İpucu lumia 930 aldım

Sponsorlu Bağlantılar

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Aşık olunmayacak gibi değilki dünyanın 8.harikası bu telefon gramham bell görseydi bu telefonları mutluluktan ağlardı :)
Graham ağlamaz da Bran seni göremezse ağlar, git yardım et çocuğa Hodor :)

merlin19

merlin19

Üye
Öncelikle 925 ile 1020 ile 920 ile kıyasla bu cihaz için asla ve asla yapılamaz.
Çoğu kişi Parasından yakınmış çoğu kişide Pil konusundan arkadaşlar 3200 tl verip aldığınız sözde üstün dediğiniz iphone 5 iphone 5s v.s note 3 galaxy 4 v.s kaç saat şarj kullandırıyor? hadi samsung ucuz geç onu 3200 tl verip aldığınız iphoneyi günde 4 kere şarja takan adamları tanıyorum ee şimdi ona 3000 tl verip iyi diye övünüp gelip 1800 tl cihaza çamur atmak bence çok yersiz hem özellik bakımından gerek iphone gerek samsung'un gerek lg nin gerek htc nin cihazlarından çok daha üstün kalitede bir cihazın 4 k 2 k video çekmesi yada android son sürüm olması onun üstün olduğu anlamına gelmez Öncelikle Donanım Uyumu şart bugün gerek Samsung , Htc , Lg , Motorola , Sony , ve diğer üreticilerin çoğuna baktığımızda özellikle Android Cephesindeki cihazların Tamamında Donanım Uyumsuzluk Sorunu var bunu Hiçkimse inkar etmesin Bir cihazın Üstün özelliklerde olması Onun çok hızlı çok iyi çok stabil olduğu anlamına getirmiyor Çünki içine koyduğunuz Donanımın önce işletim sistemi ile Uyumu olacak uyum sorunu androidlerde yüzde hesabı yaptığınızda yüzde 50 donanım uyumu zor bile Apple cepesinde bu yüzde 65 civarında ki Apple malum işletim sistemi kendine ait ve cihazlarını özel üreten firma ama o dahi 8 yıllık işletim sistemini yüzde 100 donanım uyumu ile çalıştıramıyor gelelim windows + nokia cephesine sadece 3 - 4 yıllık bir işletim sistemi çoğu kişinin kötülediği marketini bahane ettiği işletim sistemi her şeye rağmen yüzde 85 donanım uyumu ile çalışıyor buda şu demek ne kadar çok donanım uyumu o kadar çok pil gücü o kadar çok stabilite o kadar çok performans o kadar çok hız şimdi az çok çoğu kişi 4 çekirdekli bir telefon kullanmıştır allah için söyleyin hem wp kullanan hemde android ve ios kullananlar yazsın Hız ve stabilite performans konusunda özellikle androidli 4 çekirdeklerden nokianın alt seviye çift çekirdekli 512 ramlı cihazları hızlı ve stabil değilmi? çoğunuz buna kayıtsız şartısız evet diyecek çünki gerçekler bunlar şimdi gelelim wp nin 4 çekirdek ve 1 gb üzeri ram 330 ve üzeri ekran ciplerine işin içinde bu özellikler olduğunda 4 çekirdekli 2 gb ramlı 330 ekran çipli bir lumia serisi cihaz Android cepesinden 8 çekirdekli 4 gb ramlı 400 üzeri ekran çipli cihaza eş değer yani hatta üstün bunun sebei işletim sisteminin donanım ile uyumu artık cihazları yaparken bu konuya dikkat eden firma sayısı çok az bugün samsung paso cihaz üretiyor htc gibi firmalar sürüyor banttan ama donanım uyumu konusunda ilerledikleri hiç bir konu yok ama iphone ve windows cepesi özellikle işletim sistemi ile takılan parçaların yüzde yüz uyumu için çabalıyor yani çok üreten değil az üreten ve işini doğru yapan firmalar ayakta kalır zaten ön gördüğüm gibi android'in en fazla 2 senesi var sonra hepsi ya wp cephesinde toplanır yada Ubuntu Mobile veya Sailfish os çünki Android donanımı yoran bir işletim sistemi bunu google bile fark etti ama yapabilecekleri birşey yok

ben 1520 alacaktım ama nisan 2 de 930 tanıtımı yapıldı gördüm ve vuruldum cihazı az da olsa test ettim öncelikle pil konusuna takıntı yapmayın her kesin kendi kullanımı var ben oyun oynamam ama 7x24 saat telefonum internette twitter facebook her gün maxicep siteye girerim teknoloji sitelerinden haberler okurum cihazda 10 tane mailim açık hava durumu facebook sohbet whapsap wechat viber aktif kullanırım skype falan ve 920 şarjı pil tasarruf modunda 2g de 1.5 gün gidiyor ben neredeyse hiç netten çıkmam günlük ortalama telefonda konuşma saatim 2 ila 3 saat toplamı o halde dahi 1.5 gün gidiyor yani az kullanırsam 2 günde 3 günde hatta 4 günde gittiği oluyor bazı özel ayarları var bunun ben nereden baksanız 2.5 yıldır wp kullanıyorum ve işin incelikleri belli yani daha yeni bu sisteme geçenler bunları bilmezler arka planlarda gereksiz şeyleri kapatmazlar ondan dolayı birşey beklemeyin ve ben önizleme sürümü windows phone 8.1 kullandım ve hiç sevmedim öncelikle pili sömürüyordu ( wp 8 deki ayarlarımla optimize ettiğim halde ) facebook sohbeti cihazın içinden kaldırdılar fotoğraf paylaşımı ileti güncellemelerini falazn hep uygulamaya aldılar wifi olayını bozdular ve buna benzer çok şeyden ben geri wp 8 e döndüm ve wp 8.1 e geçeceğimi sanmıyorum ama eşime aldığım 925 wp 8.1 yükledim fazla test etmedim ama o sürekli oyun oynadığı halde ve cihazı sürekli nete bağlı olduğu halde rahatlıkla 1 günü deviriyor biz gerekmedikce 3g kullanmıyoruz zaten sürekli 3g kullanırsanız değil 3500 mah batarya 10500 mahta olsa en fazla 2 gün gider çünki 3g demek yüksek şarj tüketimi demek.

• Beğen
Tepkiler: lazye, osmanmert94, 0343434 ve 6 diğerleri
luckysleven

luckysleven

Üye
Dostum 3. Satirdan sonra okumaya usendim ama mesajini begenicem emege saygi : )

• Beğen
Tepkiler: emz ve Akhtoher
serinaga

serinaga

Üye
Sanırım bu cihazı alacağım ..

emz

emz

Üye
Abi bende üşendim ama okudum. Çok güzel ifade etmiş herşeyi.

Telgrafla gönderildi. (L520)

dakamon

dakamon

Üye
Yahu bırakalım ddebiyatı da biri tüm gün 3 g li kullanımında neler olduğunu bi anlatsın :) asıl olay burada kimse bunu anlamıyor

fraps34

Üye
Arkadaş amiral gemisi telefon çıkartıyorsun gidip 2400 mah pil koyuyorsun. Bu kullanıcı ile dalga geçmektir.
Ayrıca bu telefonların wp9 a güncellenip güncellenmeyeceği belli değil , belkide müşterilerin gazını almak için 8.5 adı altında son güncelleme yayınlayıp.Bu telefonları ortada bırakacaklar.

emz

emz

Üye
Arkadaş amiral gemisi telefon çıkartıyorsun gidip 2400 mah pil koyuyorsun. Bu kullanıcı ile dalga geçmektir.
Ayrıca bu telefonların wp9 a güncellenip güncellenmeyeceği belli değil , belkide müşterilerin gazını almak için 8.5 adı altında son güncelleme yayınlayıp.Bu telefonları ortada bırakacaklar.

O konuda benim yorumum Nokia adıyla çıkanların hepsi ortada kalacak. Nokia by Microsoft olanlar ise destek alacak. Bence bu politikaları. Nokia ismini istemiyorlar artık. Kendi isimleri olsun istiyorlar ve tüm herşeyi alt üst edip kendi politikalarını uyguluyorlar. O nedenle yeni modeller şu an tehlikeli. Seneye ancak geçilir ;)

Telgrafla gönderildi. (L520)

dakamon

dakamon

Üye

Htc m8 dede az pil kullandı. Önemli olan kalibrasyon. İphone da 1600 gibi bir pil var 5s te ama herkes alıyor. :) kalibrasyonu nasıl asıl ben bunu merak ediyorum bu telde. Bir gün boyunca çok rahat bir kullanım sunuyormu pil açısından.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı

ArMaGeDdOn_87

Üye
Htc m8 dede az pil kullandı. Önemli olan kalibrasyon. İphone da 1600 gibi bir pil var 5s te ama herkes alıyor. :) kalibrasyonu nasıl asıl ben bunu merak ediyorum bu telde. Bir gün boyunca çok rahat bir kullanım sunuyormu pil açısından.

iPhone da ekran 4 inç ama

alical33

alical33

Üye

Ben pilinden hiç memnun kalmamıştım akşamı kullanımı kısarak zor çıkarıyordu gelen guncellemelerle değiştiyse bilmiyorum

csH

csH

Üye
Pil konusunda bilgi verebilecek olan var mı? Daha önce kullandığınız cihazlara göre nasıl performansı

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

braayn

braayn

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

alın size 930 incelemesi beyler

• Beğen
Tepkiler: skynet ve ...decode...
hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Vatanda 30 indirim vardı 29 ve31 arası ondndır herhâlde

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Milyonlarca yürek, tek bir soru: Batarya performansı nasıl? :hmmm
Buradan Almanyadaki ve Kuzey Kutuptaki Akrabalarıma Selam Gönderiyorum stop :bye2:
normalde kazık da
Vatan Bilgisayar Bulabileceğin En İyi En Ucuz Alişveriş Yeridir. :kotu:
Sadece İndirim Yokken Bile %30 İndirim Var Diyor O Kadar Yoksa Bazen Gerçekten İndirime Girdiği Zaman Hiçbir Yerde İndirimdeki Fİyatini Bulamazsın İmkansız. :anlas:

• Beğen
Tepkiler: emz
4MaGuS

4MaGuS

Üye
normalde kazık da
vatan mı kazık peki siz nereyi kullanıyorsunuz belirli bazı ürünler belki sizin söylediğiniz yerde indirimli olabiilr ama ben nerdeyse evi full vatandan dizdim tüm elektronik eşyalar oradan ve davamlı takip eder bakarım diğer firmalarada 10 tane ürün kıyaslasan 7 si falan daha ucuzdur diyebilirim vatanda ve her ayın 20 civarında hafta sonuna gelen 2 gün indirim olur tüm ürünlerde %30 mesela bu ay büyük ihtimal 20-21 olabilir

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
vatan mı kazık peki siz nereyi kullanıyorsunuz belirli bazı ürünler belki sizin söylediğiniz yerde indirimli olabiilr ama ben nerdeyse evi fu ll vatandan dizdim tüm elektronik eşyalar oradan ve davamlı takip eder bakarım diğer firmalarada 10 tane ürün kıyaslasan 7 si falan daha ucuzdur diyebilirim vatanda ve her ayın 20 civarında hafta sonuna gelen 2 gün indirim olur tüm ürünlerde %30 mesela bu ay büyük ihtimal 20-21 olabilir

Ben belirli bir yerden almam ama vatan da nette gördüğüm ürünler hep pahalı belki de bana öyle geldi rastlantı diyelim

Tüm dünya susuyor Gazze Feryat ediyor

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Ben belirli bir yerden almam ama vatan da nette gördüğüm ürünler hep pahalı belki de bana öyle geldi rastlantı diyelim

Tüm dünya susuyor Gazze Feryat ediyor
internet magazaları demiyorum ben onlar ucuz olabilir tabiki ama güvenilirlik konusuna bir şey diyemem

Üst Alt