadece 1 hafta içerisinde DMOZ'a çıkardım sitemi :)Uygulamayı kullanan arkadaşlar eksikleri/hataları bildirirse sevinirim.
@mürteza16 ?
@HeroMR ?

AIS

AIS

Üye
Sürekli Bağlı kalmıyor neden?

• Beğen
HeroMR

HeroMR

Üye
Ben bakardım ama android cihazım malesef yok. Windows Phone'a geçtim.

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Sürekli Bağlı kalmıyor neden?
Senkronizasyon Aralığını 15-30 Dk.'ya çekerseniz o süre içerisinde forumda aktifliğiniz olmazsa, güvenlik açısından otomatik çıkış yapıyor. Ancak foruma açılan yeni konu bildirimleri telefonunuza geliyor.
Ben bakardım ama android cihazım malesef yok. Windows Phone'a geçtim.
Sağolasın hocam. Çıkmış aklımdan kusura bakma :/

Üst Alt