Max Payne 3 inceleme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetc503

Konu Sahibi
Max Payne 3 inceleme
Öncelikle merhaba, sanırım çoğumuz Max Payne ismini duymuş yada görmüşüdür. Max Payne serisinin 1. ve 2. oyunu neredeyse oyunda yeni bir devrim yapmıştı ve bildiğimiz üzere bu ay efsane oyunun 3. oyunu satışa sunuldu. Ve bendeniz bu oyunun forumda güzel bir inceleme yazısının bulunmadığını gördüm ve bunu ben yazıyım istedim :) . öncelikle oyunu hikayesini kısaca anlatıyım.(hikayeyi kısa kestim çünkü baya uzun olacak ) bildiğiniz üzere max intikam peşinde koşuyordu ve 3. oyunda hikaye brazilya da geçiyor. Kendisini iyice bırakan max aşırı derecede içkiye başvuruyor kısacası depresoyana giriyor Brazilya da sıradan, normal bir hayat sürüyor tabi buda uzun sürmedi :) brazilya da ki zengin bir iş adamına ,kötü bir çete dadanıyor ve kızlarını,oğlunu kaçırıyor ve max de bu çetenin peşinde koşarak iş adamını ve çocuklarını kurtarmaya çalışıyor. sonuç ise iş adamı bombaya kurban gidiyor kızı fabiana ve diğer oğlan çete tarafından öldürülüyor fakat max son 1 kızı kurtarmayı başarıyor. kızı kurtardıktan sonra max brazilya polisiyle çatışmaya başlıyor (bunun nedenini bende anlamadım bilen varsa söylesin ekleme yaparım) ve oyunun sonunda brazilya polisindeki öldürmeye çalıştığı adamı kötü bir şekilde öldürüyor sonrasında max uzun bir tatile çıkıyor. Birde oyun sadece brezilyada değil new york ta da geçiyor. Evet oyunun hikayesi güzel ama ben 1. ve 2. oyundaki oynanış açısından hikayeyi daha çok beğenmiştim. Grafiklere gelince oyunda yeteri kadar güzel grafikler var (çok beğenmedim ama yeterli :) ) Oyunun bir diğer özelliği ise oyunu oynarken kendimi film izliyormuş gibi hisettim acayip çok video var örneğin video ile olaylar gelişiyor, gelişiyor tam adamlar sana saldıracakken bir den oyunu sana veriyor (video bitiyo) sonra sen o mekandaki adamları temizliyosun gene video başlıyor az önce de dediğim gibi sanki film izliyormuş gibi oluyorsunuz Sonuç olarak oyun oynanış olarak oldukça ileri seviyede,hikayesi oldukça iyi,grafikler iyi yani bu oyunu mutlaka oynamanızı tavsiye ederim. oyunun en beğenmediğim yanı ise oyunda fazla uygunsuz sahne var. yazımı okuyan herkese teşekkürler umarım faydalı olmuştur. okuyanlar konuya mesaj yazarlarsa konu yukarda kalır ve daha fazla kişiye ulaşır teşekkürler :)

Edit:max payne'in , brazilya polisi ile çatışmasının sebebi: polislerin o çeteyi desteklemesi

not1: alıntı değildir noktasına kadar ben yazdım
not2: hata varsa lütfen uyarın

• Beğen
Tepkiler: mertko12, Amaru Shady, CryDaqqeR ve 1 kişi daha

Incubus

Incubus

Üye
Bugün oyunu temin ettim şu andada yüklüyorum bakalm nasıl bişey,internetteki yorumlar hep olumlu bakalm :)

lolaman

lolaman

Üye
Teşekkürler ben max payne 1 i oynadım çok az oyuna hastane gibi bi yerde başlıyosun bende hastaneden çıkamadım bıraktım oyunu zaten dayımın bilgisayarında oynuyodum :D

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
tam olarak inceleme denilemez. Ama oynamaya teşvik ediyor

Superfan

Superfan

Üye
Teşekkürler ben max payne 1 i oynadım çok az oyuna hastane gibi bi yerde başlıyosun bende hastaneden çıkamadım bıraktım oyunu zaten dayımın bilgisayarında oynuyodum :D

Oyun adamın evinde başlıyor daha sonra metroya gidiyor.

klongs

klongs

Üye

o max payne 2 :D

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
bende hastası oldum oyuna ama eksiklikleri var örneğin adam bunalımda çok içiyo falan ama en azından eskiyi hatırlatacak rüyalar falan olabilir di ya da ben tıpkı 2. oyunda olduğu gibi -her ne kadar çok düşük bir ihtimal de olsa- mona sax'ın tekrar oyuna dahil olmasını beklerdim. bunun dışın oyunun sanki film gibi olması güzel olmuş ama ilk iki oyundaki çizgi roman tadını da özletiyor insana açıkçası :hmmm

sem_sen

Üye
benim bilgisayar kaldımıyo ama internet cafede oynadım bugün müthiş :D

onurince

Üye
"oyunun en beğenmediğim yanı ise oyunda fazla uygunsuz sahne var"demişsin bu oynu takip etmem de uygunsuz sahne yazmışsın bi oyunda ne derecede uygunsuz sahne olabilirki ?)

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
"oyunun en beğenmediğim yanı ise oyunda fazla uygunsuz sahne var"demişsin bu oynu takip etmem de uygunsuz sahne yazmışsın bi oyunda ne derecede uygunsuz sahne olabilirki ?)

striptiz bölümü vardı onu söylüyor herhalde ama bence oyun için gayet doğal ve fazla değil

- - - Eklendi - - -

yalnız marceloyla fabiana'ya çok üzüldüm oyunu oynarken ölmeselerdi iyiydi :(

• Beğen
Tepkiler: ahmetc503
MrExpert

MrExpert

Üye
Ben aldım 3 hafta oldu ama halen kurup oynamak nasip olmadı :hmmm

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Ben aldım 3 hafta oldu ama halen kurup oynamak nasip olmadı :hmmm

bir an önce oynamalısın grafikler falan muhteşem ama eğer ilk iki oyunu oynadıysan biraz hayal kırıklılığı yaşayabilirsin pek istediğimiz gibi değil aslında :hmmm mesela daha fazla chapter olabilirdi max payne 2 falan çok uzun ama bu öyle değil bayağı bir hayal kırıklılığına uğradım :(

ahmetc503

Konu Sahibi

bir an önce oynamalısın grafikler falan muhteşem ama eğer ilk iki oyunu oynadıysan biraz hayal kırıklılığı yaşayabilirsin pek istediğimiz gibi değil aslında :hmmm mesela daha fazla chapter olabilirdi max payne 2 falan çok uzun ama bu öyle değil bayağı bir hayal kırıklılığına uğradım :(
evet artık yeni çıkan oyunlar oldukça kısa oluyor

Raptor_tr

Raptor_tr

Üye
max payne 3 hakkında tek söyleyebileceğim grafik berbat sadece konu üzerinde yoğunlaşılmış.. Yani oyun sadece hikayesiyle ortada . Umarım sonraki serilerde biraz grafiklerede önem verirler. Bu arada max payne 3'e verebileceğim not şimdilik 10 üzerinden 2-3

ahmetc503

Konu Sahibi
max payne 3 hakkında tek söyleyebileceğim grafik berbat sadece konu üzerinde yoğunlaşılmış.. Yani oyun sadece hikayesiyle ortada . Umarım sonraki serilerde biraz grafiklerede önem verirler. Bu arada max payne 3'e verebileceğim not şimdilik 10 üzerinden 2-3
Kardes eğer oyunun korsansa grafikler bu yüzden kötüdür

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye

:aha: yok artık :ohannes: iddia ediyorum max payne 3 şu an piyasadaki en iyi grafiklere sahip oyundur eğer ps3 te falan oynadıysan onun grafikler daha kötü ama pcde müthiş

- - - Eklendi - - -

Kardes eğer oyunun korsansa grafikler bu yüzden kötüdür

alakası yok ben korsan aldım grafikler mükemmel

Raptor_tr

Raptor_tr

Üye
ps3te oynadım demek o yüzden bi de pc de denıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...