mantık soruları yapabilirseniz yapın bakalım

Sponsorlu Bağlantılar

dinccine

Üye
    Konu Sahibi
mantık soruları yapabilirseniz yapın bakalım
kral,idama mahkum bi adama tavuk vermiş ve 'Sen bu tavuğu nasıl öldürürsen biz de seni öyle öldüreceğiz demiş' Adam kurtulmak için tavuğu nasıl öldürebilir

İki atlı çölde gidiyorlarmış. Bir Arap şeyhine rastlamışlar. Şeyh demiş ki: Şu karşıdaki kum tepesine kadar yarışacaksınız ve kimin atı sonuncu gelirse 1 kese altın vereceğim. Böyle bir yarış yapılabilir mi ?

Soğuk bir kış günü pencereden dışarıdaki lapa lapa yağan karı seyrederken, babanızın arabası ile geldiğini görüyorsunuz… Bu esnada ilk defa gördüğünüz şey nedir?

Gece saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum?

Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası ve bir de mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz... Önce hangisini yakarsınız?

Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı?

Bir adada yedi tane dünya güzeli varmış ve bu adaya gelen herkesi öldürüyorlarmış.
Bir gün adamın biri adaya düşmüş güzeller adama son istegini sormuşlar , adam öyle bişey söylemişki güzeller onu öldürmemiş.
Adam ne söylemiş?
:sn::sn:
cevapları en yakın zamanda

--------------- Ekleme ---------------

bulan yok mu cok basit soruları iyi okuyun sadece

qurbuz

qurbuz

Üye
:kop:

cLuBBeRzAn-CoCo

Üye
:allalla:

iremm

iremm

Üye
çoğunu biliyorum hatta o birinci sorduğun :hmmm çok kötü bi anısı var...

söylemiyim millet düşünsün biraz :ehe

XMEN_43

XMEN_43

Üye
kral,idama mahkum bi adama tavuk vermiş ve 'Sen bu tavuğu nasıl öldürürsen biz de seni öyle öldüreceğiz demiş' Adam kurtulmak için tavuğu nasıl öldürebilir

bunu biliyom söleyeyim mi?:)

karma_32

karma_32

Üye
İki atlı çölde gidiyorlarmış. Bir Arap şeyhine rastlamışlar. Şeyh demiş ki: Şu karşıdaki kum tepesine kadar yarışacaksınız ve kimin atı sonuncu gelirse 1 kese altın vereceğim. Böyle bir yarış yapılabilir mi ?

hayır yapılamaz ikiside yerinde durur:ehe

x-men sölesene:)

Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı?

hahahaa musanın gemisi nerden çıktı o nuhun gemisi olmasın:)))

nokya-6300

Üye
Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası ve bir de mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz... Önce hangisini yakarsınız?
önce kibriti yakarım

karma_32

karma_32

Üye
Bir adada yedi tane dünya güzeli varmış ve bu adaya gelen herkesi öldürüyorlarmış.
Bir gün adamın biri adaya düşmüş güzeller adama son istegini sormuşlar adam öyle bişey söylemişki güzeller onu öldürmemiş.
Adam ne söylemiş?

cevap: içinizde en çirkini beni öldürsün demiş olmasın:yuru

bu kadar cevap yeter benden:)

dinccine

Üye
    Konu Sahibi
iste cevaplar 1=adam tavuğun kafasını ısırarak koparır insan insanın kafasını ısırarak koparamayacağına göre adam kurtulur

2=atlı olan insanlar atlarını deiştirir yani herkes yarışır duruma gelir

3=pencerenin camını görürsün

4=guguklu saat gece-gündüz ayrımı yapmadığı için 1 saat

5=ilk önce kibriti yakarsın

6=musanın gemisi yoktur

7=adam beni en çirkininiz öldürsün demiş