Öneri Lumia 920 şebeke sorunu!

Sponsorlu Bağlantılar

YsF_90

YsF_90

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 şebeke sorunu!
Arkadaşlar Lumia 920 ile AVEA hattımı kullanıyorum. telefonum bazen günde bir kez bazen iki günde bir kez şebeke hatası veriyor. daha detaylı açıklamak gerekirse iki şekilde veriyor bu hatayı. Birincisi telefonda durduk yere kendiliğinden "servis yok" yazıyor ve hiç bir şekilde veri kullanamıyorum, sms alıp gönderemiyorum ("mesaj gönderilemiyor, tekrar deneyiniz" hatası veriyor) çağrılar gelmiyor ve çağrı yapamıyorum. İkincisi ise yine durduk yere yukarda yazdığım aynı hatayı veriyor, birincisinden tek farkı ise telefonda "servis yok" yazmıyor, "AVEA-AVEA" yazıyor ama yine de birinci şekildeki gibi kullanamıyorum.

sorunu çözmek için telefonu kapatıp açmam gerekiyor ama yine de her gün böyle olması kafamı karıştırmaya başladı.

benzer sorun yaşayan, sebebini veya çözümünü bilen var mı?

• Beğen
Tepkiler: nwgnwr

OhMyDrogba

OhMyDrogba

Üye
kardeşim, L625, AVEA :) Aynı sorun bende de var hatta Twitterda bile timeline yenileyemiyordum dun akşam. Telefonla ilgili değil sanırım hava koşulları Avea'ya ters etki yaptı :S

• Beğen
Tepkiler: csll
alical33

alical33

Üye
başka bi hat denedinizmi ? sim kartınızı kestirerek mikroya çevirdiysenizde sorun olabilir

Dejavuex

Dejavuex

Üye
evet orjinal micro sim çıkarttırsanız sorun çözülür

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Bende de aynı sorun vardı.
Özellikle Black güncellemesinden sonra iyice arttı.
Birkaç gün önce kesme kartı bırakıp orjinal microsim'e geçtim.
Şimdilik düzeldi gibi.

alical33

alical33

Üye
simi keserken çipe baskı uygulanınca zarar görüyor en ideali orjinal micro

_asabiii_

_asabiii_

Üye
Bugün bendede baş gösterdi aynı sorun...sanırsam Avea ile alakalı bir sorun

alical33

alical33

Üye
avea yı 920 de kullanmadım ama note 3 kullanırken aveaya geçiş yaptım kopmalar çok oluyor eskiden turkcelldim hiç bir sorunum yoktu

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
arkadaşlar bu konu üzerinde bende konu açmıştım şebeke yok hatası aynı sorun bir çoğumuzda var benim tahminim 3g de kullanmamız dan oluyor gibi 3g çekmediği zaman bu hatayı veriyor ve cihaz kapatıp açmayınca düzelmiyor aynı sorunu 2g de yaşayan varmı acaba

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
arkadaşlar bu konu üzerinde bende konu açmıştım şebeke yok hatası aynı sorun bir çoğumuzda var benim tahminim 3g de kullanmamız dan oluyor gibi 3g çekmediği zaman bu hatayı veriyor ve cihaz kapatıp açmayınca düzelmiyor aynı sorunu 2g de yaşayan varmı acaba

Evet bu olay kullanıcılar arasında çok konuşuluyor. Aslı var mı bilmiyorum, 2G'de sorun olmadığı, meselenin Avea'nın 3G ayarında meydana geldiği söyleniyor.

Bana hızlı net lazım olduğundan 3G'yi kapatmıyorum hiç. Ve Black gelene kadar arada bir, ayda bir nadiren o sorun oluyordu. Black güncellemesi geldikten neredeyse her gün olmaya başladı.
En son 4-5 gün önce kesme kartı atıp yerine orjinal mikrosim aldım. Ve sorun düzelmiş gibi görünüyor.

Rainesto

Rainesto

Üye
Evet bu olay kullanıcılar arasında çok konuşuluyor. Aslı var mı bilmiyorum, 2G'de sorun olmadığı, meselenin Avea'nın 3G ayarında meydana geldiği söyleniyor.

Bana hızlı net lazım olduğundan 3G'yi kapatmıyorum hiç. Ve Black gelene kadar arada bir, ayda bir nadiren o sorun oluyordu. Black güncellemesi geldikten neredeyse her gün olmaya başladı.
En son 4-5 gün önce kesme kartı atıp yerine orjinal mikrosim aldım. Ve sorun düzelmiş gibi görünüyor.
bendede vodafone hatta aynı problem var mikrosim alınca düzeldi

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Sesin karşıya gitmemesi veya az gitmesi sorununda da, tozlanmanın yanı sıra bu 2G/3G meselesinin payı olabilir.
Avea'da 3G modunda şebeke çok dalgalanıyor.
Çoğu yerde 5'te 3 diş çekiyor. Hatta bazen 2'ye yada 1'e düşebiliyor.
Hal böyle olunca ses iletimi de zorlaşacağı için, tozlanma kadar 3G modundaki bu şebeke dalgalanmasının da payı olabilir.

2G modunda kullanan arkadaşlar ses iletiminde sorun yaşayıp yaşamadıklarını bizimle paylaşırlarsa, en azından bunun faydası olup olmadığını anlayabiliriz.

Bay H

Bay H

Üye
2G/3G fark etmeksizin sıkıntı yaşamıyorum ses konusunda ayrıca kart kesme :bigstar:
Çoğunlukla AVEA kullanıcılarında oluşan bir sorun sanırım

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Benim telefon bir tek asansörde servis yok diyor herhalde çekmediği için. Bunun dışında ne ses iletiminde ne de bağları konusunda sorun yaşamıyorum. Turkcell kesme sim kullanıyorum. Ama şunu söyleyebilirim kesme sim kartlar şarja da ciddi derecede etki eder.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Benim telefon bir tek asansörde servis yok diyor herhalde çekmediği için. Bunun dışında ne ses iletiminde ne de bağları konusunda sorun yaşamıyorum. Turkcell kesme sim kullanıyorum. Ama şunu söyleyebilirim kesme sim kartlar şarja da ciddi derecede etki eder.

Genellikle AVEA'da sorun yaşanıyor :(

alical33

alical33

Üye
iyi yönde mi kötü yönde mi ?

YsF_90

YsF_90

Üye
    Konu Sahibi
peki orijinal microsim almak kesin çözüm olacak mı?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
peki orijinal microsim almak kesin çözüm olacak mı?

Sorunun kaynağı farklı değilse muhtemelen çözecektir.
10 TL'ye veriyorlar MicroSim'kartı. 2-3 saat içinde de hat açık hale geliyor.

• Beğen
Tepkiler: YsF_90
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
Sorunun kaynağı farklı değilse muhtemelen çözecektir.
10 TL'ye veriyorlar MicroSim'kartı. 2-3 saat içinde de hat açık hale geliyor.
bende sizin gibi sürekli 3g kullanıyorum bazen aynı gün içinde 2-3 kez sim hatası alıyorum muhtemelen de 3g nin çekmediği anda oluşuyor bu hata

Üst Alt