Haber Lumia 830 Tanıtıldı!

Sponsorlu Bağlantılar

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 830 Tanıtıldı!
Microsoft Mobile'ın yeni akıllı telefonu Lumia 830 tanıtıldı!

Model gamını güncelleyen Microsoft, bu yolda Lumia 820'nin yerini almasa beklenen Lumia 830 bugün Berlin'de tanıtıldı. Kamera olarak yüksek başarım vaat eden Lumia 830 işlemci olarak Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 400 kullanılıyor.

Kasa yapısı olarak Lumia 930 ile benzerlik gösteren telefon metal çerçeveli yapı ile geliyor. Arka kapağı çıkabilir yapıda telefon ayrıca pil değişimine de izin veriyor. Bu sayede yedek pil kullanımının da önünü açmış oluyor. Buna ek olarak telefon 2200mAh pil ile geliyor.

Cihazın teknik detayları ise şöyle:

• Qualcomm Snapdragon 4001.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci
  • 1 Gb sistem belleği
  • 16 Gb dahili depolama (Micro SD kart ile 128 Gb'a kadar arttırılabilir)
  • 5" 720p çözünürlüğe sahip Corning Gorilla Glass 3 ile güçlendirilmiş ekran
  • 10 Megapiksel PureView teknolojisi ile donatılmış Optik Görüntü Sabitleme teknolojisine sahip arka kamera, 0,9 Megapiksel ön kamera
  • 2200 mAh değiştirilebilir pil
  • Dahili kablosuz şarj desteği
  • Windows Phone 8.1 Denim

Değiştirilebilir pil, optik görüntü sabitleme teknolojili kamerası ile gelen cihaz 330€'luk fiyatı ile satışa sunulacak.

Detaylı Özellikler:

Windows Phone 8.1 Update with Lumia Denim

LTE RoW: GSM 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz; WCDMA: 850 MHz, 900 MHz, 1900 MHz, 2100 MHz; LTE: 1, 3, 7, 8, 20; Data Speed – Upload (Max) GSM: EGPRS/236.8 kbps; WCDMA: HSUPA/5.76 Mbps; LTE: 50 Mbps; Data Speed – Downlink (Max): GSM: EGPRS/236.8 kbps; WCDMA: HSDPA/42.2 Mbps; LTE: 150 Mbps.

Memory: 1GB RAM, 16 GB internal user memory; 15 GB OneDrive cloud storage, micro SD expandable up to 128 GB

Display: 5.0-inch ClearBlack IPS HD (1280 x 720) display, Corning Gorilla Glass 3, Curved Glass (2.25D), Lumia color profile, wide viewing angle,

Processor: 1.2 GHz quad-core processor Qualcomm Snapdragon 400
Main camera: 10 MP PureView with ZEISS optics and optical image stabilization (OIS), Video recording at 1080p 30 fps (Full HD), Rich recording

Secondary camera: 1 MP, 720p video Nokia Camera, Nokia Storyteller, Nokia Creative Studio

Size: 139.4 x 70.7 x 8.5 (volumetric) mm, Weight: 150 g

Connectivity: USB 2.0, BT 4.0, WLAN IEEE 802.11 a/b/g/n, AGPS and GLONASS, 3.5 mm audio connector

Battery: Removable 2220 mAh battery, exchangeable shell
Audio: 3 high-performance microphones, Nokia Rich Recording with surround sound capture (Dolby 5.1), Uplink noise cancellation for calls, 3.5 mm AV connector

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PureFood, Murat Alper, dakamon ve 1 kişi daha

ANIL

ANIL

Admin
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Lumia 830 işlemci olarak Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 800 kullanılıyor.

•Qualcomm Snapdragon 4001.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci

:hmmm

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 830 işlemci olarak Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 800 kullanılıyor.

•Qualcomm Snapdragon 4001.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci

:hmmm
Haberi daha önce hazırlamıştım cihaz özellikleri değişince orayı atlamışım. Düzeltildi, teşekkürler :spr

• Beğen
Tepkiler: yunus-emre-6606
bozokluht

bozokluht

Üye
Telefon güzel olmuş. Türkiye' de fiyatı iyi ayarlayabilirlerse çok can yakar

...decode...

...decode...

Üye
Her türlü düşünceye saygı duyarım ama Nokia'nın Microsoft'a geçişinden sonra yaptığı en iyi cihaz olarak gösterebilirim 830'u. 930'da bile bazı anahtar özellikler eksikken 830'da bile bunların bulunuyor olması gerçekten iyi. (Glance Screen gibi). İşlemci konusunda Snapdragon 400 olması bazı kullanıcıların kafasını karıştırıyor olabilir ama bu telefon zaten amiral gemi olması için tasarlanmadı, o yüzden işlemci konusuna da fazla takılmamak gerek bence. Bütçesi orta seviyelerde olanlar için her yönüyle güzel telefon. 10 MP kameranın yanında hem Carl Zeiss, hem Pureview, hem de OIS özellikleri var. 820'ye göre batarya daha iyi, tabi arasındaki donanım farklılıkları ne kadar etkiler bilemiyorum ama Nokia'nın yapacağı firmware güncellemesinin performansına göre konuşmak daha doğru olur bence. Bir 820 kullanıcısı olarak almayı düşünüyorum şu anda. 730 ile 830'un arasında kaldım ama ülkemize gelince daha detaylı bakma şansına sahip olursam net kararımı o zaman vereceğim.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Işte benim istediğim cihaz . 820 biraz zayıf ti bi kaliteli olmuş . 930 sd olmayınca 830 kral oldu bana göre

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
dakamon

dakamon

Üye
Şu telefona kral dedik ya :) daha da bir şey demiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: hasan3472ty ve Aybin.Kilic

fraps34

Üye
1/3.4'' kamera sensör boyutu ve s400 işlemci :bangin:

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
10 diye megapixel mi olur şaka mı :dd

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Ne desem bilmedim. İşlemcisi 820'den düşük çıktı. Diğer özellikleri de 820'den yüksek çıktı. 820 4,3 inç idi. Bu 5 inç. Batarya bunda daha iyi ama ekran büyütülmüş ve sanırım batarya performansı 820'den çok farklı olmayacak. Ya ne beklerken ne buluyoruz yine sinir oldum :sahan2:

• Beğen
Tepkiler: emz
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bu cihaz xenon flash ile gelmeyecek miydi ya

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Aytaç-01, emz ve Serhan
Esendağlı

Esendağlı

Üye
  • Beğen
Tepkiler: pirenuri, 4MaGuS, ON9 ve 1 kişi daha
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
yazıklar olsun sana nokia ya yazıklar olsun :sahan:

• Beğen
Tepkiler: BrahimOkumus ve Aybin.Kilic
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Şu pili neden yüksek koymazlar ki? 4-5binlik bir pil ile bu cihaz efsane olurdu.

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
İphone ve Samsung şov yapıyor biz hala normal donanımlı telefona oooo diyoruz :) Helal Microsoft daha iyisi olamazdı

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto, maydinmaydin, Aybin.Kilic ve 1 kişi daha
bozokluht

bozokluht

Üye
Benim 920 8.7 mp ve gayet de yeterli bir kamera.birçok amiral gemiye kamera konusunda posta koyuyor
De 920'nin kamera sensörü 1/3"di 830'da 1/3.4" daha küçük sensore daha fazla megapixel. Yine de karşılaştırmak lazım ama özellikle gece çekiminde 920'den kötü çeker gibime geliyor :)

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Orta seviye bir cihaz.Ne kadar Windows Phone donanım canavarı olmasada işlemci frekansı daha yüksek olabilirdi.Çoğu kişi kağıt üzerine baktığı için dezavantaj olabilir