Manisa Kırkağaç Acemi Birlik ve Askerlik Anıları

Sponsorlu Bağlantılar

Akıncı

Akıncı

Üye
Hayırlı Tezkereler

bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi
amin arkadaşlar sonunda herkes gidecek askere.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Tez zamanda bitirip dönmen dileğiyle.

_YldZEneS_

_YldZEneS_

Üye
hiç gittinmi kırkağaça

asigsasi

asigsasi

Üye
ben orada yaptım ama üstünden 8 sene geçti, Banada kırkağaç çıktığında kendini köprüden at filan demişlerdi ama zorluğu yok sadece spor ağırlıklı geçiyor günler ve yüzde 99 güneydoğuya gidiyorsun

vallahi mi bak sen şu işe:ehe

güzel yer tam 18 ay askerlik yaptım orada tabi 10 sene geçti eğitim dedikleri kadar zor değil bol bol zeytin ağaçları var hatta yeşil zeytin çekirdeklerin den tesbih bile yaptık :ehe yemekleri güzel temiz her yerde kantin var yeşillik havası güzel esnaf kafa dengi çünkü asker olmasa gelir olmayacak onun için askere iyi davranıyorlar tabi 10 sene önce şimdi ne değişti bilmiyorum :) fakat sıkıntıya girmeye gerek yok :)

yaren_dede

yaren_dede

Üye

vallahi mi bak sen şu işe:ehe

güzel yer tam 18 ay askerlik yaptım orada tabi 10 sene geçti eğitim dedikleri kadar zor değil bol bol zeytin ağaçları var hatta yeşil zeytin çekirdeklerin den tesbih bile yaptık :ehe yemekleri güzel temiz her yerde kantin var yeşillik havası güzel esnaf kafa dengi çünkü asker olmasa gelir olmayacak onun için askere iyi davranıyorlar tabi 10 sene önce şimdi ne değişti bilmiyorum :) fakat sıkıntıya girmeye gerek yok :)

birazda anı paylaşalım :)

yemeklere diyecek yok dostum 2.5 Ayda 7 kilo almıştım yani o kadar iyi :)
bizim komutan ceza olarak zeytin yediriyordu bildiğin zehir yani sakın denemeyin :D

birde atışlarda 2 kere gözümü morarttim, 1 kerede gözümun altı açıldı g3 ten az dayak yemedim yani :ehe

bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi
hiç gittinmi kırkağaça

yok ilk defa gideceğim

- - - Eklendi - - -

bizim komutan ceza olarak zeytin yediriyordu bildiğin zehir yani sakın denemeyin :D

birde atışlarda 2 kere gözümü morarttim, 1 kerede gözümun altı açıldı g3 ten az dayak yemedim yani :ehe

desene zeytini sevmeyen yandı bende kilo fazla onları geri versem almasam olmaz mı yaren dede. Silahlara dikkat diyorsun. İnşallah bizde dayak yemeyiz silahlardan:)

paradox07

paradox07

Üye
Allah sabir versin ve Allah yardimcin olsun kardes.insaallah cabuk gecer askerlik

yaren_dede

yaren_dede

Üye
yok ilk defa gideceğim

- - - Eklendi - - -

desene zeytini sevmeyen yandı bende kilo fazla onları geri versem almasam olmaz mı yaren dede. Silahlara dikkat diyorsun. İnşallah bizde dayak yemeyiz silahlardan:)

3 öğün yemek, birde kantin muhabetleri arada anfi kantini yani günün yarısı yemekle geçiyor dostum :)

zeytini sevsende yiyemezsin dostum Çünkü ağaçtan kopartıp ağzına atarsan ne demek istediğimi anlarsın :)

ben tüfeği gözüme yapıştırıp atış yapmaktan vazgeçmediğim için yemin törenine gözüm mor çıkmak zorunda kaldım, babamda dayak yedim sandı :D

asigsasi

asigsasi

Üye

valla dostum en güzel yanı ilk tüm acemi askerleri toplayıp bütün silahları atış alanında atış yaparak tanıtıyor lar g3 mg3 bixy kannas bomba atar roket atar vs... Çok zevkli oluyor :)

yaren_dede

yaren_dede

Üye

valla dostum en güzel yanı ilk tüm acemi askerleri toplayıp bütün silahları atış alanında atış yaparak tanıtıyor lar g3 mg3 bixy kannas bomba atar roket atar vs... Çok zevkli oluyor :)

usta asker olunca zevkli gelir tabi :) ben hatırlamıyorum bile :)

Samet.25

Hayırlı teskereler

yaren_dede

yaren_dede

Üye

18 ay orada kalınca sadece atışlar zevkli oluyor :) hangi bölük ben 2. bölük acemi birliği 1. bölük usta birliği :)

konuyu esir aldık iyimi :)

7. Bölükteydim dostum jandarma/komando

birde usta askerlere komutanım çekiyorsun ya ençok uyuz olduğum yanı Oydu acemi birliğinin, acemi olmayan herkes komutan :ehe

asigsasi

asigsasi

Üye

birde usta askerlere komutanım çekiyorsun ya ençok uyuz olduğum yanı Oydu acemi birliğinin, acemi olmayan herkes komutan :ehe

valla ben çavuş tum konuyu dağıttık biraz kusura bakmayın :)

bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi
Allah sabir versin ve Allah yardimcin olsun kardes.insaallah cabuk gecer askerlik

amin inşallah kardeşim.

- - - Eklendi - - -

Hayırlı teskereler

teşekkürler kardeşim

- - - Eklendi - - -

valla ben çavuş tum konuyu dağıttık biraz kusura bakmayın :)

ne demek kardeşim anılarınız çok güzel dillerinize sağlık

- - - Eklendi - - -

ben gidince öğreneceğim bakalım hangi bölük olacak. Yaren dede konu askerlik anılar çok güzel. Dilinize sağlık

- - - Eklendi - - -

Konu ismi değişmiştir. Askerlik anılarıda anlatılabilir. Anlatanların diline yüreğine sağlık

Üst Alt